Jump to content

Wolandovi Tannoy-i


grozni

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 161
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

svaka soba treba da ima par Tannoy-a ..... po kanalu

 

:hihihihi:

Nema se vremena i razumniiiiih supruga inače se slažem. Oni u Vrdniku su lepo svirali. Biće Vrdnik 2 (FAK2) pa možda se ovi prošetaju da ih čujemo. Sve u svemu ubavo nema šta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Divno su ispali tannoy-i...svaka čast!

I ja bi rado, što kaže Savo, mogao da živim š njima :)

Lepo uradjeni svaka cast  a mislim da bi mnogi mogli da zive sa njima.Meni se isto veoma svideo zvuk na fak-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo u DK, Tannoy MTChurchill, sa K3836 ... povoljno, "Halo Bing, kako brat ...." ;-)

 

http://www.dba.dk/hoejttaler-tannoy/id-1001564635/

nice... u drustvu sa vintage MAC i Luxman vrtilicom.... :oke:

 

nego i onaj ponudjeni Cheviot od @grau-a je fina sprava,drugar sto mi ima 15",jos i danas prica o hvalopspevima o njima..neki fini vintage Marantz/Sansui uz to,koji cevas i vozi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo se na putu. Probao sa AA - imao kontakt feler na BJ2, pa sam morao par dana dok se nije saniralo. AA je dobro pojačalo, ali prosto nije u istom rangu sa Babelom. Nedostajao mi je BJ2 tih dana, osećao sam se kao da me je neko prokleo onom - dabogda imao pa nemao :)

 

Leglo je to sve na mesto, zaboravili smo u frci oko zvučnika i pojačala, pretpojačala na značaj izvora zvuka. Stabi sa VTA12 i sa Benz Micro je sjajan izvor - i dalje slušam isključivo ploče - to sve govori.

 

Kablovi su - standardni Kuzmin phono - valjda je Cardas, amp - preamp koakcijalni Belden, zvučnički - neki jeftin OFC Oelbach od 4mm2. Ništa fancy ni skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo se na putu. Probao sa AA - imao kontakt feler na BJ2, pa sam morao par dana dok se nije saniralo. AA je dobro pojačalo, ali prosto nije u istom rangu sa Babelom. Nedostajao mi je BJ2 tih dana, osećao sam se kao da me je neko prokleo onom - dabogda imao pa nemao :)

 

Leglo je to sve na mesto, zaboravili smo u frci oko zvučnika i pojačala, pretpojačala na značaj izvora zvuka. Stabi sa VTA12 i sa Benz Micro je sjajan izvor - i dalje slušam isključivo ploče - to sve govori.

 

Kablovi su - standardni Kuzmin phono - valjda je Cardas, amp - preamp koakcijalni Belden, zvučnički - neki jeftin OFC Oelbach od 4mm2. Ništa fancy ni skupo.

Woli, Kuzma koristi za sve rucke : Discovery 33 AWG teflon tonearm wire, bakarnu licnastu zicu koja je kriogenizovana, i po pricama jako dobra. I naravno povoljna- 21$ stopa ( izvor iste- Take Five Audio )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Woli, Kuzma koristi za sve rucke : Discovery 33 AWG teflon tonearm wire, bakarnu licnastu zicu koja je kriogenizovana, i po pricama jako dobra. I naravno povoljna- 21$ stopa ( izvor iste- Take Five Audio )

 

 

Od kada je ovo?..do skora je bilo Cardas..na spoljnu ambalazu stavlja oznaku koje je zicenje u pitanju..BTW taj Discovery je dobar i jeftin kabl,s tim vredi preziciti rucice malo jaceg kalibra nekad..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Bemliga nisam znao koja je, ličila je na Cardas. Ali, ako je ta doloresi su Kanadski.

 

@paja

Nije bilo oznake na ambalaži.

 

 

cudno,kod mene je bilo svojevremeno,jasno vidljivo na spoljnoj ambalazi gramofona,na pakovanju od rucke vec nista..koji su ti RCA stekeri na njemu,plasticni Bullet Plugs?..samo na tu opciju,se malo severnije uzima dodatnih cca 200-250 eura...

post-653-0-88866300-1377712437_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...