Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

ekipa sa fifi-ja bar oni koji su kačili slike su oduševljeni sajmom

 

po meni je sajam budalaština kad ni jedan sistem nije izložen teroru muzičkog programa koji donesu posetioci nego prezenteri puštaju samo ono što isti može da isporuči kolko tolko pristojno a sve košta ko kiper četvoroosovinac :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam posetio prezentacije u subotu. meni je to bilo OK sasvim. Cak i fotoaparati i ostala oprema video TV itd.

Video sam se i porazgovarao sa vise poznanika i drustva sa foruma :) ScepanBG, Chakija, Neskor itd itd da ne nabrajam :)

To je bio mozda najbolji deo...

Atmosfera je bila veoma prijatna.

Manifestacija je bila, imam utisak veoma dobro organizovana, sa tim sto je nedovoljno dobro uradjena najava i obavestavanje?

Mnogo ljudi je bilo u subotu A verovatno bi bilo i duplo vise da je propisno najavljeno?

...

Neko je primetio ( i ja takodje, da nije bilo gramofona u sistemima - sem ovako na policama) ?

.

Izrada i vizuelna pojava robe je OK.

Medjutim generalno mi se nije dopao zvuk. I to nije ni zbog prostorija ili bilo cega drugog nego zbog opreme.

Jednostavno sve je puno "digitalisa" digitalno zrno se osecalo znacajno kod svih sistema

(paradoksalno najmanje kod video-audio opreme onih tankih zvucnika za ispod TV-a...)

Zvuk nije imao "body", od razlikovanja dogadjaja u niskom srednjem spektru Timbre-a nije bilo ni govora.

Sve je zvucalo u debalansu. Tonovi nisu imali logican i prirodan pocetak. Bilo je i dosta ringinga  i to u centralnom delu.

Izrazeni neparni harmonici Push-Pull koncepta i switching komplementarnih trnzistora - dominantan.

Prosecni digitalni izvori - digitalna pojacala - i lepi ali losi zvucnici.

.

Ni u jednom momentu nisam osetio, da se zvuk proizvodi bez nekog napora - stalno je bio prisutan utisak snage

i vestacke zasicenosti cak i pri tim nivoima koji nisu bili prejaki i preglasni. Nije bilo vazduha u zraku...:)

Sve je zvucalo kao kompjuterski zvucnici na stereoidima...

Po mom misljenu, izvinjavam se unapred onima koji su drugacije apsorbovali citavu stvar, -  sve je to lepo i cool ali to jednostavno nema veze sa zivotom...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ekipa sa fifi-ja bar oni koji su kačili slike su oduševljeni sajmom

po meni je sajam budalaština kad ni jedan sistem nije izložen teroru muzičkog programa koji donesu posetioci nego prezenteri puštaju samo ono što isti može da isporuči kolko tolko pristojno a sve košta ko kiper četvoroosovinac :unbelieveble:

Pa naravno da ce svaki izlagac da pusta ono sto se kod njega dobro cuje.

Malo sam pecnuo Mladju da godinama dolazim i slusam iste stvari, Stimelu, Private investigations i sl sto se na svakom  sistemu dobro cuje. Ne bese mu pravo ali je pristao da pusti malo klasike.Svaka mu cast  . :wink2:  Isprazni se soba za cas. :PacMan: Steta sto je tada u setapu  bio onaj bezicni sistem a ne onaj boljiji.

Nemac sa mbl-a je imao najbolju mjuzu.( I  najbolji  zvuk  :oke:  ) Sa izborom od 1,5TB , pustao po 10-20 sekundi a ne cele pesme, na laptopu se prikazivao omot, sarao zanrove, nije se plasio ni zahtevnije ozbiljne muzike. :L3000:

Ne znam da li je bilo moguce na nekom standu pustati donete CDe posetilaca. ( Ja da drzim stand to ne bih dopustao) mada ima i takvih sajmova

 

post-39-0-08733700-1447789029_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ekipa sa fifi-ja bar oni koji su kačili slike su oduševljeni sajmom

 

 

ma kakvi oduševljeni, znam bar petoricu koji su se ispovraćali, nego ćute ili su pristojni

a ti što su kačili slike je šćepa...mada, koliko ga ima može se govoriti o množini :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Show je bio - nista narocito.  Ima vise godina kako ne idem na takve dogadjaje, al velim,  ajd da vidim ima li sta novo i gde se sada ja nalazim. Pravo zadovoljstvo je doslo kad sam se vratio kuci i pripalio moju skalameriju, bolji zvuk od bilo cega sto sam tamo  cuo, za 10 x manje novca.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A verujem i da je atmosfera bolja jer nema konkurencije, niko tu ne gura svoju robu, nego svako pokazuje ono što je pre svega za sebe napravio.

