Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

pre 1 sat, zerowaf reče

Ma postoje Japanci i izvan TBM...
I skroz solidan snimak. Meni bolji od novih Blue Note.
Muzika? Stvar ukusa. meni dobra! :) 
 

sadao.jpeg

E ovo ja ne razmijem pa me ubij! Do perfekcije istraživao i napravio deluxe gramofon i onda pokaže svakodnevnu sliku, samo još fali komplet gedora i masna krpa damajstor obriše ruke. To je stvarno Bogohuljenje, sramoto jedna hajfajovska!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, asimze reče

E ovo ja ne razmijem pa me ubij! Do perfekcije istraživao i napravio deluxe gramofon i onda pokaže svakodnevnu sliku, samo još fali komplet gedora i masna krpa damajstor obriše ruke. To je stvarno Bogohuljenje, sramoto jedna hajfajovska!



Pa pravio sam ga sebi za uživanje, a ne za hvalisanje....mada, priznajem da sam sucker za pohvale :rofl: 
A alat....znaš kako to ide - nikad nije gotovo! Uvijek samo da još probam ovo ili ono!

U zadnje vrijeme se malo i koristi taj alat, ali neka ga još neko vrijeme tamo. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, zerowaf reče



Pa pravio sam ga sebi za uživanje, a ne za hvalisanje....mada, priznajem da sam sucker za pohvale :rofl: 
A alat....znaš kako to ide - nikad nije gotovo! Uvijek samo da još probam ovo ili ono!

U zadnje vrijeme se malo i koristi taj alat, ali neka ga još neko vrijeme tamo. :) 

Dragi moj @zerowafnisam ni ja plaho uredan, ali duša me zabolila kad sam vidjeo ovu sliku. A malo sam i ljubomoran, onako ljudski, malkice! Jbg. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, zerowaf said:



Pa pravio sam ga sebi za uživanje, a ne za hvalisanje....mada, priznajem da sam sucker za pohvale :rofl: 
A alat....znaš kako to ide - nikad nije gotovo! Uvijek samo da još probam ovo ili ono!

U zadnje vrijeme se malo i koristi taj alat, ali neka ga još neko vrijeme tamo. :) 

bolje ziveti cijeli zivot u blagostanju, nego tri dana u bijedi!

:haha:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, asimze reče

Dragi moj @zerowafnisam ni ja plaho uredan



Ja nisam ni malo uredan!
Osim što svaku ploču operem prvo u "Disco-Antistat" u kojem je razrijeđeni ocat, odmah zatim ide na Pro-ject VC-e Vaccum cleaner sa njihovom tekučinom za pranje, pa onda u Ultrasonic kupku od destilirane vode, izopropila i surfactanta kojeg mi je Gluv i udaren preporučio, pa zatim opet na Vacuum cleaner na brzo sušenje, pa u čist sleeve i tek onda u opticaj.
I jedino pazim da svaku ploču prije slušanja obrišem sa četkom, a iglu tu i tamo pređem sa četkicom za iglu ili ju naslonim u gel za čišćenje igle. Naravno, igla je isto prošla infrasonic tretman.
Osim toga mi je još jedino važno da što točnije namjestim geometriju, pa kako se igram sa VTA da čujem što se događa moram i provjeriti je li Overhang otišao previše.
Osim toga sam stvarno jedno prase što se tiče urednosti. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz 1972. godine, stereo reizdanje, mint condition.
Klasičan, čist blues! 
Muddy Waters – vocals, guitar
Otis Spann – piano
Michael Bloomfield – guitar
Paul Butterfield – harmonica
Donald Dunn – bass guitar
Sam Lay – drums
Paul Asbell – rhythm guitar
Buddy Miles – drums on "Got My Mojo Working, Part 2"
Jeff Carp – chromatic harmonica on "All Aboard"
Phil Upchurch – bass guitar on "All Aboard"
 

muddy.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alice Coltrane/Carlos Santana "Illumination"...izuzetno drag LP jos i danas,odigrao neku kljucne momente u formiranju muzickog ukusa,nakon Santana I,II,III,u pravom smislu sok,kupljen onako naslepo,onomad...ali je vredeo svaki utroseni dinar,i sa distance od skoro 45 godina...meditativan,sa znacima fusion muzike...Dave Holland,Jack DeJohnette...meditacija,drama,improvizacija...:guitarplayer:

 

IMG_4749.JPG

IMG_4750.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, paja959 reče

...odigrao neku kljucne momente u formiranju muzickog ukusa....




Znači, moram ga locirati negdje i nabaviti. :thumbup:



Osim već jubilarnog n-tog preslušavanja "The gifted ones" (posudite, ukradite ili, ako baš morate, kupite ovaj album Dizzy Gilespia i Counta Basiea, te Ray Browna i Mickey Rokera! Meni je po feelingu kojeg izaziva kad svira podjednak onom Live Montreaux Alexanderu) sam se sjetio da na polici imam i najvećeg (ili bar konkurenta za najvećeg) filozofa/zajebanta u povijesti rocka.... Franka Zappu.



