Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

s moje strane samo toliko da bih momentalno prestao slusati svoje LP-e( a nadje se pokoji primerak),da treba da zivim sa X-Ono-om.Tehnokatija,sterilitet vs muzikalnost,mislim da ne treba dalje da ulazimo u detalje,jer ni PP1 cak iako je novije generacije,moze da podlegne upravo istim kritikama ako se uporedi sa nekim cevnim phonom,a zna se dobro da je i to isto non-plus ultra resenje :)

Taj PP1 je divan primer jednostavnosti,i ideje koja polako pada u zaborav "sto jednostvanije,to bolje" jer patkometrija,tehnokratsko onanisanje polako uzima vise preveliki zamah u danasnjem analognom hifisanju i drago mi je da citam da radi dobro i sa vintage Ortofon MC zvucnicom,ne samo sa Benz-om...

Kud koji mili moji odavde.. :)

i kao sto sam rekao,no hard feelings prema ikome

"Promašio si ceo fudbal" jer u onoj "strašnoj" kutiji od Xona 95% elektronike je napajanje (80/95) i konverzija na balansirani izlaz (15/95) tako da je pretpojačalo ustvari minimalističko da teško da može biti jednostavnije. Ostalo bolje da ne komentiram, ionako se ponavljam godinama.... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne hajpujem Lukashek PP1 i da ne najavljujem srećnu monogamnu vezu sa njim, dokazuje Deda-Mraz poklon-za-uši-BR2:

 

-SUT 35dB Made-By-Neki-Nemac (Grau, pomozi!)

 

-Solaja LCR MM phono preamp (5Y3 ispravljačica + ECC88 rekao bih (izlizane su oznake).

 

Uključeno, za sad se greje sa Keith Jarrett Triom.

 

Prvi utisci su jako povoljni.

 

Idemo dalje!

 

Hvaaaala Grau!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Promašio si ceo fudbal" jer u onoj "strašnoj" kutiji od Xona 95% elektronike je napajanje (80/95) i konverzija na balansirani izlaz (15/95) tako da je pretpojačalo ustvari minimalističko da teško da može biti jednostavnije. Ostalo bolje da ne komentiram, ionako se ponavljam godinama.... :)

moguce,al uporedi broj elemenata iz same phono sekcije PP1,i famoznog Xono-a... :)al i da je tako ko sto kazes,sustinu stvari,s moje tacke gledista ne menja,dzaba mu onoliko extra napajanje i separacija na simetricnu vezu (koja bi trebala da osigura isto bolje rezultate od obicnog RCA)..nesto je kompleksnije cini se no onaj &steinov Clearaudio...

:)

post-653-0-02621900-1451662826_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Izgled vara" - reče jež i siđe s četke. A što bi drugo ja rekao :) :)

pa naravno da vara,treba pogledati dimenzije jednog PP1,i X-Ono-a,koji je posteno uradjen na jednoj stelazi..i jez je rekao nakon sto je sisao sa cetke "gresiti je ljudski"

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne hajpujem Lukashek PP1 i da ne najavljujem srećnu monogamnu vezu sa njim, dokazuje Deda-Mraz poklon-za-uši-BR2:

 

-SUT 35dB Made-By-Neki-Nemac (Grau, pomozi!)

 

-Solaja LCR MM phono preamp (5Y3 ispravljačica + ECC88 rekao bih (izlizane su oznake).

 

Uključeno, za sad se greje sa Keith Jarrett Triom.

 

Prvi utisci su jako povoljni.

 

Idemo dalje!

 

Hvaaaala Grau!

 

 

SUT je Auditorium A23 - spec.verzija za Ortofon SPU i druge Ortofon glave sa istim/slicnim generatorom (SL15)

 

ECC88 su lanpe u aktivnom stepenu Solajine LCR RIAA-e, zapravo je to radjeno po Shishido LCR shemi.

 

http://s1327.photobucket.com/user/Caroluske/media/LCRRIAASHISHIDO1_zps7b17427c.png.html

 

Jedini problem tog phonoa je sto svira bolje nego sto bi smeo s obzirom na onoliki sprezni kondenzator.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro jutro!

 

Cele noći Solaja bio uključen da se razgreje malo od neupotrebe.

 

Slušao uz kaficu Golden Gate Quartett, pa zbog radoznalosti i zarad malo promene u sistemu, na mesto A23 SUT-a ubo Luxman SUT AD8000/8030 trafo.

 

Nije loše, štaviše ima više humanog karaktera od kombinacije Solaja/Nemac.

 

Slika sa interneta, mrzi me da se guzim ispod police.

 

post-36-0-80181000-1451722446_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro jutro!

 

Cele noći Solaja bio uključen da se razgreje malo od neupotrebe.

 

Slušao uz kaficu Golden Gate Quartett, pa zbog radoznalosti i zarad malo promene u sistemu, na mesto A23 SUT-a ubo Luxman SUT AD8000/8030 trafo.

 

Nije loše, štaviše ima više humanog karaktera od kombinacije Solaja/Nemac.

 

Slika sa interneta, mrzi me da se guzim ispod police.

 

attachicon.gif8030.jpg

 

 

tek je taj trafo neusviran, zbog njega sam ovde postavljao pitanja kako brzinski usvirati step-up bez drljanja po plocama.... inace bi trebalo da je dobar, srebrni toroidni trafo, sa vrha japanskog audio talasa - rane 80-te.

 

inace bi na luxmanu trebalo preduzeti jedan zahvat - signal na fabrickom primerku ide kroz taj prekidac za bypass koji je na nekoj stampi - trebalo bi to premostiti nekom lepom zicom, nema sanse da se to ne cuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne brini, LUX se usvirava sve u šesnaest!

 

i Šolaja se stabilizovao sa režimom rada, nije isključivan od sinoć, tako će i ostati dok imam vremena za slušanje muzike.

 

Prekidače ne bih premoštavao za sad, ako će to biti najveća falinka, onda se to može i na kraju uraditi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stigla polovna podnožja od keramike L-octal i noval tipa izvađena iz surove profesionale.

 

Razlog zašto su u turšiji je taj što su procesu čišćenja. Koraci su sledeći:

 

-prvi korak: marinada u sredstvu za odstranjivanje kamenca (AXEL KAL) u trajanju od 48 sati sa povremenim vađenjem iz marinade i četkanjem kontakata četkicom za zube i bužiranje konekora lampi sa finom tankom čačkalicom za zube

 

-drugi korak: ispiranje kontakata destilovanom vodom, četkanje radi odstranjenja KAL-a

 

-treći korak: ispiranje podnožja u tegli sa medicinskim benzinom

 

...kanda ništa od švajserske penzije! :)

post-36-0-07526000-1451733092_thumb.jpg

post-36-0-47293600-1451733199_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...