Jump to content
Zare

Koji LED TV 40-42"?

Preporučeni Komentari

ja mogu sve zajedno da odfuram.

kao da si mi vec doneo. hvala ti na ovim recima..retko ko pocinje recenice sa ja mogu, ja hocu...itd :clapping:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kupljen televizor pa je red da podelim neke utiske i zahvalim svima na savetima. A bice nekome valjda i korisno.

http://www.comtradeshop.com/40/samsung_led_tv_40_ue40eh6030_full_hd-16384

Kao sto vec rekoh nije za mene ali je potraga bila kao da jeste. Posle premisljanja o nacinu kupovine, cenama i performansama odluka je pala na Samsung UE40EH6030. 

Dok ceka na isporuku novim vlasnicima probao sam ga kod mene na IPTV i odusevio se kakva je slika. Neuporedivo bolja od slika po radnjama gde ide signal sa kablovske i gde mozes da brojis kockice na ekranu. Slika naravno nije kao sa full HD snimaka ali vrlo priblizno klasicnim CRT televizorima i sa 2 m daljine potpuno gledljiva. Programi koji se emituju u 4:3 formatu "razvuceni" na 16:9 opet izgledaju mnogo bolje nego na kablovskoj, nema one ogromne sirine gde su svi od reda debeli :). Probao sam par filmova preko USB-a, full HD je izvanredan, neka niza rezolucija (ne znam tacno koja) je sasvim pristojna i bez nekih vecih primedbi.

Da li je fora do samog televizora ili do neke razlike IPTV/kablovska, ne znam. Ovaj model konkretno ima dobre ocene po recenzijama pa je najvise na osnovu toga i pala odluka. Uglavnom, po meni vredi svaku paru. E da, zaboravio sam da je 3D. 

Ja licno do sada nisam kupio LCD tv zbog ocajne slike na koju sam uglavnom nailazio sto kod ljudi koje znam sto po radnjama. Ne gledam mnogo tv ali kada gledam volim da je slika odlicna. I do sada je CRT bez problema pobedjivao. Posle ovoga sada moracu ozbiljno da razmislim koji tv (i kada) da kupim :) :). 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Da kupujem za sebe skoro sigurno bih i ja tako uradio. Ali ovo radim da bih ljudima ucinio uslugu a oni hoce da kupe na rate. Tako da Madjarska otpada. 

Krediti - zaduzivanja , rate , dozvoljeni minusi  -  banke su i dovele svet pred ivicu propasti . Daju oni nama na rate ali debelo to naplacuju - kozu s ledja nam skidaju ali dobro da ne idem u of . Sto se tice televizora ogroman napredak u slici i potrosnji odnosno ustedi  energije je napravljen dolaskom Led tehnologije. Ja sam takodje srecni korisnik Samsunga led  televizora ue55b700 koji je  u trenutku kupovine pre 2 go.. placen 1.100e iz Mdjarske sa dvo godisnjom garancijom  preko ljudi koji se na  kp bave sa tim a u isto vreme u Tehnomaniji taj isti tv  je kostao 280.000 dinara. Paaaa... izvinite hvala im na njihovim ratama za tu cenu. Ista prica je bila i kad sam za malu sobu kupio Samsung ue 32d5000 , usteda je bila 50%  U ODNOSU NA NASE PRODAVNICE. 

Da napomenem da ovaj veliki  ue55b7000 ima za dve klase bolju sliku iako je skoro duplo veci od ue32d5000. Samsung se u to vreme veoma hvalio sa serijom 7 i 8 i tu stavio dosta bolju elektrniku tako da treba pri kupovini obratiti paznju na seriju kojoj tv pripada.. Opcija smart je meni bzvz jer u svakoj kuci postoji racunar sa hdmi portom koji pusta ci9stih 100 Hz  a prava i jedina vredna  opcija internet tv u nasoj zemlji ne postoji tako da mnoge funkcije su dzaba. Inace ja svoj analogni signal iz kablovske mreze obradjujem njegovim analog  to digital konverterom  koji sliku isporucuje u hd rezoluciji. To nisam znao sam da namestim jer je bilo dosta nekih parametara koji su trebali da se podese pa sam zvao ljude iz icom-a koji barataju sa tim da mi to urade  tako da je sad slika iz ove shit analogne kablovske mreze u  hd rezoluciji

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

.... Inace ja svoj analogni signal iz kablovske mreze obradjujem njegovim analog  to digital konverterom  koji sliku isporucuje u hd rezoluciji. To nisam znao sam da namestim jer je bilo dosta nekih parametara koji su trebali da se podese pa sam zvao ljude iz icom-a koji barataju sa tim da mi to urade  tako da je sad slika iz ove shit analogne kablovske mreze u  hd rezoluciji

Toliki televizor, a koristiš analogni signal. :icon_eek:  Pa što nisi uzeo digitalni risiver (set-top-box) kad si već

rešio da kupiš tv od 55 inča? Mislim,... nije to hi-fi, pa da se ubeđujemo šta je bolje, gramofon ili CD.

