Jump to content

Munich High End Show


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 190
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne mijenja. Čovjek se došao predstaviti ovdje i reći da će imati kit varijantu nekog pojačala.

Kako će kreirati cijene i kako će dizajnirati sklop ili kučište je potpuno njegova stvar. Ako pogodi platežnu moć i ako pogodi dizajn imat će puno narudžbi, a ako ne - imat će ih manje.

 

I to je sve što mi ostali imamo pravo reći ili misliti.

 

Bez obzira na sve što mi mislimo da znamo napraviti, a na ovom i mnogim drugim forumima ima znanja za napraviti bilo što, ljudi koji izađu na tržište su tamo zato da zarade ili barem opstanu. Tko god misli da zna bolje neka se okuša u zarađivanju kruha na taj način. 

 

Mi mu možemo poželjeti sreću, te kupiti ili ne kupiti njegov proizvod. Kako bi tebi bilo da ti netko govori kako da radiš svoj posao ili da previše naplačuješ jer netko drugi to radi jeftinije?

Dobar dio forumaša se slaže da su cijene tzv. high enda otišle predaleko, ali to je stanje stvari i neće se promijeniti ništa dok god ta roba u dovoljnoj količini nalazi put do kupaca. A to je pokazatelj da je posao dobro postavljen.

 

0, super si mi objasnio. Nemoj ti meni pričati šta ja ili neko drugi imamo pravo reći. Mislim da stvar tako ne funkcionira. Na pravom ste putu da napravite ovaj forum onakvim kakav je sada audiofil.net. Setite se samo kakav je nekad bio. Uzgred, ako se ne varam, postoji za ovakav upad odeljak na forumu: http://www.diyaudio.rs/forum/20-oglasavanje-dobavljaca-vendors-bazaar/ AKo neko želi da se reklamira, neka plati, jel?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svako ima pravo na jedan oglas i posvecen thread , ako je forum friendly trgovina - ako je firma u pitanju

 

forum izmedju ostalog pravis i ti , ne samo tim

 

ako ti je represivno - kukaj pa se izbori ........

 

dakle - pisi slobodno u svoje ime , a 0 je napisao u ime nekog drugog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

0, super si mi objasnio. Nemoj ti meni pričati šta ja ili neko drugi imamo pravo reći. Mislim da stvar tako ne funkcionira. Na pravom ste putu da napravite ovaj forum onakvim kakav je sada audiofil.net. Setite se samo kakav je nekad bio. Uzgred, ako se ne varam, postoji za ovakav upad odeljak na forumu: http://www.diyaudio.rs/forum/20-oglasavanje-dobavljaca-vendors-bazaar/ AKo neko želi da se reklamira, neka plati, jel?

 

 

Reći ću ti da smatram da napad na člana foruma, pa makar on imao samo jedan post, nije primjeren. Nakon toga ću ti reći da o komercijalnom radu foruma brigu vodi administrator.

 

Ako postoji konkretan razlog zbog kojeg Auris Audio treba staviti na "crnu listu" - poput prodaje neispravnih uređaja, neizvraćanja kusura ili oglušivanja na poštivanje garancije na proizvod - slobodno to napiši da se ne bi netko nasanjkao. Ako je nešto osobno u pitanju onda riješi to sa AA privatno.

 

 

EDIT: ZM se javio dok sam još tipkao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako sviraju Pärovi zvucnici? :-)

Zvucnici Solo M su nesto sto vredi, vredi svake pare ma koliko to skupo zvucalo a zvuci i za one koji imaju 34000 EUR

 

Sto se tice ostalih probao sam i male "Tril" 7000 EUR medjutim nisu ispunila moja ocekivanja ili sam bio zasenjen prethodnim zvukom ali su bolji od vecine koje sam slusao u toj klasi....

 

Evo sta kazu profesionalci, ja sam jos uvek "amater"

 

http://cybwiz.blogspot.com/2013/05/engelholm-solo-m-with-auris-4-best.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa dobronamerno upucenim savetom da je izraz "samo opusteno" u najmanju ruku kretenski(ko ga je izmislio zasluzio je nobela), al to nema veze sa cinjenicom da su ti ta pojacala vrhunskog dizajna, a sad ukusi se razlikuju... nije bas moj stil, ali je blizu i svidja mi se! :)

Cene samo gruvaj dok jos bogatuni imaju kinte! :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postaje jasnije ko bi na ovoj temi trebalo da se opusti..?

:)

I da promeni logo i font usput...

.

A nije tesko zamisliti kakvo ce misljenje imati ciljna grupa koja je

zainteresovana za skuplje modele, kada postane svesna cinjenice da

se od iste firme nude kitovi za 300eu.

.

eventualno tu je "dobra" stvar za ovu drugu ciljnu grupu koja namerava da kupi kitove.

