Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ma ne pravdam se nego komentarišem... :P

 

E sad, kad si takav frajer onda pogledaj da nemaš neki step-up ring sa 52 na 58mm u šteku... Čisto da mogu da navrnem Wide Angle telekonverter ili Macro lens na objektiv...

 

http://www.bhphotovideo.com/c/product/6264-REG/General_Brand_52_58_52mm_58mm_Step_Up_Ring_Lens.html

 

Ne mora ovaj, no tako nekako izgleda, uopšteno gledajući. Nema neke velike pameti ali taman toliko fali do ekstaze... Pa da i to stavim u ovu temu. Ima i nadrndanih modela za četir' pet puta više para ali u praksi isto rade i ništa bolje ako su skuplji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najzad gotov istorijski DA konvertor by Impuls. Radi fenomenalno, Cist, detaljan, uvlacljiv, ravnomeran svuda, nista ne strci, precizan bas, nenapadni visoki, nema tkzv digitalno zrno,, prostor sjajan.....ima i tisinu sto no kazu. O tehnickim detaljioma pitati Impulsa. O sreci i veselju mene. :inlove:

post-264-0-65950500-1452288800_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AK4396 je osnova i to je radjeno pre skoro godinu dana. Posto sam poslednjih meseci bio nedostupan, vec sam zaboravio sta je tacno uradjeno. Secam se da sam stampu sekao u tri navrata i svaki put skidao neke komponente da bih mogao da seckam. Nema mnogo mudrovanja, najvise je bilo slusanja i isprobavanja sa raznim komponentama na odredjenim mestima. Letos kad mi je Milovan bio u gostima naterao e da ga prikljucim da cuje i njemu se svideo iako ja nisam bio zadovoljan. Grozni mi je ukazao poverenje, cekao vise od godinu dana i hteo sam da svira bolje od mog Akaija. Nijansa je u pitanju ali sam ipak dobio malo bolje. Na zalost nisma napravio fotografije prilikom secenja pa mi je sad nemoguce dokumentovati sta je sve uradjeno. Kad je covek rastrojen i razvucen onda tako ispadne.

 

Da li moze bolje sa ovim chipom? Verujem da moze ali ne sa ovom varijantom plocice. Trebalo bi da se radi sasvim drukciji pristup i napajanjima i masama da bi se izvuklo vise. Gidjga je to uradio sa jeftinim 1794 chipom pa su plocice tolike da jedva stanu u kutiju standardnog audio uredjaja. A sve je puno delova. Jako mnogo se vodilo racuna o napajanjima i masama i dobio se dobar rezultat.

 

Sto se tice Grauovog dac-a, gledam ga vec neko vreme i razmisljam u kom smeru krenuti. Kad je stigao, ne secam se vise kad, velikim delo je uiradjen ali ono sto nije zavrseno kao da nije ni radjeno. Imam jos 3 zaostala uredjaja ovdasnjih forumasa koji se vuku vec dugo pa, posto sam sad tu, obavesticu vas o novim radovima. Jedan je prerada starog electrocompanieta na nove verzije pojacavaca, prerada starog Denon cd plejera u dac sa modifikacijom i refresh jednog seta preamp+ amp, skoro mojih godina, a imam ih mnogo. i Grauov dac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne. Twin dacu nisam mogao nista da uradim. Trebalo je dodati malo gaina zbog izlaznih trafoa ali bbilo koja verzija pojacanja je unistila onaj prelep bas koji je izlazio iz njega i odmah se culo da muzika prolazi kroz elektroniku. Steta jer je PRAT iz Twin daca neverovatan.

 

Trenutno je ovde jedna verzija sa PCM1702K koja u ovakvoj verziji zvuci tek korektno. Na srecu osnova je dobra pa se treba tome posvetiti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujući obaveštajnom radu kolege s foruma :D

 

post-13-0-46123600-1452334699_thumb.jpg post-13-0-73419600-1452334709_thumb.jpg

 

Moram priznati da malci dobro zvuče s obzirom da je dijametar od centra do centra vešanja tek nekih 65mm ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da je to pitanje ukusa i preferenci. meni taj DAC zvuci odlicno, nema forenziku i vrlo je muzikalan. ja se ne hvatam za detalje u slusanju sem ako nisu iritantni i mnogo vise cenim sprave koje komuiciraju korektno celu sliku.

 

zapravo mislim da ga ne treba dirati i da samo treba otkloniti taj neki tehnicki problem u ulaznom delu signala koji proizvodi neko kliktanje. vec sam i zaboravio sta mu fali.

 

inace je to klon levinsonovog DAC-za sa 1702K, prva verzija je prodavana pod etiketom parasound a kasnije mislim u nekoj iteraciji kao levinson DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta ćemo sa spominjanjem ženskih genitalija?

 

Steta jer je PRAT iz Twin daca neverovatan

 

https://en.wiktionary.org/wiki/prat

 

prat ‎(plural prats)

  1. (slang) A buttock, or the buttocks; a person's bottom. [from 16th c.]  [quotations ▼]
  2. (Britain, slang) A fool. [from 20th c.]
  3. (slang) The female genitals.  [quotations ▼]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...