Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

oko 150€ fco bgd. isto magnastat termo regulacija, samo 200W.ova je koštala, naravno nova, sa blic bidom 32€ (fco bgd).ote ebay zadnje pare, al ko da odoli.

 

Fuf... 32€ je savršeno, 150 za moje poimanje (odnos količina upotrebe i cena) je malko previše. Da si mi javio pa da odmah uzmeš još jednu... Mada, snalazim se ja i sa ovom mojom FungChong-LingPing... (koliko je koristim, nisam je preplatio - doduše, novi vrh sam platio skoro koliko i celu lemnu stanicu sa regulacijom...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakva je to tokarilica, Stein?

 

Eeeee.... :D

 

" The ******** **-**** comprises of an ingenious reworking of physical geometry in the basic direct-drive design concept which has greatly simplified mechanical construction without any sacrifice in performance specifications.

The result is a turntable that retains full DD performance capability, concentrates it in a sleekly styled, low silhouette compact and makes it available at an affordable price.

We think of it as the direct-drive turntable for people who can't afford direct-drive.

In earlier ******** configurations, the platter rested in the motor.

In the **-****, the rotor is integrated directly into the platter and together they form the only moving part in this ingeniously uncomplicated system.

Greater precision and simpler construction are simultaneously achieved internally.

Additionally, the motor rotor is countersunk into the handsome aluminium diecast baseplate and control panel surface to create a good-looking, low profile effect. "

 

Suština (razlozi za kupovinu):

 

- Kućište je izliveno iz jednog komada nemagnetične legure (Al-legura?)

- Elektronika (poprilično jednostavna) podređena isključivo DD motoru (pogon/kontrola)

- Ručica je potpuno neovisna - nema automatike - lako odstranjiva/zamenljiva

- Cena...

 

Kad stigne, ako nije komad bukovine ili nedajbože cigla... Sve će biti u tančine... Do tada se nadamo Tehniksu SL-1500...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hehe , ovu zovu lemilica za stained glass, zato se i provuče sa malom cenom, a kako rekoh 200w je snaga,

taman za fine delove na bicikli :D

ako opet naleti, javim

 

200W mi malo previše... ja sam mislio da bi možda pasovalo nešto tako sitno za stopice na krajeve žičica za zvučnice i takve pajacluke...

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa što ne kažeš da je to Technics SL-1500! :D

 

 

Edit: Sad sam pročitao do kraja. Prvo sam izguglao prvu rečenicu iz tvog posta. :rofl:

 

Nisam hteo da odmah krenem sa tim jer jest' naručeno, i jest' to što očekujem da stigne (any day now) ali poučen iskustvima onih što namesto očekivanih tableta i mobilnih dobiše cepanice i cigle...

Hoću da probam i ovo (nikada nisam imao DDTT) pa ovako mogu da iz prve ruke formiram neko mišljenje a zgodnije je za razne probe - ovo što imam na pogon remenom poprilično je pipavo za stalne montaže i demontaže gr.ručica. Možda mu kasnije dodam malo mase (doduše, ne baš ovoliko koliko ima na slici)

 

Postavljena slika

 

Ali malo... A možda i ne... U svakom slučaju, izuzetno mi odgovara što nije plastikaner a nije ni drveno kućište i ima mogućnost odvajanja fabričke ručke bez potrebe da se pila, buši i lomi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bit će ti zanimljiv poligon za testiranje i usporedbe, a tko zna - možda te i ugodno iznenadi! Kako si i rekao - nije plastikaner.Držim fige da dođe baš Technics, a ne nekakav građevinski materijal. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Držim fige da dođe baš Technics, a ne nekakav građevinski materijal. :D

 

Bilo bi dobro, juče su moleri završili fasadu*. Konačno izgleda kao kuća, ne kao siva fosilizovana leprozna gibanica...

