Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Bio ja kad su bili u BG-u pre 2 godine, nema tu ni S od Slayer-a više, ja sam se tad malo razočarao...

 

zanimljivo...   ja ih gledao davne sad već '95 a bogami i 2005te pa ću ponovo (hehehe svakih 10 godina jedared) mada idem zbog klinca...

mlađeg ne mogu voditi jer nema gledanja ispod 16 god. :-(     a Slayer je Slayer, možda si sad stariji pa ti recimo jazz više odgovara?!

U svakom slučaju akcenat je na momcima iz ANTHRAX.a :oke: ...pored Overkill-a jedna od omiljenih bendova  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zanimljivo...   ja ih gledao davne sad već '95 a bogami i 2005te pa ću ponovo (hehehe svakih 10 godina jedared) mada idem zbog klinca...

mlađeg ne mogu voditi jer nema gledanja ispod 16 god. :-(     a Slayer je Slayer, možda si sad stariji pa ti recimo jazz više odgovara?!

U svakom slučaju akcenat je na momcima iz ANTHRAX.a  ...pored Overkill-a jedna od omiljenih bendova 

Pa ne, nekako nemaju ni energije, a ne mogu ni tempo da drže.. Bubnjar nije mogao da odsvira mnoge stvari kako treba.. Recimo Angel of Death, nije mogao duplu da drži, i to ne malo, to je mnogo loše zvučalo ko je slušao... Gitara je bila klimava bez Hannemana... Možda je to bilo tad pošto se bend raspadao, sad su možda bolji, ne tvrdim ništa...

Razumem ja da su stariji, ali Metallica je recimo godinu pre bila, i to je mnogo, mnogo bolje.. Mejdeni prošle godine su isto dobri bili, mada me nikad nisu u životu ubili kao tad, bio sam ispred fan klub-a. :D

Anthrax nisam slušao, voleo bih da jesam...

Helloween je ove godine bio na visini zadatka (u šta sam iskreno sumnjao), a ni Judas-i nisu bili loši... :oke:

U svakom slučaju, treba da se čuje, žao mi je što mlađi neće moži da čuje, sama publika i atmosfera nekad stvara veći doživljaj nego bend, biće valjda prilika. :wink2: Kod nas nema tog ograničenja u godinama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne, nekako nemaju ni energije, a ne mogu ni tempo da drže.. Bubnjar nije mogao da odsvira mnoge stvari kako treba.. Recimo Angel of Death, nije mogao duplu da drži, i to ne malo, to je mnogo loše zvučalo ko je slušao... Gitara je bila klimava bez Hannemana... Možda je to bilo tad pošto se bend raspadao, sad su možda bolji, ne tvrdim ništa...

Razumem ja da su stariji, ali Metallica je recimo godinu pre bila, i to je mnogo, mnogo bolje.. Mejdeni prošle godine su isto dobri bili, mada me nikad nisu u životu ubili kao tad, bio sam ispred fan klub-a. :D

Anthrax nisam slušao, voleo bih da jesam...

Helloween je ove godine bio na visini zadatka (u šta sam iskreno sumnjao), a ni Judas-i nisu bili loši... :oke:

U svakom slučaju, treba da se čuje, žao mi je što mlađi neće moži da čuje, sama publika i atmosfera nekad stvara veći doživljaj nego bend, biće valjda prilika. :wink2: Kod nas nema tog ograničenja u godinama...

 

Ovde su čak i mnogi albumi zabranjeni...   naravno da sam sve odgledao od Pink Floyda do Bijelog Dugmeta  :wink2:  ali je Slejer uvek bio dobar...  što ne mogu tvrditi da metaliku, gledo ih jednom tj tri put! Predgrupa Megadet ih pokidala u svakom smislu...   ali eto ljudi su pa im možda nije bio dan...    ko je bio bubnjar u slejeru jer lombardo je zlo dobar bubnjar...   helovin hm...   pre bi ti preporučio Unisonik  :hot:  sa Kaijem  :wink2:     svejedno Slayer početak '95 samo crveno svetlo u celoj hali početak hell awaits...  nazaboravno za ceo život - ZLO dobro!

Judas (ako si ih gledao prošlog leta u bgd) su bili F A N T A S T I Č N I !!!     Ali jedan je Anthrax i S.O.D  :respect:

Bio i mlađi (11 god.) u bgd na koncertima hehehe Ramštajn Whitesnake i ostalih bendova...   i pustili ga ovde na Manowar  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio ovo

 

http://www.ebay.com/itm/141659865734?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Nije stiglo, ali cijena je smiješna pa ako nekog zanima......

mda.. kolikogod su džabe uvek se po marfiju desi da je rok isporuke predug, tako da blago tebi kada relaxirano naručuješ.

meni bi ovako nešto leglo samo tako http://www.ebay.com/itm/181783974555

ali ko što reče funny sličica baš iz HR a sa šaltera, "nema hitnog posla nego prekasno započetog"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslusaj ih i ako zvuce isto (sto je velika sansa ) , dammar i ne daj nikome

 

ako su elektricki ok i ne cesu nigde , sve je to ok

 

Bog je dao da sam gluv ko top pa svakim danom imam sve manje problema sa fifama.

Ako i zvuče različito nema veze jer i moje uši zvuče različito. Rekao bih da je onaj sa utisnutim dustcap-om za nijansu tamniji.

Pustio sam ih da se krčkaju na klasici da malo protegnu to šta već protežu. Ponekad po malo pojačam i ne čujem da češu.

 

Da li se kupuje gotov neki dammar ili da jurim posebno smolu i sve ostalo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znači nacrtaš na zvučnjaku tj membrani sliku strogo u ulju pa preko izdammarišeš.

onda bolje sviri.

 

...misliš premaz darmar zmijskim uljem za bolji zvuk? :buehehe:    Mada kad sam radio vešanje za tanoje bila je opcija da se prefarbaju jer se malo video lepak (a što ja jelte ne volem) no rekoh neka, biće samo teža membrana usporiće mi zvuk  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dammar sluzi da ukruti stare membrane , ne samo povrsinski nego dubinski penetrira

 

lepak u istima gubi svojstvo posle ihaj decenija

 

ko probao probao , ko nije klepetace i dalje

 

meni mindedj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko je nekad nekome negde na ovom forumu preporučio neki softver za merenje TS koji (čini mi se) u nazivu ima JBL ili nešto slično.

Das ubijem nemežem naći.

Izmerio bih TS ovim Iskrama pre i posle darmarisanja.

 

Nakačio sam ih na neki risiver i danima sviruckaju na 97.6MHz.

ARove nisam uključivao za to vreme kao ni slušalice što nisam naglavljivao pa su mi se uši usvirale na nih ovake kakvi su.

 

post-1687-0-24876100-1439202594_thumb.jp

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...