Jump to content

Munich High End Show


neskor

Preporučeni Komentari

Kakav je odnos DIY zajednice prema onome što je ovde tema, može se videti iz dosada napisanih postova i bez tvog objašnjavanja.

Koliko ove kritike o pomenutoj amplifikaciji imaju smisla, najbolje objašnjavaju i ove tvoje poslednje dve rečenice, gde se upuštaš

u komentarisanje estetskog izgleda, a već je i moja pokojna baba naučila da o ukusima ne vredi raspravljati. :wink2: 

 

izvini, koja je tvoja uloga ovde u DIY zajednici? da branis brand-ove, reklamiras svoje, sta? uopsteno pitam, nevezano za komentare o auris-u.. drugim recima, sa kim se ti macujes drugar? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 190
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

izvini, koja je tvoja uloga ovde u DIY zajednici? da branis brand-ove, reklamiras svoje, sta? uopsteno pitam, nevezano za komentare o auris-u.. drugim recima, sa kim se ti macujes drugar? :D

 

Ti si mene izgleda pomešao sa nekim. Gde si ti video da se uopšte predstavljam kao član DIY zajednice,

ili da sam neku komponentu sam za sebe našvajsovao i vama ovde prezentovao. To me naravno ne sprečava

da budem član ovog foruma (što dozvoljavaju napisana pravila) i da se priključim ponekoj diskusiji,

mada vidim da ti nije baš pravo što je to tako. :sarcastic_hand: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti si mene izgleda pomešao sa nekim. Gde si ti video da se uopšte predstavljam kao član DIY zajednice,

ili da sam neku komponentu sam za sebe našvajsovao i vama ovde prezentovao. To me naravno ne sprečava

da budem član ovog foruma (što dozvoljavaju napisana pravila) i da se priključim ponekoj diskusiji,

mada vidim da ti nije baš pravo što je to tako. :sarcastic_hand:

 

 

Upravo sam na to i zeleo da skrenem paznju: javljas se mahom kada je u pitanju odnos DIY-Brand, ali obzirom da nisi uzeo i sam nesto da sklepas, moguce da nemas jasnu predstavu o tome koliko su ti komentari povodom pominjanog odnosa merodavni (subjektivni).

Naravno da nemam protiv toga da si i sto si clan, a moj komentar odrazava moje shvatanje tematike (dakle ja kao clan, ne mod jel) - prosto sam se nadovezao.

 

:sarcastic_hand: :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam na to i zeleo da skrenem paznju: javljas se mahom kada je u pitanju odnos DIY-Brand, ali obzirom da nisi uzeo i sam nesto da sklepas, moguce da nemas jasnu predstavu o tome koliko su ti komentari povodom pominjanog odnosa merodavni (subjektivni).

 

Malo je glupo da ti odgovaram pitanjem, ali me tvoji komentari jednostavno na to teraju.

Gde si to pročitao da se upuštam u analizu pominjanih odnosa DIY-Brand? Pročitaj lepo

ovih mojih nekoliko postova i videćeš da jedino branim svačije pravo na slobodu odlučivanja.

Neka svako za svoj novac kupi šta mu volja, a da ga zbog toga odmah iz DIY zajednice

ne prozovu da je „ovca za šišanje“.

 

......ali obzirom da nisi uzeo i sam nesto da sklepas, moguce da nemas jasnu predstavu o tome koliko su ti komentari povodom pominjanog odnosa merodavni (subjektivni).

 

Istom analogijom bi i ja tebe mogao da upitam, koliko si ti uopšte merodavan (subjektivan) da komentarišeš kvalitet industrijskih

i high-end komponenti, ako si se opredelio samo za DIY?

 

Mislim da zaista nema potrebe se ovde prozivamo i nadmećemo ko je šta od nas dvojice slušao-posedovao (DIY ili Brand) i da

to onda koristimo kao osnov za priču na zadatu temu. :scratch_head:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo je glupo da ti odgovaram pitanjem, ali me tvoji komentari jednostavno na to teraju.

