Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

dobar dan svima,

dali je neko imao iskustva sa dhl-om? hocu da kupim ortofon zvucnicu (on line iz danske) uz cenu zvucnice odbracunata mi je poštarina 20€ dhl pa me interesuje pri preuzimanju sem pdv-a dali placam ponovo dhl i eventualnu carinu.iznos je 450€, pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

placas prvo uslugu carinjenja DHL-u, verovatno negde oko 4000-5000 din

zatim drzavi placas 10% carinu na vrednost robe od 450 EUR, racunaj 45 EUR

onda i 20% PDV na vrednost robe (450 EUR) + shipping (20 EUR) + carina (45 EUR), sto te ugrubo izadje nesto manje od 40% vrednosti robe ili ti nesto preko 600 EUR total, ako ides po zakonu.

a ako si srecko mozes i da dobijes na kucnu adresu bez ikakvih troskova, ali ti je vec jakooo mala verovatnoca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, darko17 said:

dobar dan svima,

dali je neko imao iskustva sa dhl-om? hocu da kupim ortofon zvucnicu (on line iz danske) uz cenu zvucnice odbracunata mi je poštarina 20€ dhl pa me interesuje pri preuzimanju sem pdv-a dali placam ponovo dhl i eventualnu carinu.iznos je 450€, pozz

Ortofon se kupuje u Koratu, cene nisu veće od onih na Ortofonovom sajtu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/20/2021 at 6:08 PM, darko17 said:

dobar dan svima,

dali je neko imao iskustva sa dhl-om? hocu da kupim ortofon zvucnicu (on line iz danske) uz cenu zvucnice odbracunata mi je poštarina 20€ dhl pa me interesuje pri preuzimanju sem pdv-a dali placam ponovo dhl i eventualnu carinu.iznos je 450€, pozz

Zdravo

Nikako DHL. Nista preko njih - najgori su od svih ekspresnih postanskih sluzbi. Naplatice ti sve sto mogu pa i vise od toga. Svi drugi su bolji. A najbolja je standarna posta, naravno isklucivo preporuceno (sa tracking-om), medjutim uglavnom firme nece da salju? Nije mo jasno zbog cega...

Najbolje bi bilo da ti to neko primi u inostranstvu, a onda da prepakuje i posalje ti obicnom preporucenom postom. Bez bilo kakvih racuna, papira itd. I da otvori originalno pakovanje. U deklaraciji da napise vrednost 35-45EU, Used, I isklucivo licna adresa posilajoca i primaoca - bez ikakvih firmi preduzeca itd. Mozes da tome ko ti salje uplatis preko pay pala recimo bas tu nizu cenu koa je i na postanskom obrascu ako traze neki racun. I dobices posilku bez iakavih dodatnih troskova.

(Shvati ovo sto pise @Neskor ozbiljno, a sa DHL-om neces se provuci. Ako ne platis koliko god da traze, zadrzace ti posilku beskonacno, pokusace da ti naplate lezarinu po danu, a kada eventualno vrate posiljku napaltice posiljaocu minimum 100-120EU, ili cak vise ako zeli da mu vrate posilku. Mene su izmaltretirali nekoliko puta, kao i druge ljude koje poznajem.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala puno,za našu teritoriju prodavac daje mogucnost iskljucivo dhl,zvao sam dhl i oni naplacuju +3400+carina i na sve pdv tako da cu te poslusati imam prijatelja u švedskoj (samo neznam dali prihvataju uplatu iz srbije a adresa dostave švedska) koji ce mi poslati po nekom ko dolazi avionom.veliki pozdrav i jos jednom hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Korato je zvanični zastupnik Ortofona, koji daje garanciju koja, za razliku od prodavaca sa interneta, može da se ostvari bez dodatnih troškova.. cene koje se upoređuju su one ukupne, sa prevozom, dažbinama.. moje kupovine od Korata su uvek bile ispod zvanične cene na sajtu, dakle pozoveš, zatražiš popust...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Pa dobro i šta sad' ?

Ne želim nikome da držim stranu, niti da budem komercijalni program za gore pomenutu našu firmu, ali @Woland je sve napisao u postu #3229.

Hint iz njegovog posta - popust. IMO još bitnije - garancija ( @Zflazar bi rekao bolje o tome, da je još uvek sa nama ovde na forumu ).

E sad', neko voli da se maje sa poštama, službama, carinama, pdv-om, a kasnije nedajbože reklamacijama. 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Woland reče

Korato je zvanični zastupnik Ortofona, koji daje garanciju koja, za razliku od prodavaca sa interneta, može da se ostvari bez dodatnih troškova.. cene koje se upoređuju su one ukupne, sa prevozom, dažbinama.. moje kupovine od Korata su uvek bile ispod zvanične cene na sajtu, dakle pozoveš, zatražiš popust...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

upravo sam zvao korato i cena je 625€  i mogu da spuste 30€ sto se tice garancije ne postoji kaze da ortofon ne daje garanciju na zvucnice.jedina dobra stvar je ako stigne felericna vracaju je i mogu da donesem gramofon i ugradnja i stelovanje je besplatno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedna moja zvučnica je putovala iz Australije u doba najgrđe pandemije nešto preko 100 dana. Prodavac je ubacio račun u kutiju, pa sam platio i 26.000 dažbina ovde. Za te pare sam mogao da je kupim ovde. Naravno da je i shipping divljao sa cenama tada.

Da ne spominjem preko tri meseca čekanja i neizvesnosti da li će stići čitava. Da je stigla felerična, sredstva bih verovatno pokušao da povratim tako što bih snimao kako je stiskam u presi i nadao se da će video imati mnogo pregleda :)

Kupi ovde, jeftinije je :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...