Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

10 hours ago, NIXIE said:

A za basove, nešto mi malo 63l za oba.

Nema tu mnogo filozofije. Radio sam bio i posebno test kutiju za njega, najbolje se pokazao u tim uslovima. Cak se i sa ovim amerom slazem u potpunosti sto se tice rezultata. 

I am using this driver in a current 3-way project (hopefully photos in a build thread when i figuer out how to do that). I am very pleased with its quality, its built like a tank. After actual measurments w/ WT3, modeling in bassbox pro and some test boxes, i came up with 1.1 ft and a 2" port X 10.3". a single 2" ports velocity is way high so i opted for dual 2" ports ( dual 2" instead of larger diam. due to space) at 21.6" each. I have been very impressed with the sound for an 8" "sub" it really digs low and sounds fantastic doing it, but an f3 of 30 hz i dont think so, more like f3 of 38-40. I would not use this driver as a stand alone sub, you can get alot more bang for your buck with a 10" or 12". but if you are looking for a GREAT 8" for a smaller 3-way and have the cash, this one is it.

 

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da sam gledao pasuju li ti basovi u moje kutije. Koliko se sećam 40l bassreflex kutija beše jedva dovoljna za jedan bas. Plus uticaj otpora kalemova koji traži još neki dodatni litar. Odustao tada uglavnom zbog cene i prešao na jeftiniju varijantu. Troels ih stavlja isto u veće kutije.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, NIXIE said:

Znam da sam gledao pasuju li ti basovi u moje kutije. Koliko se sećam 40l bassreflex kutija beše jedva dovoljna za jedan bas. Plus uticaj otpora kalemova koji traži još neki dodatni litar. Odustao tada uglavnom zbog cene i prešao na jeftiniju varijantu. Troels ih stavlja isto u veće kutije.

A kako si gledao, merio ili? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, shonne said:

U tom slucaju bi morao neki tannoy kao visokotonac 😁😛🤗

ne valja, mnogo bi morao da ga atenuiras, ubio bi mu zilu namrtvo

jedino mozda ove moderne kineske tanoje, to bi leglo ko nosa :hipi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Odakle mi za merenje?  Gledao druge konstrukcije i simulacije sa fabričkim psrametrima. Jasno je da će raditi i u manjoj zapremini. 

Daj da vidim te simulacije, molim te. Nemoj ko gsn @Srecko da pratis samo NBA a ne gledas u sitne detalje 😁😛

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...