Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

@shonne jedna mala preporuka. Kad več radiš napravi barem dvije ploče viška. Jednostavno, poslije je mogo lakše obaviti posao ako imaš gotov obrazac sa izbušenim rupama. I može nekom od prijatelja zatebat! I ne zaboravi kupiti NAJSKUPLJU burgiju! Isplatit če se. Ja sam se izbudalesao par puta i sada za željezo samo kobaltne burgije. Isplati se!!! Znam da je ovdje drvo ili nešto slično i dobra burgija nije nikada skupa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To li si zapazio 😁

A sta treba da se menja? 🤗

53 minutes ago, NIXIE said:

Gornji i donji deo su mirror image, neće da valja tako. :krstix:

Vala bas...512x2 za npr 6 matrice. Pa racunaj jos x2 zq celu sobu 😛

11 hours ago, Brijac said:

Lakat u najavi nahebao 😁

 

12 hours ago, asimze said:

Pet dana po 100 rupa i laganini, da ne crkne bušilica???!

Cela godina za vise matrica 😁

Lagano kypim i 2-3 komada busilice 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde da malo razmislimo @shonne! Ako je broj matrica povelik razmisli o pravljenju male mašinice koja če to sama da radi. Ako imaš još 5-6 kolega investicija bi mogla biti prihvatljiva. Mala je površina, vjerovatno se buši drvo, prema tome! Nekada su to bile svemirske sprave sada je to klasika. Kada sam na Youtube vidio šta ljudi rade sa laserom u obradi željeznih ploča, sa svim uputstvim, software besplatan. Mislim da vrijedi izbugiti par dana za grubu analizu ove ideje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jok more, ja bi uzeo gotovo, ovo od gipsa,  već izbušeno. :rolleyes:

Ne znam koliki uticaj ima raspored rupa, naročito na nižim frekvencijama, verovatno nikakav. Ali prečnik i broj rupa su verovatno glavna stvar, plus zapremina komore i količina dampinga.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skupo to od rigipsa, i random je (ima neki datasheet, ali nisam nesto specijalno bio odusevljen). Obicno se koristi za vece prostorije za govornice. To su lepo uradili u hali na VISER-u. Htedoh i ja nesto da se igram pri renovaciji stana, ali to cistiti je zlo :) Pride onde gde sam hteo, morgen bih montirao tv. Ovako paneli koje radi shone, stavis na postolja i premestas, na ovu presvlaku oslikas nesto lepo, i moze biti solidan ukras :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Jok more, ja bi uzeo gotovo, ovo od gipsa,  već izbušeno. :rolleyes:

Ne znam koliki uticaj ima raspored rupa, naročito na nižim frekvencijama, verovatno nikakav. Ali prečnik i broj rupa su verovatno glavna stvar, plus zapremina komore i količina dampinga.

Ma taj raspored rupa zbog estetike 😛

Screenshot_20230823-1557262.thumb.png.cbbc4812925f8deeaccac76534cd6b3f.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo za Šoneta iz lokalne arhive... A i ostale ako zatreba za Bad panel.

Pdf (moguće da ima greška u jednom ali možda me i sećanje vara), AutoCad i Excell.

bad.pdf bad inverse.pdf Hybriddiffusor-Sr.xls AutoCad.zip

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...