Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

vidi kad sam ja svojevremeno Franca pitao kod preuzimanja sprave koja je tacna efektivna tezina 9"-ke,malo me je cudno pogledao i pitao "a za sta Vam to treba"?..pa reko za tacan podatak/ kalkulaciju oko rezonatne frekvencije..lakonski odgovor je bio "ne berite brigu,silikon resava sve " :)

Iskustvo iz vremena kada sam bio debelo u tim vodama: to nije „lakonski“ odgovor... Rekao bih, pre, da je to odgovor poznavaoca...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Posto nemam novu skalameriju moram se i ja malo pozabaviti gramofonom.Posedujem stari bsr128 sa shure m91 glavom i novom iglom a bas ne umem da ga podesim a i ne znam da li to uopste nesto vredi sto se tice zvuka.Ako nekom nije tesko da mi samo objasni pocetno podesavanje pa cu dalje probati sam.Kontra teg mi dodje na rucki veoma pozadi kad podesim o polozaj za rucku pa sad ne znam da li je glava laka ili je rucka pomerena. :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam mnogo iskustva ali cu ti preneti sto sam cuo i procitao. Sve vratis na nulu sklonis rucku sa drzaca i velikim tegom kontriras masi rucke tako da ti rucka bude u ravnotezi( da se ne naginje napred ni nazad). Kad si to uradio malim tegom  namestas kolikom ce silom da glava naleze na plocu u specifikaciji za glavu ces to naci ide od 1.5 Do 3.5 gr. e sad anti skrate bi trebao da bude jednak sili pritiska glave na plocu ali i ne mora.

 

Valjda sam pomogao ali mislim da je bolje da otvoris novu temu strucniji ljudi ce to i detaljnije pojasniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...