Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Onda merenja pa ostalo :) Vidi sta ti je kriticno. Ako imas tehniku tj malo hrapave zidove, mozda i ne moras u zavisnosti od velicine prostorije. Zena ce ti pre oprostiti neku tehniku na zidu nego sklopocije 😅 A biblioteka iza sistema je uvek timeless varijanta, koja radi odlican posao difuzije ;)

Bass je uvek kritican jbg, to je borba sa vetrenjacama. Da to radi kako je zamisljeno, spavao bi na ulici 😁 Ja i dalje pomalo crtkam sta moze lepo da izgleda a da koriguje bass, jer sam i ovako malo bio previse slobodan sto se tice dizajna prostora 😂 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sklopocije u vidu Bad panela...nadam se da zena bude miroljubiva 😛

WWW.RPGEUROPE.COM

BAD Panel Products Products

Da bi se kod nas napravilo, sa ramom je nekih 30-40 eur, potrebno vise komada. Da sam to radim, potrebno je nekoliko hiljada rupa sam izbusiti, dok bi se ovo radilo sve na cnc. Ne bih se zezao da stavljam na zidovima neke hrapave povrsine u vidu ono za jaja 😁

Soba u sustini i nije toliko velika, 3.5x4, bez neki min 8 komada bad panela nece da prodje. Uglovi bi mogli da se odrade sa azmafonom, bass trapevi, po mogucstvu da budu pokretni. Ta ideja da su fiksirani mi se nesto i ne svidja.

Znam da je najbolje merenja raditi napolju, najbolja gluva soba. Ali onda tada treba da se spava u tim uslovima, i sve sto ide uz to, mala i velika nuzda 🤗

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, shonne said:

Da sam to radim, potrebno je nekoliko hiljada rupa sam izbusiti, dok bi se ovo radilo sve na cnc.

Naređaš ploče za panele u sendvič, na prvoj obeležiš rupe i cepaj. Broj ploča u sendviču je jednak broju difuzora na kraju. Ima posla al jeftinije neg CNC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti paneli sa rupicama su ok za upijanje srednjih i srednjih viših tonova. Ali taj opseg možete da upijete bukvalno bilo čime. Za bass nemaju efekta. Suviše je to mnogo truda a može da se zameni bilo čim drugim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...