Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

Pokusavam da shvatim gde dolazi vecih gubitaka u verodostojnosti i kvalitetu na koncertu koji je ozvucen u lancu instrument>mikrofon>...>zvucnik ili kod reprodukcije snimka gde je lanac instrument>mikrofon>...>medij>citac medija>...>zvucnik

 

U ovom drugom ima vise karika u lancu. Da li se taj nedostatak moze nadomestiti kvalitetnijom opremom nego u prvom slucaju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

puno karika čine taj lanac ali zajednička karika u jednom i drugom slučaju je kvalitet tehnike.

naravno, tu je jako bitan činilac prostor jer ono što se odsvira u radio siti mjuzik holu teško da može isto tako verodostojno da zvuči u sobi 3 sa 3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahaha kakvi dupli aršini :) Jednoga dana se dižu kablovi na klocne i bilioniti put sluša Brothers in arms da bi se uočila promena na bolje. Drugoga dana to više nije bitno, ma ko hebe audiofilsku muziku i haj faj i sve, živela muzika, slušamo svi butlege Seks pistolsa snimane vokmenom na TDK kaseti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad kazete uzivo kao referenca, da li to znaci da instrumenti nisu ozvuceni? 

Ja do sad nisam bio na koncertu koji je unplugged. Ovde na mislim na taj veliki bubanj kome sigurno ne treba ozvucenje :D

 

U cemu je  poenta kad to prodje preko PA opreme koja je losijeg kvaliteta od  ove kojom se mi igramo ovde?

 

uživo kao na

 

-koncertu

 

-kafani

 

-žurci

 

-haustoru

 

-ulici, metrou, stadionu, internom času u muzičkoj školi

 

sa akustičkim/električnim instrumentima sa- ili bez ozvučenja.

 

:)

 

Bobe, mi se ne igramo sa PA opremom nego kućnom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja koristim PA zvucnike u kucnoj varijanti.

 

i to na svetlecem pojacalu.

 

da mi je to neko pricao pre par godina, reko bi da je lud.

 

a ustvari sam JA lud, toliko da sam nabavio jos jedan par,

 

za svaki slucaj, da se nadju.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onako filosofski, (ili ti filozovski, kako ko vise voli),

kada se vec zadje u sitna crevca tj oprema to dozvoljava po mom skromnom misljenju jako je tesko izjaviti u drustvu da je zvuk potpuno prirodan cak i instrumenta koji si svirao ili sviras jer na primer ja znam kako zvuci moje celo i jos 2 koja sam svirao ali ne znam kako zvuci u priprodi to celo koje slusam sa CDa jer i ne znam koje je to celo a kamoli da znam koji mu je zvuk to jest boja zvuka u prirodi, a, po onome sto sam uzivo slusao instrumenti umeju dosta da se razlikuju ( uzivo) . Znaci sta mi preostaje, jedino da snimim  svoje celo pa da slusam sa CDa, naravno hahaha. 

Ali problem nije hahhaha vec dosta ozbiljan kada se uredjaji slusaju kriiticki kod sebe, nekoga ili kupovine radi, a jos se povecava (problem) kada neko hoce da doplati jedno 20.000e ili vise na vas savet na pr ali da vi zadrzite integritet (ostanete drugari i posle toga  :) ). 

I ja kao zaludjeni audiophil jurim taj sveti gral i naravno umrecu jureci ga jer ga sigurno za moga zivota nece izmisliti ili ja necu imati novaca da ga kupim ali pitam se onako opet filosofski da li je i moguc 100 posto prirodno kod nasih kuca. (znam, znam, mi jurimo najblize sto moze ali to sada nije bitno).

Kad vec rekoh kuca da ne zaboravim da ubacim i element razlicitosti prostorija u kojima se slusaju i uredjaji ali i instrumenti. (to je presudan element  da se ima sveti gral ako u igri imamo samo serijske uredjaje a ne DIY .

Ovo su bas sitna crevca ali nadam se da ne smeta cisto jedno misljenje viska . jer i ovaj filosofski ili ne problem treba uzeti u obzir jako ozbiljno kada se slusaju ili uporedjuju uredjaji.

Onako filosofski (ili filozovski kako ko vise voli)  :nonono:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama ljudi, mene ne zanimaju demo snimci bilo koga, ne posedujem ni jedan CD bilo kakvog specijalnog izdanja, samo one standardne i "obične". Niti tvrdim da imam nešto neviđeno, strogo komercijalno raspoloživa oprema, jedino što je dosledno osevžavana kada god je o moguće istim delovima kao i u originalu. Ako je bio Elna, ide ista takva Elna, ako je bio Nichicon, ide isti taka Nichicon, itd. Od tog principa sam odsturpio samo jednom, u slučaju vintage Marantz uređaja, kojima sam ugrađene Elne trajno zamenio sa BC Components, i to ne od 15.000 uF i koncetričnih 12.000 uF, nego blago meni od 22.000 uF u svim slučajevima.Tada, i nikada i nigde više. Jedini relativni unikat (ukupno 7 napravljenih parova u originalu i možda desetak kao loše kopije) su moje zvučne kutije, koje su stvarno vanserijske, i dokle god mogu da ih održavam ne idu od mene.

