Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

2giga ddr5 320bit - Nothing Else Matters

:oke: dobar izbor, svi smo zadovoljni kad nam štajnika zadovoljen!

 

Pajz kad je i više od dva GB... malo neuobičajena vrednost, al' koga briga :D

 

Nego, pitanje za stručnjake... Po tabeli, Quadro 2000 ima i višlji clock na jezgru i na memoriji od tri jača Quadro modela (svega ostalog ima manje, doduše) što izgleda da je nasleđeno od starije, FX serije... A pitanje je, šta zapravo određuje brzinu (u totalu) tj šta najviše određuje koliko će neka GPU biti brza? (bez obzira da li je u pitanju workstation ili consumer kartica) i šta su zapravo "Cuda cores" (nvidia) odnosno "Stream processors" (kod ATI) ?

 

111004_Rev_Summary_Table.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajz kad je i više od dva GB... malo neuobičajena vrednost, al' koga briga :D

 

Nego, pitanje za stručnjake... Po tabeli, Quadro 2000 ima i višlji clock na jezgru i na memoriji od tri jača Quadro modela (svega ostalog ima manje, doduše) što izgleda da je nasleđeno od starije, FX serije... A pitanje je, šta zapravo određuje brzinu (u totalu) tj šta najviše određuje koliko će neka GPU biti brza? (bez obzira da li je u pitanju workstation ili consumer kartica) i šta su zapravo "Cuda cores" (nvidia) odnosno "Stream processors" (kod ATI) ?

 

111004_Rev_Summary_Table.jpg

 

2gb ddr5 320bit

 

po ovom redosledu:

šire brže više    :wink2:

znači zameniš još svoju sporu memoriju za bržu 2400ghz i završio si apgrejd, bićeš zadovoljan mnogo godina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da moja matična ne podržava tu brzinu memorije...

 

Z68X-UD3-B3 (Gigabyte) http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3852#sp

 

"Support for DDR3 2133/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules"

 

Trenutačno mi memorija radi na 1600 i to je plafon... jbga...

 

Ne znam jel' bi ovo prošlo: http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/ram-memorije/memorija-dimm-ddr3-2x8gb-2400mhz-kingston-hyperx-savage-cl11-hx324c11srk2-16-4747025.html

 

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-z68x-ud3-b3.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne fali ništa...

Da pojasnim da ne bude da pričam nebuloze..

Takt memorije predstavlja broj ciklusa u sekundi, znači tvoja od 1600 obavi 1600 ciklusa, a ova od 2400 obavi 2400 ciklusa. Kraj priče, to je 50% brže...

E malo sutra... Ima mnogo drugih aspekata, među kojima je dosta bitna latencija, ova memorija ima latenciju 11, što je prilično sporo, i osim ako nećeš komšijama da pokazuješ fenseraj od  hladnjaka, možeš mnogo bolje da potrošiš te pare. :) Generalno, hladnjaci na memoriji su nepotrebni, tako da čim to vidiš u 95% slučajeva je snakeoil...

Mislim, videće se tih 2400 u testovima, ali u radu... Jedino ako Markiz ima neki opipljiv dokaz, ja ne...

Razlika je reda 0.001s...

A za grafike.. Bitno je svašta, ali znaj da se workstation grafike underclock-uju da bi radile stabilnije, a i Quadro 2000 i 4000 ne koriste isti GPU, zbog toga je niži klok. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ne vredi sa tom pločom...   pošto je memoriski bus 133mhz, da je 200 imalo bi "možda" smisla, ovako ne.

Jedino novu matičnu kao što je par puta postovao Mika ili jaču koja može da gura memoriju do 3200mhz ali tamo već ne paše ni taj i7 tako da to je to.

 

@progster, latencija jeste velika/spora, postoje i kvalitetnije/brže memorije sa cl9  :wink2: no neće u ovom slučaju ništa više doprineti, u pravu si...  

štekalo se na matičnoj  :buehehe: šalim se, kod sandy bridge platforme je najoptimalnije ono što Štajn već ima. 

Po meni Štajn izvlači sad maksimum sa ovim setapom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šta fali?

ima se, može se.

 

Mislim da je je štajnika već udario u zid, ali za 250€ investicije ( http://www.ebay.de/itm/DELL-Nvidia-QUADRO-5000-PCI-E-2-5GB-Grafikkarte-DVI-DP-CAD-Visualisierung-0YMYKM-/161762564167?hash=item25a9ccd847) mislim da je bilo vredno izgurati prstiće ispod ćebeta... U odnosu na 300-500-600 i 800€ (cene ostalih u ponudi), to je super povoljno... S obzirom na mogućnost da na narednom poslu uhvatim ozbiljniju sumu, ovo je mala investicija da mi omogući da taj posao i uradim. U roku. Na poslednjem (prilično kompleksnom) previše sam vremena čekao da se nešto desi u procesu manipulacije...  Ispratio šta je problem i rešio da nađem neku jaču GPU...