Gde si to pročitao da se upuštam u analizu pominjanih odnosa DIY-Brand? Pročitaj lepo

ovih mojih nekoliko postova i videćeš da jedino branim svačije pravo na slobodu odlučivanja.

Neka svako za svoj novac kupi šta mu volja, a da ga zbog toga odmah iz DIY zajednice

ne prozovu da je „ovca za šišanje“.

 

 

Istom analogijom bi i ja tebe mogao da upitam, koliko si ti uopšte merodavan (subjektivan) da komentarišeš kvalitet industrijskih

i high-end komponenti, ako si se opredelio samo za DIY?

 

Mislim da zaista nema potrebe se ovde prozivamo i nadmećemo ko je šta od nas dvojice slušao-posedovao (DIY ili Brand) i da

to onda koristimo kao osnov za priču na zadatu temu. :scratch_head:

 

Opet i opet - ne radi se samo o o ovoj temi, govorim o utisku koji na mene ostavljas duzi vremenski period, a tice se komentara odnosa diy-brand. Slazem se - dok bude vune, bice i makaza. Niko tu nikog ne primorava, samo malko zavarava - ovo shvati kao iskljucivo moj, lican i nedovoljno objektivan stav.

 

Industrijske komponente sam posedovao i imao prilike da cujem - istini za volju, to iskustvo jeste skromno, no mi daje za pravo da sada pisem ovo sto pisem.

 

Nije stvar prozivke i nadgornjavanja nego razgovora, pokusaja razumevanja.

 

I sad onaj kljucan deo: sta me opredelilo da se presaltam na DIY? Nisam imao dovoljno poverenja u trgovce. Sad istina, da sam imao love da pljusnem 2-3k eur min za bilo koju od komponenti, moguce da mi ne bi palo na pamet da se mlatim sa DIY. Medjutim, moguce je i da nije tako. Jer uzmi stvar u koju ulozis 600-700eur i cimanje : odi do prodavnice i kupi za te novce, stavi jedno pored drugog i reci mi sta cujes :D (uzmi u obzir i cinjenicu da me uopste ne interesuje kako i zasto se formiraju cene u radnjama i po sajmovima)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ti si firste slusao najvise, najskuplje, najbolje, najvece....   :hot:

 

Pa ti si anubise postao pametan ko pčelica Maja, pored tolike gomile „glupih ovaca za šišanje“.

Nema nam druge, nego svi da te sledimo na tom putu u jednoumlje, pa kako nam bude. :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet i opet - ne radi se samo o o ovoj temi, govorim o utisku koji na mene ostavljas duzi vremenski period, a tice se komentara odnosa diy-brand. Slazem se - dok bude vune, bice i makaza. Niko tu nikog ne primorava, samo malko zavarava - ovo shvati kao iskljucivo moj, lican i nedovoljno objektivan stav.

 

Moji komentari po ovom pitanju su i na drugim temama bili slični, a uglavnom su bili isprovocirani vrlo arogantnim stavovima

o industrijskim uređajima, koji su imali neki zajednički imenitelj sa postovima viđenim i na ovoj temi.

 

Ma, da li je zaista moguće da su samo DIY komponente vrhunske, a ove industrijske i high-end totalni shit? :unbelieveble:

 

Neću uopšte da se upuštam u priču zašto ove prve moraju biti znatno jeftinije, odnosno ove druge dosta skuplje.

Kome to do sada nije jasno, nema mu pomoći i niko mu nikada neće objasniti zašto je to tako.

 

I sad onaj kljucan deo: sta me opredelilo da se presaltam na DIY? Nisam imao dovoljno poverenja u trgovce. Sad istina, da sam imao love da pljusnem 2-3k eur min za bilo koju od komponenti, moguce da mi ne bi palo na pamet da se mlatim sa DIY.