 

Sve što mene zanima, moj prag razvoja ako hoćete, jeste da ja budem zadovoljan onim što čujem kod mene u sobi. Bitnije mi je da me to natera da lupkam nogom u taktu nego kakve sve specifikacije ima. Dakle, moj sistem je sem eto zvučnika potpuno ponovljiv i potpisujem da će odlično raditi sa maltene bilo kojim kutijama, naravno u njihovim granicama sposobnosti. Sada sam u tim granicama, čak sam i gramofon uterao u te vode, pa me oprema trenutno malo zanima. Danas otkidam na neki meni zanimljiv sofver, odnosno CD-ove, neke jurim već jako dugo, kakva crna oprema.

 

Memojte od jednog datog primera izuzetno zahtevnog za reprodukciju sada da pravite čitav sistem poimenja. Blue Man Group se meni sviđa kao celina, taj jedan primer je izolovan, najzad na celom CD-u postoji samo jednom i na samo jednom mestu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako te nije sramota da i dalje dolaziš, doduše s vremena na vreme, na ovaj forum?

Verovatno sam ti na ignore listi, ali damburo, odjebi u skokovima.

 

   Nesicu

 

sto toliko gnjavis naseg dvv-a ?,

vidis da lik skoro svaku tehniku zna , moz da bude da i mi obicni od njega naucimo ponesto novo, najpre iz domena belosvetskog Bez-Obraz-luka . :bad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, jel vi jurite odbegle tranzijente i hvatate u zasedi pojacalo kad se nakaslje ili, ponekad, slusate i neku muziku mjkmbzju?!?

Dža rastafaraj, ja se učlanio ovde da ispratim Wolanda a ono isti hajendisti ko na fifi, oooo almajti Dža...

jooj.. 'mam pratioca.. kak sam popularni :D

P.S. živi nastup i hifi su različite stvari po svim osnovama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......... ja se učlanio ovde da ispratim Wolanda

 

Jeeeaaahhh Streeche pa mi smo od dvabrata djeca.Ja sam Milosavljev mali.Meni je Woly Chicha.

 

Nego el ovo bio neki vasher? Eh shto ja volem vasher,pogotovo da dekam onu slatku vunu na namotavanje.Meshchini da bik mogo ceo plas dizedem.

 

El bilo vune na vasheru ?

 

Kazu nije delo nijedan

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima oni vic sa Sosom i Lalom

 

kad , posle ne bas urnebesnog sexa , ona njemu spusti sa pricom o snu o Sajmu muskih spolovila

 

onda on njoj sledeci dan vrati sa snom o Sajmu zenskih spolovila

 

:smesna:

 

....... bio ja kao mali na nekim sajmovima

 

onda skontah da su za mene samo Tactons i Sajam Tehnike .......

 

edit: i ja Woliju pratilac ...... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

upravo se vratio iz holidejina

neočekivano, jako dobra ponuda, veliki broj soba i puno ljudi

ali kao nikad dosad ništa mi nije toliko privuklo pažnju, sve nekako isto...mislim da nikad nije bilo tako izjednačeno...da me neko vezanih očiju proveo kroz sobe ne bih čuo razliku na većini sistema

ipak, ono što se izdvajalo bilo pozitivno bilo negativno je:

jbl i mekintoš...sve sjajno i očekivano dok neko nije zatražio da se pusti klasika...raspad...odmah sam izašao

tehniks sistem sa gramofonom...neočekivano lepo

dayens sa nekim nano kompjuterskim zvučnicima...očekivano lepo, zvuk koji godinama neguju...tačan, precizan, transparentan, ali uvek isto, neinteresantno...imali su i gramofon ali to nisam čuo

kii....razvaljuje, pomalo klinički zvuk, ali stvarno visok kvalitet...u životu nisam čuo da deep purple tako dobro zvuče

šolaja i neki lik koji liči na zena su ostavili najjači utisak...apsolutno fantastično...preamp 4500e, snagaš oko 2500 a zvučnici ne znam koliko su...nije jeftino ali razvaljuje

ipak, ono što bih nosio kući je audio note ili kombinacija spendor+exposure....jednostavno volim taj zvuk i to ti je

bili i oni slovenci sa galusom i nekim monstuoznim gramofonom...super je sve to ali utisak kao sa dayensom

eto, slike sutra...sad idem da gledam atomic blonde i moju omiljenu šarliz :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, crni. said:

...

ipak, ono što se izdvajalo bilo pozitivno bilo negativno je:

jbl i mekintoš...sve sjajno i očekivano dok neko nije zatražio da se pusti klasika...raspad...odmah sam izašao

...

 

 

Hahaha.

Zato se na sajmovima i pušća muzika koja na svemu dobro zvuči.I pušćaju samo desetak , dvadesetak sekundi svake pesme da "vataju " na prvo uvo , atraktivnost, iznenadjenje,...

Klasika ubija nemilosrdno i ne dopušta laži i prevare.

A i ja više ne ne tražim da mi pušćaju klasiku. Nema smisla prema distributerima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...