 

(* nalazi se na "to do" spisku još od 2009...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je da više ne živiš u gibanici. :smesna:

 

 

 

nalazi se na "to do" spisku još od 2009

 

 

"to do" liste su super stvar jer ih uvijek možeš nadopunjavati, a da prethodne stavke još nisi izbrisao. Daju čovjeku reson d etre (ili kako već to ide...). :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"to do" liste su super stvar jer ih uvijek možeš nadopunjavati, a da prethodne stavke još nisi izbrisao. Daju čovjeku reson d etre (ili kako već to ide...). :D

 

Ne samo to. Kada ti nešto ozbiljno smeta, nedostaje ili kopka, iritira, staviš to lepo na papir, i kažeš sebi, "to treba da se reši" i posle lepo mirno i staloženo ideš dalje. Mirno spavaš noću jer više ne moraš o tome stalno da razmišljaš - na listi je i pre ili kasnije, uradiće se - kad se bude imalo vremena, para, volje ili kakvih drugih okolnosti koje su potrebne da se ta neka stavka skine sa liste... ;)

 

Imao sam onomad desetak sitnica koje sam hteo tako da rešim i nikako da ih rešim, a svaka pojedinačno nije iziskivala možda više od pola sata do sat vremena da se uradi, na primer "zalepiti lajsnu kod šanka"... Kako sam je stavio na listu, tako se našlo još nekoliko drugih sitnica koje su iziskivale isti pristup rešavanju: upotrebu silikonskog punila/lepka i onda sam lepo kupio jednu tubu, stavio u pištolj/dozer i išao redom i sve odradio za sat vremena :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I treba imati dugu "To do" listu jer kad čovjek završi sve što je planirao ostaje mu još samo jedna stvar da kompletira postojanje. ;)

 

 

Ako sam iole u pravu živjet ću 300-400 godina. :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I treba imati dugu "To do" listu jer kad čovjek završi sve što je planirao ostaje mu još samo jedna stvar da kompletira postojanje. ;)

 

 

Ako sam iole u pravu živjet ću 300-400 godina. :hihihihi:

 

Osim toga, lista je dobra jer uvek ostaje bar jedna stvar koju možeš ostaviti naslednicima u nasleđe... Listu sa spiskom stvari koje treba uraditi :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, stigao gramofon... Na njemu, neočekivano i Shure V15 Type III sa iskasapljenom iglom - sad sam gledao, 15 dolara igla, okej, nećemo se smarati - na ibeju i nema ponuđača iz Nemačke...

Izgleda da sve radi, samo treba malo da se prebriše i kapne malo ulja po uputstvu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:oke:

Elem, stigao gramofon... Na njemu, neočekivano i Shure V15 Type III sa iskasapljenom iglom - sad sam gledao, 15 dolara igla, okej, nećemo se smarati - na ibeju i nema ponuđača iz Nemačke...Izgleda da sve radi, samo treba malo da se prebriše i kapne malo ulja po uputstvu...

 To je onda onaj komad sa KP? Ja sam jos na oglasu na slikama video da Ima tu Shure zvucnicu, pa htedoh da ga pitam da li 'oce da je proda odvojeno za neku sicu (posto imam neku zaostalu iglu, pa kao da je probam), kad ono cvrc, prodat! :D:( Znaci nemoj da je bacas! :)  

i kapne malo ulja po uputstvu...

 Koje ulje da planiras da stavis na osovinu umesto originalnog SFWO 010? Technics je originalno koristio neko ulje koje odgovara materijalima koji su u lezaju i osovini.. Kada su prestali sa proizvodnjom gramofona, nedavno su otkrili da je u pitanju Anderol 465: http://www.anderol.com/deployedfiles/ChemturaV8/Anderol-en-US/Products/Anderol%20465.pdf Part number SFWO 010 spindle bearing lube has been discontinued. Panasonic was nice enough to send me the MSDS which identifies the origin of this oil. It is a synthetic diester oil blend known as Anderol 465. It is an aircraft specialty synthetic oil specifically formulated for impregnating sintered metal bearings and parts. I have sourced this original oil from Anderol and it is available on the main 1200 page. Price is the same for a 6CC dropper bottle. Sturdier bottle lets us ship it first class airmailhttps://www.kabusa.com/production_rpt.htm Ja bih takodje da eventualno podmazem moj novi SL-1500 MkII ali ne znam sa cime... .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...