 

Žao mi je što čujem da je programski materijal i dalje zadat. Pre nekoliko godina, zamolim jednog našeg prodavca da pusti na izloženom sistemu jedan moj CD ("Blue Man Group"). Ne sećam se koji behu zvučnici, ali sam zapamtio da je pojačavač bio neki cevni koji je koštao sačuvaj Bože za recimo 2x5W. Umesto standardnog demo materijala, u fazonu tri gitare u sobi. I naravno pojačavač se uguši na prvom tranzijentu prve pesme, jer se radi o izuzetno dinamičnoj muzici, tu ako nema snage nema ničega (snage ne da urla kao besan, samo da isporuči tranzijente). A tu se zatekao jedna momak koga sam poznavao, koji je imao Krell integralca i CD čitač, koje je upravo prodao sve to da bi dobio "čarobni zvuk cevi". Samo šo se nije rasplakao, ali kupio nije.

 

Toga se izlagači boje, zato su nekada koristili samo laganu i dosta tihu kamernu muziku i ništa više. Jedini je Mlađa imao ljudski sistem, naravno Dynaudio kutije, ali pobuda je bila by Karan Acoustics, najslabiji uređaj 2x180W, pa je imalo odakle da se izvuče. Snage je ima ai Dayens soba, ali su koristili neke kutije sopstvene konstrukcije, koje su bar meni zvučale jako šuplje i beživotno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

opisani efekat nije zbog nedostatka snage. Skoro svi modeli imaju veoma malu osetljivost. Ulazni stepeni prepojacavaju signal. A u isto vreme nisu spremni da prime veci nivo signala iz preampa (niski negativni prednaponi ulaznih cevi...) Tako da vec na ulazu dolazi do izoblicenja i clipinga kojie se dalje pojacava i prenosi do izlaznog stepena koji izlaznim trafoom to sve lepo isporucuje...

.

primer: ako CD player ima na izlazu recimo 2V p-p a preamp ima pojacanje 10X onda na izlazu iz prampa dobijamo 20V p-p u nekom momentu, a to naravno dolazi na ulaz cevnog ampa...

Ako je tamo na ulazu ECC83 sa negativnim prednaponom od 2-3V ili manje i pojacanjem u kolu oko 80X jasno je sta se desava...

.

Pa se stice utisak da je nesto drugo problematicno. Takodje uobicajena je praksa da se postavljaju velike vrednosti kondenzatora u napajanjima cevnih ampova. Ne bi li se na taj nacin poboljsale karakteristike u donjem spektru, zbog prosecnih izlaznih trafoa... to je pogubna kombinacija overload + kompresija.

.

neka moja razmisljanja na tu temu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ček-ček,ako je bilo čujno izobličenje, znači da je ono baš-baš bilo veeeliko, ali nam to još ne kaže ništa o tome na kom mestu je nastalo u lancu izvor-zvučnik, zar ne?

eh ima ljudi koji upravo na to seku vene..divan AN sistem,mocnih 2x2W,koncertni snimak Lionel Hampton-a,uvod viseminutni,fenomenalno zvuceci solo na vibrafonu,onog momenta kad se prikljucio samo jeda kontrabas u laganijoj formi,sve je zasviralo ko da se u spajzu u istom trenutku ruse sve police :)

kolko ljudi,tolko cudi...

post-653-0-64998100-1447943053_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uvek nastaje na ulazu u amp ili preamp, pa cak i u riaa jedinici sedesava taj fenomen

* (pisao pokojni Strsat o tome bas ovde na formu...)

i nije izoblicenje sistema pri normalnom radu nego poremecaj koji nastaje zbog prevelikuh signala

jednostavno se rezu rhovi signala koji ne mogyu da "prodju" kroz pogresno postavljene pojacavacke stepene.

