Jump to content

DIY-Σ


lukaluka

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 218
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zvule pogledao sam folded Voigt za SCW400

najmanje dimenzije su 47cm unutrasnja sirina i visina oko 105cm dubina oko 47cm+3 x Dmaterijal+3-4cm

da bi se dobilo oko 41-42Hz -3db i oko -1dbna 50Hz

48 je bolja dimenzija ali to znaci dodati jos 2 x 2 cm oprilike materijala sa strane = 52cm total

dosta lako se tjunuje dampingom i moze se donji spektar prilagoditi promenom broja i kolicine BR otvora

ili jedan otvor oko 30cm precnika...

Takodje deo unutrasnjeg prostora u uglovima mora biti iskoriscen za 2 helmholtzove komore za centralni deo spektra

ALI

jednostavno nije moguce dobiti manji kabinet a da zadrzi neki minimum faze i opsega

Tako da je kabinet sa otprilike istim parametrima, ali malo manjih dimenzija - Karlson K15

inace ide do 99-100db ispod 100Hz

.

U principu to je kabinet malo manji od Zenovog za LC1

Tako da se SCW400 moze isprobati u tom kabinetu?

Samo montirajte driver na prednju plocu koja je mobilna

kao i donja ploca koja nosi port

a koji za SCW treba da bude 29-30cm precnika i dovoljna je debljina materijala...

:)

jednostavno to je veci driver i kabinet tog tipa ne moze biti manji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema samo par, razvijanje modela i pravljenje pouzdanog kalupa je isto kao i kod serijske proizvodnje. Otom potom.

 

 

ljudi ako je potrebna pomoc ovom coveku da razvije projekat daj da mu pomognemo. :help: pogotovo oni koji su

 

100% zainteresovani da prave ove sprave. sigurno kosta dosta kalup i materijal, a znam da na ovu glad malo ko ima da

 

skupi na gomili pare da pokrene

 

bilo sta ozbiljno i profi  -  bez grupne organizacije nema nista :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

U međuvremenu sam napravio jedan potpuno funkcionalan par, trebalo je ozbiljnije se pozabaviti nosačem za drajver, pošto je prostor za šraf izuzetno tesan, ali sam i to rešio.Kažem funkcionalan, jer kozmetički može još dosta bolje za šta trenutno nisam imao vremena, a to je završno poliranje, eventualno farbanje leđa (kome to treba) i slično.Sada kada je konačno napravljeno konačno rešenje, ne bi bilo loše da se vidi ko je zaista zainteresovan, tj da se eventualno pravi lista ili šta god. 

post-123-0-07835700-1364147097_thumb.jpg

post-123-0-73963400-1364147108_thumb.jpg

post-123-0-87706700-1364147129_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ZenMod

amaterski i ja radim na svom strugu ;) nosač trenutno ne izgleda lepo zato što sam ga malo njakao i žurio sam da završim danas da pokažem rezultat jer sutra putujem  i nisam tu 2 nedelje, inače ću ga lepo napraviti. Ovaj par treba da prođe još završno mincanje.

 

@chakija

Vezivanje može i lepljenjem - kako je bilo i na Anubisovim kutijama, a mogu da se buše i rupe kako ko bude hteo. Meni malo žao da bušim ivicu horne, ali može bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...