Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

bice pridoslo sutra. bez neke narocite potrebe, da me zelja mine da cujem esotec spravu - znaci fetis iz mladosti.

20w u A klasi, 80w u AB klasi, prekidac na prednjoj ploci, hladjenje preko heat pipea.

ne ocekujem cuda s obzirom na godiste mada mi se javlja da bi ovo moglo biti srce lepog vintage sistema sa nekim cabasse ili tannoy ili slicnim sifonjerima.

imam i detaljno servisno uputstvo za slucaj da mi se dopadne i odlucim da zadrzim tako da se moze sprovesti opseznija restauracija.

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bice pridoslo sutra. bez neke narocite potrebe, da me zelja mine da cujem esotec spravu - znaci fetis iz mladosti.20w u A klasi, 80w u AB klasi, prekidac na prednjoj ploci, hladjenje preko heat pipea.ne ocekujem cuda s obzirom na godiste mada mi se javlja da bi ovo moglo biti srce lepog vintage sistema sa nekim cabasse ili tannoy ili slicnim sifonjerima.imam i detaljno servisno uputstvo za slucaj da mi se dopadne i odlucim da zadrzim tako da se moze sprovesti opseznija restauracija.

Da i ti kupiš nešto "normalno" :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je zbog šljašteće prednje ploče, dugmića, i zato što na njoj piše Marantz Esotec. Ne misli valjda neko da taj uređaj tehnički i zvučno (a mator je vrlo) vredi 1200 $ ?

Vi'š da Anubis kaže da vredi i više :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Realno, taj model se kupuje napolju za €300-400, ali ono što OVOM primerku dodaje cenu za bar €100 jeste činjenica da ima taj ESOTEC natpis. Veoma brzo nakon pojave te serije, prekršetni su na "PM" i ono ESOTEC je nestalo, tako da je taj primerak stvarno prilično redak.Što se zvuka tiče, lično mi se više dopadala prethodna serija (1152, 1180, itd), ali u celini gledano, i ovaj je jako dobar, svakako blizu vrha serijske proizvodnje toga doba, uprkos jakoj konkurenciji.Ne znam da li je to taj, ali jedan takav se nudio na KP za €200. Ta cena mi je opet sumnjivo niska, bojim se da nije čačkan i da delovi nisu menjani, a to se ne zna dok se ne pogleda. Nisam jedanputa video uređaje iz tog doba sa zamenjenim izlaznim delom, ponekada i podosta unazad ka ulazu, ljudi su im svašta radili. Nadajmo se da to ovaj put nije bio slučaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj nema esotec natpis i cena je upravo u sredini tog okvira koji si napisao.taj za €200 nisam video i pre bih rekao da si permutovao cifre jer ovih sprava nema za te pare a ovi sverceri se referisu na cene spolja.bio je jedan za €600 koji je prodat istog dana kada je stavljen, pre mozda godinu dana ili slicno. ovaj je bio osetno jeftiniji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj nema esotec natpis i cena je upravo u sredini tog okvira koji si napisao.taj za €200 nisam video i pre bih rekao da si permutovao cifre jer ovih sprava nema za te pare a ovi sverceri se referisu na cene spolja.bio je jedan za €600 koji je prodat istog dana kada je stavljen, pre mozda godinu dana ili slicno. ovaj je bio osetno jeftiniji.

Bio, bio, pre otprilike 10-ak dana. Cena bila navedena kao €200. I naravno, nije dugo trajao, mislim da nestao već istog dana.Meni je bila sumnjiva ta cena, jer znam za koliko idu ti modeli. Nikada još nisam video taj ili sličan model za tako malo para bilo gde. Zato nisam ni nazvao čak ni da se raspitam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ni moj nema esotec oznaku. oni su izgubili licencu i nisu je vise koristili od nekog trenutka.slusam ga. nije lose realno, ali sam ja malo podigao standarde isuvise pa mi nije preterano zanimljiv u A sistemu, ali mu to nije ni namena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ni moj nema esotec oznaku. oni su izgubili licencu i nisu je vise koristili od nekog trenutka.

slusam ga. nije lose realno, ali sam ja malo podigao standarde isuvise pa mi nije preterano zanimljiv u A sistemu, ali mu to nije ni namena.

...

the Marantz/Philips team was sued for

[/font]

copyright infringement

[/font]

for the illegal use of the

[/font]

ESOTEC

[/font]

name which had been filed a few years back by another japanese company.

[/font]

The case being undefendable, Philips had no other solution than to get rid of the Superscope-chosen name, quickly sell at discount prices what was in stock with the

[/font]

ESOTEC

[/font]

name, redo advertising, redo catalogs with (or even without) a generic "

[/font]

E Series

[/font]

" tag (1983) and launch new production batches without the name. Costly.

[/font]

http://www.thevintageknob.org/marantz-ESOTEC.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nova je oko 80€.ova je oteta na ebay, za 20€. iznenađenje još veće, švabo upakovao i 2 kese valjčića , tako da sada imam 9 parova -1 u zverki u dosta dobrom stanjui 8 parova glanc novih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...