 

E ovo je poenta svega, samo što je izgleda za većinu ovo jeres napisati na ovom forumu. :wink2:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ma, da li je zaista moguće da su samo DIY komponente vrhunske, a ove industrijske i high-end totalni shit? :unbelieveble:

 

 

Ne radi se samo o boljem kvalitetu , nego i drugom pogledu na zivot, uopste potpuno druga filozofija i nacin zivota.

 

Kad neko upozna jednog pravog DIY-era fanatika kako zivi ( ja sam imao tu cast), sta radi, kakve uredjaje sklapa, koje delove koristi, koliko ljubavi znanja i truda ulaze,

 

nece mu pasti na pamet da se vrati vise unazad na industrijsko sranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moji komentari po ovom pitanju su i na drugim temama bili slični, a uglavnom su bili isprovocirani vrlo arogantnim stavovima

o industrijskim uređajima, koji su imali neki zajednički imenitelj sa postovima viđenim i na ovoj temi.

 

Ma, da li je zaista moguće da su samo DIY komponente vrhunske, a ove industrijske i high-end totalni shit? :unbelieveble:

 

Neću uopšte da se upuštam u priču zašto ove prve moraju biti znatno jeftinije, odnosno ove druge dosta skuplje.

Kome to do sada nije jasno, nema mu pomoći i niko mu nikada neće objasniti zašto je to tako.

 

 

E ovo je poenta svega, samo što je izgleda za većinu ovo jeres napisati na ovom forumu. :wink2:

 

Bez narocite potrebe za generalizacijom, DIY vs BRAND za istu ili slicnu svotu novca meni kaze: "zaista je moguće da su samo DIY komponente vrhunske, a ove industrijske i high-end totalni shit ! " -

 

A da nije poenta u nastavku onoga sto sam rekao - "Medjutim, moguce je i da nije tako. Jer uzmi stvar u koju ulozis 600-700eur i cimanje : odi do prodavnice i kupi za te novce, stavi jedno pored drugog i reci mi sta cujes"

 

Sve ovo je jedna strana DIY na koju se nadogradjuje ona druga koju je MIka pomenuo, a nisam hteo da je pominjem jer je za mene licno od presudne vaznosti i deo mog, a ne i tvog iskustva.

 

I zaista, nemam osecaj da se svadjam ili unosim nervozu, povredjujem itsl - samo pricam sto mislim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne radi se samo o boljem kvalitetu , nego i drugom pogledu na zivot, uopste potpuno druga filozofija i nacin zivota.

 

Da, i sad bi trebalo da filozofiramo o životu.

 

 

Kad neko upozna jednog pravog DIY-era fanatika kako zivi ( ja sam imao tu cast), sta radi, kakve uredjaje sklapa, koje delove koristi, koliko ljubavi znanja i truda ulaze, nece mu pasti na pamet da se vrati vise unazad na industrijsko sranje.

 

Ajde nek bude da si mene ubedio,... a onda idi ovu tvoju priču o smislu života upakuj nekome ko je pun ko brod i više

voli da juri pi*ke, nego da ga tupi sa švajsovanjem audio uređaja. Baš me zanima šta će ti reći.  :hihihihi:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, i sad bi trebalo da filozofiramo o životu.

 

 

 

Ajde nek bude da si mene ubedio,... a onda idi ovu tvoju priču o smislu života upakuj nekome ko je pun ko brod i više

voli da juri pi*ke, nego da ga tupi sa švajsovanjem audio uređaja. Baš me zanima šta će ti reći.  :hihihihi:

 

verovatno da izuzetno uziva da prati hi-fi desavanja i mlati praznu slamu slusanjem tudjih sistema?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da nije poenta u nastavku onoga sto sam rekao - "Medjutim, moguce je i da nije tako. Jer uzmi stvar u koju ulozis 600-700eur i cimanje : odi do prodavnice i kupi za te novce, stavi jedno pored drugog i reci mi sta cujes"

 

Nije, jer sam ti već napisao i sledeće, pa da se ne ponavljam.....

