Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Da ne otvaram temu za jedno pitanje i da ne smaram nikoga kome nije do tipkanja idem pitati ovdje:Zna li netko postoji li polarizacija na ovim kondenzatorima - K73p-2?

 

post-436-0-21767900-1400187624_thumb.jpg

 

Nema nikakve oznake i mislim da nije kritično, osim toga čitao sam o nekim primjercima koji se kod upotrebe u PSU sami polariziraju.Opet, nisam siguran da ruski majstori nemaju neku caku koja se njima podrazumijeva.

 

P.S. Nemam načina da saznam kako su frkani i s koje strane je koja folija osim ako ne ukopčam fleksericu. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala! :cheers:

 

Znači folijski je - što god to značilo. :)

 

Nema polova, mozes da ih steknes kako volis,  ali bolje rade kada su na vecem DC potencijalu

 

Ocu reci ako su za signal moze biti da neces biti zadovoljan :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema polova, mozes da ih steknes kako volis,  ali bolje rade kada su na vecem DC potencijalu

 

Ocu reci ako su za signal moze biti da neces biti zadovoljan :wink2:

 

 

Hvala BB! Idu u napajanje - cca 246V.Imam nešto viška i za signal decoupling, pa ću eksperimentirati sa bajpasima za što sam uzeo K75-10 i manje teflonce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Mas louded trensmišn lajn - način proračuna i građenja kutije za zvučnik.Tehničke detalje je bolje da ti ja ne objašnjavam. ;)

Prvi put mi je dopao saka neki ocuvani stari Tannoy pa jos slezem utiske.Baba donator iz Svabije ih je slusala sa Yamaha CR800,i to sam uzeo ,ali jos nisam povezao

post-1130-0-15758700-1401577232_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvi put mi je dopao saka neki ocuvani stari Tannoy pa jos slezem utiske.Baba donator iz Svabije ih je slusala sa Yamaha CR800,i to sam uzeo ,ali jos nisam povezao

 

 

Ovo me bas zanima kako ce da zvuci,veceras sam doneo,ali samo doneo.Wharfedale Super Linton W30D.

 

 

Uz prethodne akvizicije možeš prirediti zvučnički turnir. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo me bas zanima kako ce da zvuci,veceras sam doneo,ali samo doneo.Wharfedale Super Linton W30D.

Takve iste kutije sam nabavio pre tri god.  i mogu ti reći da sam se prijatno iznenadio...taj visokotonac je čudo!

 

Akustični instrumenti neverovatno zvuče na tim zvučnicima, kao monitori su.

 

edit: pogledaj pažljivije kalote basova, fin materijal...vidi se magnet kroz njih, perverzija  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takve iste kutije sam nabavio pre tri god.  i mogu ti reći da sam se prijatno iznenadio...taj visokotonac je čudo!

 

Akustični instrumenti neverovatno zvuče na tim zvučnicima, kao monitori su.

 

edit: pogledaj pažljivije kalote basova, fin materijal...vidi se magnet kroz njih, perverzija   :)

Bas su stare,sve na njima je konzervativno.Za sad sam samo probe radi nakacio Tannoy-e na mog Nad-a,e sad da li on trosi kablove Kimber TC4,koji su mi od drugih zvucnika,to cu tek da se igram...Nego negde vidim postavljene na niske stalke a negde u visini ociju? Mislim na Tannoy,sta je pravilno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...