Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

ma jok, još smo u Starom Gradu... :) usb internet stickovi čuda čine na lapatopovima koji inače nisu dobri nizašta... Večeraske, ako sve bude okej, ima da jezdimo po šumama i gorama a negde u jutarnjim satima se nadamo pristići bliže kući... Preko Doboja i Zenice pa kod Đakova ka Osijekui onda na Sombor pa još malo... A onda malo spavanjca, pa onda... šta gospođa kaže da sam odlučio... verovatno šišanje trave ako ne pada, a ako pada valjalo bi otići po Twinga i slikati ga, mada, ako bude padalo, mogu da se slikam sa slikanjem, ni Mikin teleskop mi neće pomoći... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.thevintageknob.org/luxman-AD8000.html

 

stigao mi luxman 8030 step up trafo za MC glave niske impedanse (3-5 oma, znaci ortofon, koetsu i slicno). srebrna zica izvucena tankim prticima japanskih devica, motali monasi japanskog predstavnistva manastira shaolin na toroidnom jezgru od permaloja. kamioni avioni.

 

trazio sam ovo vec duze vreme. imao sam kratki kontakt sa verzijom 8020 nesto vise impedanse (pase za denon 103) koji me je ostavio na pola, jer nisam imao sam step up na probi nego kompletan luxmanov preamp u koji se sama kapsula trafoa ugradjivala kao MC opcija. preamp je bio star i prilicno izakan, zujao je i brujao pa je utisak bio nekompletan ali mi se ucinilo da potencijal postoji, cinilo mi se da je 103 kroz ovaj trafo dobila kvalitet jedne holisticke reprodukcije koji mi je nedostajao prakticno sa svim trafoima koje sam pre toga koristio. ipak, tada sam vec bio digao ruke od 103 pa me je to ostavilo ravnodusnim.

 

kako sam u sistem ubacio novu verziju legendarne ortofonove SPU glave (spirit), traje potraga za transformatorom koji ce izvuci maksimum. da ne pominjem sta smo sve eci, neskor i ja slusali, ali mogu da kazem sa visokom sigurnoscu da je ovo prava stvar. od A23 koji mi je do sada bio referenca (u mojoj sobi) svira bolje, ne za klasu, nego za pola svemirske godine. od onoga sto je pre A23 sviralo u sobi, da ne pominjemo. sad, od tog A23 trafoa je bitno bolje svirao lundhal 1933 (?) koji ima neskor. ostaje da sacekamo njegov povratak sa mora da utvrdimo cinjenicno stanje, tek, imamo novog ljubimca u sistemu.

 

nema sta puno da se kaze, osecaj je onaj kada prosto cujete dobru spravu i kazete, to je to. detalja ima da se smrznes ali nista ne ometa muzicki tok, fokus je uvek na detalju koji nosi temu, instrumentu koji je u tom trenutku najvazniji. dinamika je zastrasujuca, PRaT takav da bi ajvor tifenrbun trazio casu ladne vode i ratluk da dodje sebi - ovo sto svira kod mene je garrard 301 u reviziji martina bastina, fidelity research FR64fx, ortofon SPU spirit - phono sekcija je kenjalova verzija mu stage seme rona welborna (compleat).

 

eto, jedno prijatno subotnje vece uz iznenadjujuce dobru novu spravu u sistemu:

 

AD8000-1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo, sad ti valja!?

 

pa pise ti sve gore. slusao sam 8020 kao deo starog luxman preampa (bez AD8000), i to je u mom sistemu sveukupno sviralo dosta jadno, sa dosta bruma i suma - a i tada sam vec bio digao ruke od 103.

 

ovo je prvi 8030 koji imam kuci, nisam slusao ranije, niti sam ti to ikada rekao. a i mislim da je ovo sto cujem vise pitanje sinergije na liniji srebro - niska impedansa trafoa - SPU nego bilo sta drugo, prosto zvuci kako treba. cak je i zena jutros usla u sobu i pitala sta se ovde desilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cak je i zena jutros usla u sobu i pitala sta se ovde desilo.

 

Mali OT:
Nije li zanimljivo kako su bolje polovice s vremenom na nonšalantan, neopterećen način izbrusile sluh tako da sitne detalje mogu primjetiti i iz kuhinje, a kamoli da ih se stavi u sweet spot? :D
Mi napeto osluškujemo nesigurni u svoj sud, a one ih kupaonice u kojoj je veš-mašina na centrifugi viču: "Što si opet dovucarao u kuću, nesrećo jedna!"

:buehehe: 


(Yaebee gha, bio je penal, Gordane!)

   :pardon:   :skrivanje:  :friends:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lenco K106

Stigle su do mene u "kontejner" stanju.Uz malo budženja i mnogo čišćenja postale su upotrebive.

U rukama još nisam imao sluške sa ovolikim drajverima, 85-90mm. Nisam hteo da skidam metalnu masku da je slučajno ne pokrivim.

Slušao sam ih oko 2h. Veoma udobne iako su poprilično teške. Zvuk je dopadljiv. Ima dosta basa ali nisu boomy.

post-1687-0-81910100-1408562851_thumb.jp  post-1687-0-61599500-1408562948_thumb.jp

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam ja problem sa time, naprotiv. meni je zena vrhunski sudija uvek kada ne cujem dobro. uostalom, ona place kad sviraju vagner i rihard straus, a ne ja. sto znaci da bolje oseca od mene.

Što znači da sluša skladbu. Sorry, nisam izdržao. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suze ne moraju uvek da budu merilo, uslovno receno kvaliteta okidaca.

To je jedna od telesnih afektivnih reakcija kompleksne ljudske "psise".

Ali ni odsustvo suza ne mora da znaci da ne postoji stvarni dozivljaj necega.

(To je i jedna od razlika izmedju kulture na ovim terenima i zapadne kulture,

koja nes navodi mislimo da drugi nemaju emocionalni dozivljaj ako ga ne ispoljavaju telesnim rezultatom,

i da smo mi na osnovu toga bolji i famozno iskreniji...).. :)

Cak ima i jedan stih iz novokomponane narodne pesme

" Ona place on je nezno ljubi..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...