Jump to content

Munich High End Show


neskor

Preporučeni Komentari

Nema nervoze koliko ja vidim. Samo kritike, koja može da bude i korisna ukoliko je onaj koji je kritikovan proceni kao relevantnu. .

 

Inače siguran sam da je - pošto je ovo Srbija, jelte, zemlja zavidnih i seljačina - svet bio oduševljen novim HighEnd brendom te su ljudi sačekali Aurisov ulazak u high end svet raširenih ruku i sa hlebom i solju. Ako je u pitanju biznis, a jeste, ima ozbiljnijih pretnji od laprdanja nas nekoliko koji nemamo novaca ni za duplo jeftinije uređaje od sajamskih.

 

Iskreno, toliko sam se naslušao ogromno kvalitetnog zvuka za poslednjih nekoliko meseci (što kod sebe što kod drugih) da HighEnd sajam gledam kao na egzibicije u dizajnu više nego na nešto što gura zvuk napred.Što se tiče zvuka, imamo nekoliko domaćih proizvođača (da ne pominjem forumske inženjere zvuka) koje bih poveo da sa svojim radovima posete high end sajam. Mislim da bi bilo zbunjenih pogleda na tone. I da... ne gura se tehnologija i bolji zvuk napred na sajmovima već na okupljanjima i DIY sajtovima (hint BAF) Toliko...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 190
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ne bih rekao da ima nervoze ili da je unose clanovi. ja sam verovatno po obicaju crna ovca ali eto nisam navikao da se ljudi iz marketinga oglasavaju ovde, narocito kada ne znaju bas puno o tome sta prodaju sem opstih mesta. u tom smislu nesicev post ima smisla.

 

pojacalo nismo culi a verovatno i necemo. da se ne lazemo, radjeni su ovde (na forumu) ili se rade daleko zanimljiviji uradci. za ozbiljnije svajsere odavde 50hz sum nije izazov koji trazi otkrivanje vruce vode (svicersko grejanje). cenu da ne pominjem - ona je opscena za to sto se vidi sa slike ali bar se namera nije krila: "da se otkine deo kolaca". srecom pa ima ljudi koji imaju nameru da naprave egzemplaran uredjaj na prvom mestu pa onda da otkidaju deo kolaca. za upola manje para se kupije strvina od uredjaja sa potpisom thomasa meyera, ali on nema marketing sluzbu pa je kupcu jeftinije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih rekao da ima nervoze ili da je unose clanovi. ja sam verovatno po obicaju crna ovca ali eto nisam navikao da se ljudi iz marketinga oglasavaju ovde, narocito kada ne znaju bas puno o tome sta prodaju sem opstih mesta. u tom smislu nesicev post ima smisla.

 

pojacalo nismo culi a verovatno i necemo. da se ne lazemo, radjeni su ovde (na forumu) ili se rade daleko zanimljiviji uradci. za ozbiljnije svajsere odavde 50hz sum nije izazov koji trazi otkrivanje vruce vode (svicersko grejanje). cenu da ne pominjem - ona je opscena za to sto se vidi sa slike ali bar se namera nije krila: "da se otkine deo kolaca". srecom pa ima ljudi koji imaju nameru da naprave egzemplaran uredjaj na prvom mestu pa onda da otkidaju deo kolaca. za upola manje para se kupije strvina od uredjaja sa potpisom thomasa meyera, ali on nema marketing sluzbu pa je kupcu jeftinije.

 

Mnogi bogatuni kupuju samo ono sa velikim cijenama i ako neko hoce da zaradi na njima sta to tebe i mene treba da boli Q? Meni svejedno, ja znam sta ja hocu i mogu kupiti ....

 

 

A sta mislis koliko kosta novi Oris Swing Mk2? Da li mi je cijena realna? 

 

23279€

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tresete drvo bez potrebe

 

A Thomas Meyer itekako radi na marketingu - to samo da malo smanjim oscilacije drvetu

 

 

svako radi na marketingu. i ti isto. samo nemas zaposlenog sluzbenika za to pa ne mora da ti se preliva u cenu. 

 

mozda ja ne razumem stvari najbolje sto se usudjujem da primetim razliku izmedju "da otkinem parce kolaca" trgovca registar kasama i vrhunskog konstruktora, ali ajd.

 

ninja, cena koju sam ja platio za orise je realna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po obicaju, ne razumem sta pises. moras da pitas nekog ko ih je kupio da li je cena realna.ja sam ih kupio i rekao sam ti da je za mene bila realna. nadji nekog ko ih je platio 30k pa ga pitaj.

