Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Prelepo je to ali je to ipak muzikalno drvce.

Pride egzota, a to sto je najskuplje, pa ne bih bas samo tu osobinu da ugradjujem u hifu...valjda moze vrednost da se ugradi predanoscu i vestinom...

Meni je nekako orah ekstra drvo, hrast takodje, posebno za plint ne bih egzotike, preciznije ne vidim perspektivu logike da se ide dalje od laminiranog oraha. Osim te varijante  zelja da bude skupo i da se radi samo sa "skupo"...

Jbga, mozda jednog dana kada porastem, otkrijem neku vrlu magiju koja se krije u tome, sada sam neuk...:ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je druga prica, nije se lako preklopiti. Valjda ima neko vaspitanije parce od onog neotesanog :D 

Ja recimo u Keniji nisam mogao da nabavim, legalno, parce doticnog, imaju fine zamene za figurice. Za nelegalno nisam nesto imao vremena da istrazim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Valjda ima neko vaspitanije parce od onog neotesanog :D


Ima - za olovke i muštikle već naseckano. Ovo što nama treba - samo cepanica, ili da lepimo materijal naseckani u nenaseckani. Pitaću da mi odseče neko parče za taj pak, ili makar za klemp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

. . . . 

Ja recimo u Keniji nisam mogao da nabavim, legalno, parce doticnog, imaju fine zamene za figurice. Za nelegalno nisam nesto imao vremena da istrazim.

Upravo sa te teritorije trenutno nesto kopam da se donese jedno parce/komad od koga se mogu izraditi najmanje 3 mpingo diska. :)

Greota je sto mi je ta ekipa trenutno u Bgd, pa ce onda biti za sledeci turnus, a to ko zna kada obzirom na Kovid ? :(

Ostaje jos samo da se kontaktira skladiste u Surcinu odakle je onaj wenge nabavljen za 2 plinta za 401-e.

Stay Tuned. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu ja da pitam ove sto rade vojnu opremu po Keniji, za neki panjic. Sada je tamo demokratija, verovatno je sve na rasprodaji :) 

Mislim da kod Frischeis-a imaju nekih opcija za wenge, e sad, panj, greda ili furnir, moram da pitam sutra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Mogu ja da pitam ove sto rade vojnu opremu po Keniji, za neki panjic. Sada je tamo demokratija, verovatno je sve na rasprodaji :) 

Mislim da kod Frischeis-a imaju nekih opcija za wenge, e sad, panj, greda ili furnir, moram da pitam sutra.

Msm, prelezali smo mi sve te "decije bolesti" vezane za psihoakusticke fenomene, ali bih zaista voleo da poput onih MythBusters-a, @gluv_i_udaren nama napravi po komad diska aka hokejaskog paka ,od nekog od tih africkih "mrtvih" drveta, kao i po jedan od naseg domaceg hrasta, mozda jedan od oraj(h)a, pa da mecemo na  uredjaje i palamoodimo u nekoj temi koju bi otvorili. :Viannen_loungelizard:

Znam da ce mnogi reci po principu " i zaludni pop i jarice krsti ", ali meni je to daleko zabavnije, a prvenstveno i daleko BEZBEDNIJE od probavanja osiguraca, licni i suko uticnica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MA ok, ne bih ja bas sve recepte i od svakoga, sa neta.
Mislim bes tehnologiju, ili sarenu logiku, treba uneti dozu zabave, povecu, nismo u obavezi da pravimo fabrike.
Cek bre, ovaj lik je bio predsednik Mense...to bi trebalo da znaci nesto u celoj prici, daje se na tezinu svega, pa i za drvo [emoji16]
Ako je u pitanju Engleska magla, aj malo i Srpska neka bude.
Kakvi ludaaaaaci.
Sve ovo vazi, ako je ovaj tvoj reply bio za moj post. [emoji847]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, odgovor na post..

Ne zanima me icija magla ako nema zabave, i ne zanima me tehnicko objasnjenje, sustinski...ako me zaintrigira, procackavacu ga sam.

Ali kada pocnu da mi ga brljivo ili magicno objasnjavaju ili (znacajno)prezentuju, tu se vec naljutim :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, vladd reče

Ova plocekanja je prakticno dzabe...prema mpingetu

https://stilles.rs/wenge-nairobi/

Msm, ja bih da probam psihoakustiku sa te kaitora rua, ali sam daleko, onako psihicki :D 

To je univer sa dezenom ala wenge. Pre par godina sam bio u skladištu Frischeisa u Pazovi, imali su fosne (oko 5 cm) od raznih egzota. Cene su za nas naravno :heat:. Moraš da uzmeš celu fosnu pa koliko ispadne. A Ebanovina bi po karakteristikama bila ponajbliže Mpenge. Mora se proveriti stanje na lageru koga interesuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam na placu oboreno drvo Bora - osusilo se stablo i poseceno je - rekao sam da mi se ostave komad za secenje daski - pitanje je da li se to isplati raditi da bi se kasnije dobile ukrasne dascice za oblogu gramofona ?

Pitam jer nikad nisam radio tako nesto, ne znam da li bi neko prihvatio da od stabla sece daske a ako se isplati sacuvati makar komad stabla od cca. 50-60cm moram sto pre otici da ga ne odnesu za potpalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...