 

(Mushkin http://poweredbymushkin.com/index.php/catalog/item/4-blackline/1037-993995.html) Memorija koju trenutačno imam u kompu je bila ultra povoljna ponuda (cca 70-80€ za 4x4GB u paketu) a uklopila se sa matičnom bez problema - 1600MHz, CL9

 

Trenutačno mi se čini da tu više stvarno nema šta pametno da se dodaje a da se ne rade radikalni rezovi (zamena matične i procesora bi bila preskupa igrarija a ne takmičim se sa bilo kime)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

attachicon.giftrafo.JPG

200VA, 2 x 15V za TPA3116. Stiglo iz Švedske za nekoliko dana nakon što sam bio jedini bider na ebayu. :)

Probao sam TPA3116 sa napajanjem od laptopa i bio iznenađen koliko se dobro slaže sa Tannoyem, pa sam si naručio Sure pločicu, Panasonic OsCone i trafo dok ostale pica-boce imam i poigrat ću se sa D klasom u nedostatku vremena, volje i sredstava za Real McCoy pojačalo....a meni ionako ne treba zvijer da slušam mjuzu. :rofl:

 

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da je ljetu, onom "pravom" kraj. Kod nas ljudi kažu da je gotovo sa kupanjem kad nakon Gospe (15.08.) padne kiša. Barem na kontinentu. :rofl:
Lani sam se kupao u jedanaestom mjesecu u Puli - voda 22 stupnja i zrak također 22 stupnja. Oko mene nikoga osim jedne švedske obitelji koja se držala hladovine i "zijevala" kao da 38 u hladu. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod nas kažu da je gotovo sa vrućinama posle preobraženja (19.08).

I u pravu su. Zilion puta sam se uverio u to.

Posle sam pročitao i neko astronomsko objašnjenje toga (sinusoida  osunčanja prolazi kroz neku tačku, nulu, max  ...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zilion puta sam se uverio u to.

 

Pa izgledaš mladoliko za nekoga tko je stariji od svemira! :rofl:

Ljudi su u vrijeme dok su bili ovisniji o ćudima prirode zamječivali te odnose i bez sumnje su takve prognoze imale i imaju i danas temelj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odluka je pala...   uzima se još jedna 780gtx  :oke: za sli  :buehehe:  kaže mali "tata cima gta5 online" (a nije do neta)...

nisam se mlogo bunijo jer naseđujem xfire r9 intel mašinu, inače evo kako se grafulja kotira:

 

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sad jedno možda neutemeljeno pitanje - šta se dešava (mislim na puc-pop pri paljenju i pri gašenju) ako bi se prekidač za napajanje stavio sasvim napred na ulaz 220V kao kod svih klasičnih pojačivača. Tamo je jačina struje daleko manja i možda ta varnica nije tako izražena kao kod prekidača na DC-u od 19V i 4-5A?

Samo razmišljam.... :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sad jedno možda neutemeljeno pitanje - šta se dešava (mislim na puc-pop pri paljenju i pri gašenju) ako bi se prekidač za napajanje stavio sasvim napred na ulaz 220V kao kod svih klasičnih pojačivača. Tamo je jačina struje daleko manja i možda ta varnica nije tako izražena kao kod prekidača na DC-u od 19V i 4-5A?

Samo razmišljam.... :Dizzy:

 

Ako za probu može da se proba sa izvlačenjem utikača iz utičnice umesto prekidača, probao sam i isto je puc. Znači, imam tu malu ciglicu napajanja (24V/2.5A) za SMSL SA-36a Pro, sa jedne strane ciglice mrežni kabl ide u strujnu letvu, jel te, a sa druge strane kablić iz ciglice ide u pojačalce preko konektora 5.5x2.1. Smanjim pojačalo do kraja, izvučem utikač iz letve i puc kao i kad ugasim pojačalo normalno, tj. preko dugmeta za to predviđenog. :wavecry:

 

Imam valjda negde i neku letvu sa prekidačem pa mož i tako da se proba ali to mu valjda dođe isto?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koloko pogledah Sure ima strereo i mono tpa3116 sa hladnjakom kao pak i nokakvu drugu. Ja imam steteo 2x50w sa pak hladnjakom kojoj sam odradio oscon zamenu. Ja naručio i treću pločicu 2x100w. Došlo mi da bacim 10$.

Što se tiče zvuka Neskorov smsl36a pro mi naj više legao. Možda i njega naručim. On je samo oscon zamenio tako da je T-ova ultimate verzija. Pop, puc,... nerviranje pri uključivanju i isključivanju i ja imam. Moji fostex-si su još osetljuviji. Ima onih trafoa što je luka stavljao možda i stavim ih jer kažu da sa njima nema pucanja kod on-off a.

 

Mož biti to sa trafoima, nemam pojma, ima logike ako problem nastaje zbog razlike u + i - granama ko što reče Zero. Opet, neće moći da stanu u postojeće kinez kućište, tako da moram nešto drugo da smislim ili da pravim novu kutiju :145fs63704:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...