U tome sto ce da sklopi to i napravi logo firme (pisanim slovima)

na debeloj Alu prednjoj ploci, pa ce posle pokazivati fotografije sa sajmova, onih dalekko skupljih uredjaja

sa uverenjem da je to isto ili priblizno isto, kada budu hvalili svoje primerke drugarima ili pri prodaji istih...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je to AA  treba se tamo i pojaviti sa svojim proizvodom samo za nas obicne smrtnike je to daleko.No ko ima love i voli pa nek izvoli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prgav no sta, meni je predak Gojak iz plemena Rovcana, Go+jak hahaha tako da mi ne trebaju nikakva pomocna sredstva u streetfajtu :lol:

E sad mnogi ne znaju da sam ja i superjunak onaj zeleni sto poludi od besa kad ga neko njaka, i jos mi se i vreme usput uspori pa mogu sta ocu hahahaa :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ

 

kad vidim da si izlozio svoju gamu na FiFi sajmu u Vaterlandu , i ja cu ti zakerati za logo i font

 

:buehehe:

Ti da se ne javljas

nisi nista bolji sa onim tvojim "transformerima" sto ne moze ni da se procita sta je...

hi hi

:)

.

Pa ja i nemam nikavu gamu?

To ti imas...

.

Salu na stranu

Stvarno sam prijatno iznenadjen i jako mi je drago da se neko odavde pojavi na tako vaznim manifestacijama

mislili mi sta god hocemo, kritikovali ovo ili ono, ipak su ti sajmovi bitni

i uopste nije lako, jeftino, ni bez mnogo truda, pojaviti se na bilo kom ozbiljnijem sajmu.

Zbog toga jako postujem ulozeni napor. nisu uvek najvazniji zvucni rezultati.

A sudeci po izgledu i nacinu zavrsne obrade predmeta, sigurno je da je to u najmanju ruku vise nego pristojno.

dok je zavrsna obrada na nivou nekog standarda za te vrste sajmova ili veca...

.

Posto je vec ulozeno dosta radnih sati u objekte

Steta je da vizueni identitet to ne ne prati

i to tamo gde je najvaznije

izgled samih modela se menja

ali ono sto ostaje je ime i logo.

Ovde je prvo izabran krajnje neinventivan naziv

to je nesto sto KAO da smo vec culi i videli i to mnogo puta do sada.

Nije se ni zavrsilo citanje imena u glavi a vec je pocelo da se zaboravlja.

drugi deo imaena je takodje potpuno potrosen i takodje neinventivan i ponovljen milijardu puta do sada

naravno da se to nastavlja i upotrebom pisanog fonta u nazivu branda.

Sto je osnovna greska. To nije samo pisani font koji se cita teze od stampanog, vec je i barokno kitnjast,

na krajevima slova. Sto dodatno komplikuje ceo dozivljaj, tog prvog kontakta sa LICEM ili komunikacionim interfejsom...

.

Sto se patriotizma tice mozda je bolje upotrebiti cirilicu u primerenom obliku.

I to stampano i sa intrigantnim nazivom. Primer za to je domaca firma Macola.

Cirilica je egzoticna za zapadni svet, povezuje sa skoro uvek sa ruskom avangardom

i ostalim pozitivnim primerima.

A koristi se konkretno u ovom modeli i ruska cev gm70, verovatnio u drugim modelima i druger ruske cevi.

Takodje ova podrucija su istorijski vezana za anticki Rim i staru Grcku

pa je i to cinjenica koju bi trebalo iskoristiti. Tako da tu materijala za razmisljanje ima, i to na pretek...

U tom smislu mimikrija lica koja podseca na zapadne izglede i formulacije nije local-patriot.

.

Medjutim ima jos jedan stvar, ovde je PR bezrazlozno upotrebio izraz samo opusteno, a koji je sa razlogom primetilo

vise ucesnika teme. I na tal nacin kreirao potpuno suprotnu atmosferu - napetost, a koja nije postojala pre takvog nastupa.

To je posle i afektivno a moglo bi se reci bahato ponovio jos 4 do 5 puta i to sa dozom ponosa.

I to je mozda OK da se ne radi o opremi koja je ucestvovala na vaznim manifestacijama, koja ima svoj cenovni rang i u koju je ulozeno mnogo finog rucnog rada. To dolazi koliziju jedno sa drugim.

.

nista vise samo to

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prevazisli smo "samo opusteno" i sad je opusteno - zategnuto :lol: kako i treba da bude... nego, ima smisla to sto si objasnio za font i logo!

S'tim sto se ne slazem da treba nesto iskoristavati od antickog Rima(porod aspidin) ili od stare Grcke, mi smo stariji i od tog Rima i od Grcke, tako da treba biti originalan, kakvi i jesmo od pamtiveka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...