I nije mi uopšte jasno kako to misliš da iz analognog signala SD rezolucije ti sada imaš sliku HD rezolucije.

To može biti samo apskejlovana slika do HD, ali to nema veze sa izvornim HD signalom i kvalitetom

slike onako kako bi to zaista trebalo da izgleda. :wink3: 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Toliki televizor, a koristiš analogni signal. :icon_eek:

kad si već

rešio da kupiš tv od 55 inča? Mislim,... nije to hi-fi, pa da se ubeđujemo šta je bolje, gramofon ili CD.

I nije mi uopšte jasno kako to misliš da iz analognog signala SD rezolucije ti sada imaš sliku HD rezolucije.

To može biti samo apskejlovana slika do HD, ali to nema veze sa izvornim HD signalom i kvalitetom

slike onako kako bi to zaista trebalo da izgleda. :wink3:

Iskreno ne znam kako ali tako obradjena slika iz analogne kablovske koja je tezak  shit  obradjena u  njegovom  internom receiveru   izgleda sjajno. Poredio sam takve tv kanale sa hd filmovoma i skoro da nema razlike. Full hd je nesto sto se dosta razlikuje. Ne znam sta ti je to ,,  digitalni risiver (set-top-box) . Zvao sam ove iz Icom-a i oni nemaju cak ni digitalne receivere sa hdmi  vec su mi kroz paket dali receiver koji ima analogne prikljucke za sliku, svideo, skart i cinc sto je realno  bzvz jer je ovaj receiver u samom tv - u  daleko bolji.  Tako da ovaj njihov i ne koristim  :oke: 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

...Ne znam sta ti je to ,,  digitalni risiver (set-top-box) . Zvao sam ove iz Icom-a i oni nemaju cak ni digitalne receivere sa hdmi...  :oke: 

E to je upravo ono što ovi iz ICOM-a nemaju. Dakle HD risver sa HDMI izlazom.

Prebaci se na SBB i dobićeš takav set-top-box, sa više od 20 kanala u izvornoj Full HD rezoluciji.... :good2:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

E to je upravo ono što ovi iz ICOM-a nemaju. Dakle HD risver sa HDMI izlazom.

Prebaci se na SBB i dobićeš takav set-top-box, sa više od 20 kanala u izvornoj Full HD rezoluciji.... :good2:

Koliko kosta taj paket + internet. Moram da vidim da li ovde na Karaburmi koja je pokrivena uglavnom sa icom ima uslova za prelazak na sbb

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Koliko kosta taj paket + internet. Moram da vidim da li ovde na Karaburmi koja je pokrivena uglavnom sa icom ima uslova za prelazak na sbb

Ja to sve zajedno sa internetom plaćam negde oko 3.500 din mesečno. Ako nemaš tamo kablovski SBB, uvek imaš

opciju koja se zove Total TV. To ti je u osnovi sve isto, samo što signal dobijaš preko satelitske antene. 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja to sve zajedno sa internetom plaćam negde oko 3.500 din mesečno. Ako nemaš tamo kablovski SBB, uvek imaš

opciju koja se zove Total TV. To ti je u osnovi sve isto, samo što signal dobijaš preko satelitske antene. 

Samo ptako nemogu dobiti net kao u paketu preko kablovske, zar ne . Imao sam nekad njihov onaj total tv receiver i tesko sranje od slike , jedino ako su sad i tu obnovili receivere sa hdmi . 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Samo ptako nemogu dobiti net kao u paketu preko kablovske, zar ne.

Koliko znam može.

...imao sam nekad njihov onaj total tv receiver i tesko sranje od slike , jedino ako su sad i tu obnovili receivere sa hdmi .

Naravno da ima HDMI, samo treba da uzmeš paket Full HD kanala (oko 20).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

upravo samom sebi kupujem televizor.

sestra ima 42 incha i to je too big for me.

gledam evo sad kod nje sa 4,5 metra i oci ispadaju koliko je to veliko - kakva bre 2,5 metra za 42  :hot:

ili su ljudi coravi ili ja imam nadprosecan vid   :buehehe:

Untitled.png

mislim da su danasnje preporuke za razdaljunu totalno bezveze (kao cilj da se prodaju sto veci modeli) - i da je najrealnija RCA tabela

elem,  ili 32 ili 37 uzimam plafon LG  :buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ma gledao sve moguce tabele i grafikone.  sve iznad 37 mi je preveliko.

kad gledam 42" sa 4,5 metra imam utisak da sedim u prvom redu u bioskopu    :buehehe:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...