 

zappa.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/7/2022 at 10:51 AM, zerowaf said:

Iz 1972. godine, stereo reizdanje, mint condition.
Klasičan, čist blues! 
Muddy Waters – vocals, guitar
Otis Spann – piano
Michael Bloomfield – guitar
Paul Butterfield – harmonica
Donald Dunn – bass guitar
Sam Lay – drums
Paul Asbell – rhythm guitar
Buddy Miles – drums on "Got My Mojo Working, Part 2"
Jeff Carp – chromatic harmonica on "All Aboard"
Phil Upchurch – bass guitar on "All Aboard"
 

muddy.jpeg

odlican taj Muddy...svako izdanje sem RTB,otvara trece oko :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:




Znači, moram ga locirati negdje i nabaviti. :thumbup:



Osim već jubilarnog n-tog preslušavanja "The gifted ones" (posudite, ukradite ili, ako baš morate, kupite ovaj album Dizzy Gilespia i Counta Basiea, te Ray Browna i Mickey Rokera! Meni je po feelingu kojeg izaziva kad svira podjednak onom Live Montreaux Alexanderu) sam se sjetio da na polici imam i najvećeg (ili bar konkurenta za najvećeg) filozofa/zajebanta u povijesti rocka.... Franka Zappu.



 

zappa.jpeg

dobar Frank,sa gifted ones si med uhvatio u raskoraku,muski priznajem,iako sam sa Pablo izdanjima,u relativno dobrim odnosima,i sa Dizzy :scout_en:,imam jedno 35-40cm Pabloa-a.ne secam se da sam ga igde video...respect...a Frank je vec,Frank,on se nosi i na prezentaciju sa Avantgarde Duo Mezzo,mozda samo Hot Rats,ali nije sija,nego vrat :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, paja959 reče

mozda samo Hot Rats




M;a naiće negdje i Hot rats.
nego....naručih onog Santanu sa udovicom. Columbia iz 1974. :Viannen_loungelizard:
Ne u bescjenje, ali ne niti koliko sam mislio da bi moglo biti. :) 
A kad sam već bio tamo stići će i Double trouble od SRV (Music on Vinyl) i Parker-Gilespie-Mingus-Roach The greatest Jazz concert ever od Prestige. Nekako mi se sve što sam do sad uzeo od Prestigea svidjelo po pitanju kvalitete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, zerowaf said:




M;a naiće negdje i Hot rats.
nego....naručih onog Santanu sa udovicom. Columbia iz 1974. :Viannen_loungelizard:
Ne u bescjenje, ali ne niti koliko sam mislio da bi moglo biti. :) 
A kad sam već bio tamo stići će i Double trouble od SRV (Music on Vinyl) i Parker-Gilespie-Mingus-Roach The greatest Jazz concert ever od Prestige. Nekako mi se sve što sam do sad uzeo od Prestigea svidjelo po pitanju kvalitete.

vidi,nadam se da si ipak prije kupovine "Illumination"-a malo poslusao sta je to muzicki...ne bih voleo da me uhvati neko stucanje :D...MOV ne bi trebalo da brigas,sad Prestige...taj naslov je izdat kod vise "stamparskih kuca "...nadajmo se najboljem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, paja959 reče

vidi,nadam se da si ipak prije kupovine "Illumination"-a malo poslusao sta je to muzicki...ne bih voleo da me uhvati neko stucanje :D...MOV ne bi trebalo da brigas,sad Prestige...taj naslov je izdat kod vise "stamparskih kuca "...nadajmo se najboljem...



Napravio sam gore blesavu grešku. Double trouble nije od SRV nego sa SRV. :D 
I prodavač mi je javio da ju nema na stanju. Malo sam razočaran zbog toga.
Illumination mi je poznat od prije. Inače nisam ljubitelj raznih "Mahavishnu izvedbi", ali ova je dobra čak i za mene koji nisam ljubitelj. Valjda zato što nije jako harekrišnizirana. Nije da je slična mjuza, ali kad svira osjećaj mi je usporediv sa onim kojeg imam kad čujem "kreator has a master plan" od Sun Ra (valjda sad nisam lapsusirao - prečesto znam što želim reći, ali izađe nešto blesavo. Valjda disKeksija :D )
Prestige, gledao sam da ne piše nigdje da je distribuirano u ime Prestige co.
Valjda će biti dovokljno dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

King Curtis: Jazz groove.
Prestige
Pitko, smirujuće.
Može za aktivno slušanje, a može i kao background.
Me like!
Snimljeno 1960 kod Van Geldera.
Remasterirano i reizdano 1973. od strane Mikea Reesa. Zanima me kako je zvučao Van gelderov snimak. Ovaj je dobar, ali ako nekome to smeta, čuje se (pri)zvuk perioda kad je napravljen snimak -1960. Znate na što mislim - nije premazan debelom pastelom kao neka nova Blue Note reizdanja.
Meni odgovara i odgovara samom duhu glazbe koja svira.
 

king curtis.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bernie Grundman je napravio dobar posao ovdje!
Nemam original za usporedbu, ali ovo je dobro izdanje.
Da, uvijek se osjeti ta audiofilija u takvim izdanjima, ali ovo je atraktivno za slušanje čak i ako ne zarezujete Pink Floyd. :) 
 

pink floyd.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Coleman Hawkins.
Prestige, Van Gelder studios.
Princip ćorave koke i zrna - ubo sam ga dobro s ovim!
Kome odgovara taj starinski Jazz - topla preporuka!  A i produkcija je, meni, dobra....jako dobra. 
Nema toliko "zraka" u pisku kao kod Bena Webstera, ali ako vam odgovara jedan, pasat će i drugi!


 

Coleman Hawkins.jpeg

Coleman Hawkins -Not for sale.jpeg

Coleman Hawkins 2.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...