Pa sto onda dizes prasinu oko cijene onog pojacala?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zapravo, nije.  :whistle2:

 

Dobro, Gerner nije platio ništa, ali je smisao isti. Nekome je za Orise previše i to što si ti platio. Dakle, ćuti i kupi ono

što ti odgovara, baš kao što to isto rade i svi drugi. Ako je tebi mnogo 17K za ovu amplifikaciju, ima kome nije. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesumnjivo, ali postojanje ovaca za sisanje (i otkidanje dela kolaca) nije light motiv svajserske zajednice nego myth busting. ovde se okupila ekipa koja nece da bude sisana od strane biznismena. ti se sigurno neces zamerati potencijalnom klijentu ali ova prica po parametrima DIY foruma i etike koja ovde vlada smrdi do neba, pa mozemo malo pricamo i o tome. kao sto rekoh, onome sto je nesic napisao, nema sta da se doda. u vendor's bazaar i to je to, ali mozemo da stavimo neke pare da ni to nece da se desi jer kosta. 100e je 100e, jbga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nesumnjivo, ali postojanje ovaca za sisanje nisu light motiv svajserske zajednice nego myth busting. ti se sigurno neces zamerati potencijalnom klijentu ali ova prica po parametrima DIY foruma i etike koja ovde vlada smrdi do neba, pa mozemo malo pricamo i o tome. kao sto rekoh, onome sto je nesic napisao, nema sta da se doda. u vendor's bazaar i to je to, ali mozemo da stavimo neke pare da ni to nece da se desi...

 

Opet se otvara ista priča. Porediti cene uređaja nastalih u DIY zajednici i onih koji su pravljeni za dalju prodaju

na High-End tržištu jednostavno nema smisla. Treba li uopšte bilo kojoj inteligentnoj osobi objašnjavati zašto je to tako.

Ovde je očigleno član AurisAudio napravio grdnu grešku što se priključio diskusiji sa bilo kakvim komentarom,

jer evidentno nije upoznat kako se DIY zajednica odnosi prema bilo kojem industrijskom ili High-end uređaju.

Ubrzo će i sam shvatiti koliko je pogrešio i verovatno doći do istog zaključka. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odnos DIY zajednice je kritički, i takav treba da bude-ostane. Ne može ga kritikovati neko ko tek zna da je to pojačalo ali misli da su unutra zlatni patuljci koji pevaju.

 

Dalje, Zoki aka ZZZ je kritikovao vizuelni momenat u skladu sa svojom vokacijom. Kritiku treba uzeti u razmatranje i postupiti onako kako je najpametnije. I ovo što je Auris rekao za naziv itd. ima smisla.

 

Ovde nema rasprave samo oko Aurisovog pojačala već oko 99% onoga što se izlaže po tim sajmovima. Pokušavaju da me nauče da su oni "taburei" lepi. Nisu zapravo. Izrada je verovatno odlična ali dizajn katastrofa u velikoj većini slučajeva - što za pomenuti novac ne bi smelo da se desi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda je ostalo visiti u zraku nešto.

 

Upleo sam se samo da smanjim potrebu Auris Audia za podizanjem garda. Prije toga sam admina pitao hoćemo li njegovo pojavljivanje u temi smatrati komercijalnim djelovanjem i dobio odgovor da svatko ima pravo na jedan komercijalan oglas i eventualno temu u kojoj će se raspravljati o iznutricama.

 

Nije ovo jedini forum gdje je vlasnik brenda ulogiran i sudjeluje u radu. Pogledajte sudjelovanje N. Passa, R. Karstena na bigdiya. Naravno da ih ima još, ali se nisam sjetio imena.Razvoj audio tehnike i uređaja je uvelike povezan sa samograditeljskom zajednicom. Mnogi samograditeljski koncepti su privukli pažnju brendova koji su od slične topologije napravili hype - podsjetite se samo diskretne izlazne tehnike u playerima. Danas nema brenda koji teži high endu koji će ponuditi OpAmp u izlazu. (ako i ima nije čest primjer)

 

Kritike dizajna su samo kritike dizajna. Svaki brend o kojem će se ovdje pisati će biti podvrgnut kritici.

 

Cijene uređaja su sretno ili nesretno određene. Glavni znak dobro određene cijene će biti ostvarena prodaja i status kojeg će brend stvoriti među ciljanom grupom potrošača. Većina samograditelja nije ciljana grupa potrošača. Nas cilja Tamura, a ne Kondo. ;)

 

Ne znam zašto je "samo opušteno" nepodoban izraz. Iz reakcija članova zaključujem da ima veze sa slengom i da se dovodi u vezu sa kriminalom. Ipak nisam toliko upoznat sa regionalnim značenjima slenga iako sam naučio da riječ "znači" izaziva salve smijeha kod nekih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odnos DIY zajednice je kritički, i takav treba da bude-ostane. Ne može ga kritikovati neko ko tek zna da je to pojačalo ali misli da su unutra zlatni patuljci koji pevaju.

 

Dalje, Zoki aka ZZZ je kritikovao vizuelni momenat u skladu sa svojom vokacijom. Kritiku treba uzeti u razmatranje i postupiti onako kako je najpametnije. I ovo što je Auris rekao za naziv itd. ima smisla.

 

Ovde nema rasprave samo oko Aurisovog pojačala već oko 99% onoga što se izlaže po tim sajmovima. Pokušavaju da me nauče da su oni "taburei"

lepi. Nisu zapravo. Izrada je verovatno odlična ali dizajn katastrofa u velikoj većini slučajeva - što za pomenuti novac ne bi smelo da se desi.

 

Kakav je odnos DIY zajednice prema onome što je ovde tema, može se videti iz dosada napisanih postova i bez tvog objašnjavanja.

Koliko ove kritike o pomenutoj amplifikaciji imaju smisla, najbolje objašnjavaju i ove tvoje poslednje dve rečenice, gde se upuštaš

u komentarisanje estetskog izgleda, a već je i moja pokojna baba naučila da o ukusima ne vredi raspravljati. :wink2: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...