Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Nisu skalamerije ali da li neko ima na zajam tester na kome mogu da se premere 211 cevi, znaci napon oko 1kV? Pokojni Vukusic je imao to, ne znam ko upravlja njegovim nasledstvom.

Ja imam Neuberger RPM 375, ali problem je sto sam ja u Nisu.

Ako se ne snadjes (a verujem da hoces) tu sam da pomognem koliko mogu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK hvala racunam na to, samo da osmislim logistiku. Idem za koji dan na jug pa cu te kontaktirati.

Sad malo bolje pogledah, ovaj moj Neuberger ide samo do 500V. Izvini nisam ga dugo koristio pa se zaboravilo.

U svakom slucaju ako dolazis na jug javi se da izedemo neki cevap.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tek je taj trafo neusviran, zbog njega sam ovde postavljao pitanja kako brzinski usvirati step-up bez drljanja po plocama.... inace bi trebalo da je dobar, srebrni toroidni trafo, sa vrha japanskog audio talasa - rane 80-te.

 

inace bi na luxmanu trebalo preduzeti jedan zahvat - signal na fabrickom primerku ide kroz taj prekidac za bypass koji je na nekoj stampi - trebalo bi to premostiti nekom lepom zicom, nema sanse da se to ne cuje.

grau, jel veci problem nabaviti lux. trafo ...Ako se secas u koje su ih ono modele ugradjivali ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja je da se sredi neka konstrukcija za probu različitih pojačavačkih modula. Najjači samo ostaju. Pasta ide obavezno, ali tek nakon svih proba.

2 x flah 398.5 x 100 x 10 mm, sa dovođenjem na meru, brušenjem i finom obradom = 2500 din sa PTT troškovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram se pofalit :)

Akcenat na donjoj polici - (Ex)Steinov cirklotron.

Jako lepo radi, al ko zna - možda bude i još bolje radio :hot: 

post-14-0-65328900-1452200108_thumb.jpg

Ponovih se i i3 konfom za streaming muzike i filmova itd...

Na klupi za rezerve trenutno tesna situacija...

post-14-0-81666800-1452200445_thumb.jpg

 

 

Kratko poređenje F5 vs Cirklotron

F5 ima muuuda do poda u bassu i neutralan, pomalo suv i sirov zvuk u srednjim i visokim. Sjajan prostor u zvuku.

Cirklotron izvlači iz muzike više detalja i istovremeno pegla pojedine nesavršenosti u snimcima.

Nema taj woooomp u bassu ali je precizan i definisan. PraT (o bože da li je moguće da sam upotrebio ovaj izraz) je mnogo izraženiji kod Cirklotrona - takoreći ne promašuje nijednu notu...

:whistle2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobacio bih (možda nesuvislo) poređenje ... Još onomad (kad sam imao svoja dva F5 klona) rekoh da F5 ulazi basom na vrata i otvara ih grudnim košem, veoma autoritativno. Krene, brava se kida i "SLAM!" ... Cirklotron to ne radi tako, no "kulturno" ali i dalje veoma brzo s tim, da namesto da zvekne vratima o zid, drži vrata da se mogu bilo kada, u deliću sekunde opet zatvoriti. Upravo zato zadržavam Bastarda (hibridni cirklotron) jer elektrostatici samo sa pojačalom koje je do poslednjeg tona savršeno kontrolisano ali i dovoljno brzo pri tome, mogu da prezentuju svoje sposobnosti. Sada se za bas sekciju traži mix ove dve sposobnosti. Novom vlasniku želim da uživa bar toliko koliko sam ja uživao :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konačno :)

 

post-13-0-82335200-1452246652_thumb.jpg

 

K-S1 + 18-55 kit i fiksni 50mm

 

Prvi utisak  je da je celo telo veoma... kockasto/ćoškasto za razliku od drugih modernih aparata koji su kojekude i posvuda zaobljeni, s druge strane, uopšte ne deluje kao da je od plastike nego kao da je telo od jednog komada metala... Mada, jasno je da u ovoj klasi cene to nije slučaj... E sad, pošto uz aparat dolazi sve osim naravno, memorijske kartice a istih baš i nemam viška (jedina koja bi se mogla tretirati tako je završila u Yetiju) čeka me odlazak u grad da kupim jednu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...