 

Neću uopšte da se upuštam u priču zašto ove prve moraju biti znatno jeftinije, odnosno ove druge dosta skuplje.

Kome to do sada nije jasno, nema mu pomoći i niko mu nikada neće objasniti zašto je to tako.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvini, koja je tvoja uloga ovde u DIY zajednici? da branis brand-ove, reklamiras svoje, sta? uopsteno pitam, nevezano za komentare o auris-u.. drugim recima, sa kim se ti macujes drugar? :D

gagi izvini, kakva je moja uloga ovdje? Niti pravim, niti imam namjeru a bogami niti znanje. Previse sam star za to a zivot je kratak da se ucim sad. Mene bas boli ko koliko naplacuje, ako mogu i mislim da je vrijedno ja rado platim. Kako ko vodi svoju firmu vidi se lako za par godina.Sa istim pogledom neki iz siromasnijih zemalja od Srbije mogu da pomisle da je vecina luda sto daje 100 € za neki driver kad za te pare moze kozu kupiti ili mozda cak i kravu :-) Koliko seljak dobije za mlijeko a koliko placamo u prodavnici?Meni je najzalije sto je po defaultu opravdano, dozvoljeno, a izgleda cak i pozeljno pljuvanje po skupom a svaka, pa cak i razumna odbrana se kamenuje. Zasto? Bijes zbog svoje neimastine i zavist sto drugi ima ili pokusava na svoj nacin da dodje do toga. Ne krade?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegioni 

 

 BTW  ,

 

Da li se ispravno kaze : 1) Dok je ovaca bice i vune ?

                                      2) Dok je vune bice i makaza ?

                                      3) Dok je ovaca bice i dzempera ? 

                      ili ......? 

 

                                            :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gagi izvini, kakva je moja uloga ovdje? Niti pravim, niti imam namjeru a bogami niti znanje. Previse sam star za to a zivot je kratak da se ucim sad. Mene bas boli ko koliko naplacuje, ako mogu i mislim da je vrijedno ja rado platim. Kako ko vodi svoju firmu vidi se lako za par godina.Sa istim pogledom neki iz siromasnijih zemalja od Srbije mogu da pomisle da je vecina luda sto daje 100 € za neki driver kad za te pare moze kozu kupiti ili mozda cak i kravu :-)Koliko seljak dobije za mlijeko a koliko placamo u prodavnici?Meni je najzalije sto je po defaultu opravdano, dozvoljeno, a izgleda cak i pozeljno pljuvanje po skupom a svaka, pa cak i razumna odbrana se kamenuje. Zasto? Bijes zbog svoje neimastine i zavist sto drugi ima ili pokusava na svoj nacin da dodje do toga. Ne krade?

 

A jel ti bese ono pravio BAD panele :D Ne mrsi sa tom ulogom na forumu i ne izvlaci moje pitanje postavljeno Firstu iz konteksta - ja sam jesam DIY-er koliko i ti, sto se znanja tice. Medjutim, pored zajednickog interesovanja, valjda nam je zajednicko i to sto smo ljudi, jel?

 

nema potrebe da mesamo DIY hrane i DIY zvucnika? Za 100e mozda moze zaba koja je umislila da je krava :D

 

Za poslednje se potpuno slazem - generalizacija i u tom, ali i suprotnom smislu potpuno je pogresan stav, sto se mene tice. I oba se mogu razumeti, prosto kao socioloska pojava, samo opet bez preteranog uopstavanja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegioni 

 

 BTW  ,

 

Da li se ispravno kaze : 1) Dok je ovaca bice i vune ?

                                      2) Dok je vune bice i makaza ?

                                      3) Dok je ovaca bice i dzempera ? 

                      ili ......? 

 

                                            :laugh1tooht:

 

chuti ti Barbikoo! :tease:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...