Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Odlična trgovina Gujo, meni bi se tih 20€ otplatilo sa prvim sledećim koturom tinola :)Evo i kod mene jedna skalamerija u najavi:post-65-0-30986900-1339255861_thumb.jpgOvo će biti novo napajanje za Marantz CD4000 koji će da poraste u, nadam se, jedan solidan CD transport...Projekat počet još prošle godine, zastao zbog izvesnih nedoumica oko izbora regulatora... Sstrsat me tada upozorio da mogu očekivati probleme zbog (ne)stabilnosti Jung regova pa može lako da se desi i pcb "Rev.1" :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cini se da je povrsina izresetana rupicama (desna slika)jesam li u pravu i cemu to sluzi?

U pravu si. To je "zaštitna masa" i može da se izvede kao mreža ili da bude potpuno "ispunjena", u oba slučaja isto funkcioniše.post-65-0-76802900-1339265375_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si. To je "zaštitna masa" i može da se izvede kao mreža ili da bude potpuno "ispunjena", u oba slučaja isto funkcioniše.post-65-0-76802900-1339265375_thumb.jpg

I to JAKO dobro. Inače, pločice su bonbone.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam sad neki metar pri ruci. Ovako kako stoje, po komadu: V=135, S=100, D=120. Ima i navojji M20 i jos neki sitni. Ove M20 planiram da zatvorim vijcima od durala (to imaju u Rajanu, mislim sipke fi25).Tri komada po kanalu ce da hlade Sipijev F5 sa 4 para izlaznih. Konsultovao sam Sipija, on mi rece da ce to da bude ok.

post-193-0-56863000-1339400614_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam, ali planiram da po tri hladnjaka spojim alumunijumskom plocom 10mm debljine (koju vec imam) i da mi strana za montazu stranica bude odealno ravna i ne busena. A kad vec to radim rekoh da popunim te otvore i da povecam kontaktnu povrsinu izmedju te ploce i hladnjaka. Ne znam sad sta je pametnije. Savet?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ninja, dobri bucmani... :wild:EDIT: Bole te za rupe, turi plocu i pevaj. I da zatvoris te rupe srafovima, ceka te ravnanje istih na glodalici da povrsina bude ravna... ...komplikovana rabota da povecas dodirnu povrsinu ploce i ladnjaka za 3%

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je. A ako ti zapelo bash da se igras hevay metal igrackama, nadji neki Yguic i uradi mu II specijalu, jos i neki dinar da zaradis... ;)

Ma radio sam ja i to... Ma ovo je super info od vas dvojice jer na primer kad budem sklopio pojacalo i da npr. nisam uraio to a vi mi onda npr. kazete da sam trebao to da uradim sta bih onda. Morao bih da rasturam pojacalo i da se ebavam sa brezonima itd... Ovako mi je mirnija savest jer imam informaciju od iskusnijih od mene sa ovim hladnjacima.Zna li neko nesto vezano za eloksiranje, kontakt, cena...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih pit'o Leonarda i Guju - Leo je opravdano odsutan, dakle...

Zabelezeno...

Како је свет мали...

Pa sto ne cutis. Vidim da tvoj amp ima 3 para izlaznih. Daj malo podataka, napon, struja, temperatura... Bas me zanima. Inace, sad znam kako ce mi amp izgledati xexexexe...

Koliko aluminijuma. Za reciklazu ..dusu dalo

Mom matorom jedan lik obecao kazan za topljenje masti za 70kg aluminijuma. Nije mu to lose, odes jedno vece na obliznji parking... PUPU DALEKO BILO...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sto ne cutis. Vidim da tvoj amp ima 3 para izlaznih. Daj malo podataka, napon, struja, temperatura... Bas me zanima.Inace, sad znam kako ce mi amp izgledati xexexexe...

Нисам ја млад и брз као ти. Почео сам пре него што су стигли транзистори из ГБ, а нисам још завршио. За сада су напон и струја нула, а температура собна. :buehehe:Иначе сам трафое и напајање једва углавио. Ако хоћеш стандардну ширину од 17 инча, биће баш тесно.Пошто смо у погрешној теми, нећу да разглабам. Срећна ти градња и :drinks: .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne brigaj Ninja, ja teram sa 3 para izlaznih bez problema (ukupno 1.2 ampera) sa samo 4 slična hladnjaka ali još i manja - širina 70 - visina 120 - dubina 150. Ovo tvoje ima da 'ladi sve u šesnaJs' :crazyrocker:Dobrivoje lepa skalamerija :thumbsup: ja ga ne bih ni zatvar'o, doduše nisam ni moje :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...