.

To se desava i kod solid state opreme.

Standard ulaznog signala za punu snagu je oko 1V, ako je pojacalo 100W onda ce to biti sa 1V ulaznog signala.

Ponovo izlazi iz playera su daleko veci nego sto je potrebno.

Za cevne uredjaje je neki zaboravljeni standard 2V za punu snagu, sto je bolje.

ALI se NE primenjuje. Uglavnom su to jos i manji ulazni naponi reda stotinak mV.

(jedino znam da Quad II ima oko 2V osetljivost, verovatno i ma i drugih cevnih ampova ali mi nisu poznati)

Standardi preampa su oko 10db pojacanja to je oko 20 x naponskog pojacanja...

/

U SVIM sistemima Predpojacavaci u sustini obavljaju SUPROTNU ulogu od osnovne namene

Oni nisu nikakvi pred-pojacavaci nego na silu neki step down nepotrebni sistemi.

Ovako kako se to radi. Naravno potrebni su i heophodni iz vise razloga, ali se mora drugacije pristupiti.

A ne samo ponavljati do u nedogled isti pogresan princip. bez ikakvog smisla.

.

Zbog toga su potovi cak i za kucno tise slusanje stalno na minimumu,

Nihove vrednosti su prevelike prvenstveno u cevnim sklopovima, pa imaju i dodatnu ulogu ekvilajzera na visokim.

.

Da ne duzim, prvo potrebno je dizajnirati pojacavace snage sa vecim ulaznim naponom 4-4.5-5V

primeri su recimo sa 2A3 pojacavackim stepenima: 2A3 ima u sklopovima prednapon od oko -45V

To znaci da ce sve poluperiode preko tog a bogami i malo nize od te vrednosti seci u pikovima ako joj dodju na ulaz. Cesto vidjamo ECC83 ili 6SL7 kao ulaznu cev za 2A3, koje ce dobro raditi samo AKO je na ulazu u amp jako mala vrednost reda 200-300mV. (da se izracunati...) To skoro nikada cak ni bez preampa nije slucaj.

.

drugo smanjiti pojacanje preampa na neki normalan nivo izborom cevi pre svega...

Mislim nema tu sta traze cevi sa faktorom pojacanja od 35 (ecc88 i slicne) ili ne daj boze ECC81, 6SL7 (70x) do cak u nekim sklopovima ECC83 mju=100 :)

I bez obzira sto su ti podaci dostupni, ljudi i dalje prave i prave i pisu kako je super... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro urađen lampaš sa odgovarajućim zvučnicima će to odsvirati bez problema. Potrebno je napraviti samo mali otklon od nivoa rezonovanja npr. jedne plavuše.

Molim te, ako je pojačavač dat ako 2x5W/8 Oma, to he oko 6,3 Vvršno. Sada mi objasni kako će bez problema reprodukovati tranzijent koji traži recimo 15Vvršno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ZZZ, nije šija nego vrat. Baš me briga gde će nastati lom ako se on desi, mada, u stvari, još je gore ako se desi na ulaznom stepenu, jer će on u klipovanom stanju biti poslat nadalje na dalje pojačnje. To je još i najgora mogućnost od svih. Na kraju dobiješ dodatno izobličeni klipovan zvuk i budeš sretan ako to ne ostavi trajne posledice. Utešiš se što bar slušaš klipovan zvuk u čistoj klasi A. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji tranzijenti? Pa oni su saseceni  limiterima, produkcijom,...

Hoćeš da se kladimo? Da navratim do tebe kada naredni put budem u Niš sa pomenutim digitalnim LP-om "Blue Man Group", pa da ga startujemo na oko 1/10 nominalne snage Ti pripremi mrežu da fatamo bas drajvere kada nalete na kraj numere br.8, kada čovek doslovno iz zaleta mlatne bubanj prečnika od 10 stopa (oko 3,3 metra), odmah ćeš saznati kakvo je stanje tvojih basova i da li ti se pojačavač možda malo guši. Kod velike većine sistema, čućeš već oslabljen drugi harmonik negde na oko 60 Hz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...