ninja Napisano April 14, 2014 #4775 Napisano April 14, 2014 PONOVO NA IGLI !!!Grozoto, a da li to posteno zvuci i sa jednom od te triMC? ... ili se za Annu moras protegnuti? ;-) Da ja ipak pod misku strpam Lenkonju? Da se nadje :-) Nego, na igli: nema pusenja, nema masnog a zescu samo sa probranima i ne cesce od PMS ciklusa! :-)
paja959 Napisano April 14, 2014 #4776 Napisano April 14, 2014 PONOVO NA IGLI !!! u zdravlju te sluzilo
grozni Napisano April 14, 2014 #4777 Napisano April 14, 2014 Lenka ti slobodno ponesi, da vidimo da l ces ga vrnes nazad. Svira mili moj ovako na suvo posle samo 3 sata glave ko ludo. Ja srecan. Za PMS ne brini. Da se to lako srediti. Imaju sad sigurne kuce i ovde.
ninja Napisano April 15, 2014 #4780 Napisano April 15, 2014 Lenka ti slobodno ponesi, da vidimo da l ces ga vrnes nazad. Svira mili moj ovako na suvo posle samo 3 sata glave ko ludo. Ja srecan. Za PMS ne brini. Da se to lako srediti. Imaju sad sigurne kuce i ovde. E pa, ako je tako, nek te sada sluzi u zdravlju i neki ti samo ta igla bude potrebna ;-)
skrstic Napisano April 15, 2014 #4781 Napisano April 15, 2014 PONOVO NA IGLI !!! Dobra ti iGla kume. Sad da kreneš da trošiš pare na ploče i mašala. Uživaj. Super što je domaća proizvodnja. Podržavam. Spremaj
Zflazar Napisano April 16, 2014 #4782 Napisano April 16, 2014 stigla jedna Mullard ECC35 (hvala kolegi zephyr-u). Za sad samo u funkciji oplemenjivača prostorije dok joj ne nađem par.
2a3 Napisano April 19, 2014 #4783 Napisano April 19, 2014 Stigli i visokotonci RFT pa bi mi trebala i skretnica .Ako neko zna ili ima ideju za nact da je ovde prosledi Castim picem
Zen Mod Napisano April 19, 2014 #4784 Napisano April 19, 2014 second order Linkwitz/Riley na 3K ovde sve sam izracunjaj : http://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/XOver/ moze i jerdnostavnije - pusti prvo basic bez skretnice , pa ako ti se svidja tako , onda samo kond ispred visokog krenes od 1uF navise , ali ne veci od 6u8
2a3 Napisano April 19, 2014 #4785 Napisano April 19, 2014 second order Linkwitz/Riley na 3K ovde sve sam izracunjaj : http://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/XOver/ moze i jerdnostavnije - pusti prvo basic bez skretnice , pa ako ti se svidja tako , onda samo kond ispred visokog krenes od 1uF navise , ali ne veci od 6u8 Ok Veliki Zen i fala lepo sad imam od cega da krenem
zerowaf Napisano April 25, 2014 #4789 Napisano April 25, 2014 Eto, da u trenucima dokolice mogu provjeriti kramu sa tavana. Sam prepoznaje što ste mu spojili na pinove - diode, tranzistore - NPN, PNP, kondenzatore (do 100 000uF). Pojma nemam koliko je točan, ali nadam se da ne griješi dramatično puno. Kondenzator je 680uF nazivne vrijednosti, ali je i -10/+40%, pa nisam siguran je li očitanje stvarno toliko netočno.Zna li netko znači li ovaj "Vloss" curenje struje iz kondenzatora? Koliki postotak je u praksi prihvatljiv?
stein Napisano April 25, 2014 #4790 Napisano April 25, 2014 Eto, da u trenucima dokolice mogu provjeriti kramu sa tavana. Sam prepoznaje što ste mu spojili na pinove - diode, tranzistore - NPN, PNP, kondenzatore (do 100 000uF). Pojma nemam koliko je točan, ali nadam se da ne griješi dramatično puno. Kondenzator je 680uF nazivne vrijednosti, ali je i -10/+40%, pa nisam siguran je li očitanje stvarno toliko netočno. Zna li netko znači li ovaj "Vloss" curenje struje iz kondenzatora? Koliki postotak je u praksi prihvatljiv? 952 je čarobni broj uF koji se dobija pri +40% odstupanja od nominalne vrednosti. Dakle, ne vidim problem. Zarad "reference" nađi neki kond sa 2.5% +/- odstupanja, smeri kod nekoga ko ima garantovano tačan instrument pa smeri kod sebe. To je već mnogo bolji pokazatelj... Čisto da znaš na čemu si... Ah, da, i ne zaboravi, obavezno pre merenja, kondove uvek isprazniti do kraja...
zerowaf Napisano April 25, 2014 #4791 Napisano April 25, 2014 Kond još i mogu kupiti, ali stvarno nemam nikoga kod koga bih otišao usporediti mjerenja in vivo. Moj jedini prozor u svijet elektronike je forum. To zna biti naporno jer zapinješ na jednostavnim stvarima ako ne želiš baš svaku sitnicu pitati. P.S. Neke druge kondenzatore mjeri i ispod napisanih vrijednosti, pa je moguće da je u redu. Koliko curenje u postocima je prihvatljivo? Jedan F&T iz napajanja za VT4C koje sam kompletno izmjenio pokazuje 4% Vloss. Pretpostavljam da je onda on taj koji je pravio probleme jer su svi drugi u nekoj decimali ispod nule.
Woland Napisano April 26, 2014 #4792 Napisano April 26, 2014 he, he, he nema više nepokrivenih ćoškova
zerowaf Napisano April 26, 2014 #4793 Napisano April 26, 2014 Šta je to? Epilator? Edit: Sad vidim utikač.
zerowaf Napisano April 26, 2014 #4795 Napisano April 26, 2014 ^ wifi range extender A zato nema nepokrivenih čoškova!
Woland Napisano April 26, 2014 #4796 Napisano April 26, 2014 ^ možda bih mogao da probam da mu nabudžim snagu, da dlake same otpadnu, inače čuči u utičnici pored kupatila
Preporučeni Komentari
Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar
Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar
Kreiraj nalog
Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!
Registruj novi nalogPrijavi se
Već imaš nalog? Prijavi se ovde
Prijavi se odmah