Jump to content

Gramofonske glave


revox

Preporučeni Komentari

Koji je napon koji phono moze da primi a da se ne optereti? Je li to 10mV ili vise? Ima li ikakav 'standard' ili svaki proizvodjac to odokativno ;-)Koliki je na primjer kod Xono?

 

Jesam li dobro razumio da je 3-5 mV to sto je optimalno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ova rasprava dovoljno pokazuje koliko je decca besmisleno resenje za ljude koji su se umorili od ugadjanja MC glavama. decca je jos gori slucaj po svemu.

 

...pa ni obicno MMisanje nije bas bez zamki,svaka od ovih varijanti/opcija nosi sa sobom i prednosti i zamke,u svakom dobru ima nekog zla,u svakom zlu se moze naci i neko dobro :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam li dobro razumio da je 3-5 mV to sto je optimalno?

Gain MM dijela za Xono je 40 dB.Prema formuli { gain = log (pojačanje) x 20 } izlazi da je pojačanje MM dijela oko 100 puta.Ako privedeš ulazni napon od 4 mV na izlazu dobiješ 400 mV što znači da bi bez nekih većih problema mogao privesti i 30 mV pro čemu bi na izlazu dobio 3V.S obzirom da su na izlazu MOS-Fetovi to bi moglo i puno više, posebno u pikovima.Praktično nikada nećeš imati zvučnicu koja bi Xono dovela u overload, ali pitanje je što može primiti uređaj nakon njega.Zaboravio sam kazati da overload nekog korektno projektiranog pojačala obično nastupi kada se ulazni signal približi naponu napajanja. Npr. kod Xona to je +-40 V. Zbog regulacije to je u sastavnim sklopovima i nešto niže, recimo +-20V.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, Zorane! Znaci, da vecina normalno projektovanih phono:a ne bi trebali da imaju problema sa signalom iako je 10mV?

 

Imam par SUTova sa kojima po nekim proracunima izlazni signal sa Rohmanna treba da bude izmedju 8.5-10 mV pa sam mislio da je previse za Xono.

 

Doduse, imam i P10 a sutra cu dobiti i Nuvistor sa Lundahlima. Mozda su oni osjetljiviji, Guy mise jos nije javio sa odgovorom.

 

Posle dolazi TVC (MFA Classic) i sa njim primjecujem da se mora puno vise odvrnuti sa plocama i treba mi "gaina".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle dolazi TVC (MFA Classic) i sa njim primjecujem da se mora puno vise odvrnuti sa plocama i treba mi "gaina".

Trebace ti jos dodatno "gaina" kada stigne Rohmann ( Output voltage at 1000 Hz, 5cm/sec. 250 µV ). :)

Trenutni Denon DL-103 ( Output@1khz, 50mm/sec: .3mV ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto ovaj ( :wild:  )| smiley ?

Zao ti Denon-a ili .... ?

 

 

Ne znam, to cu da vidim kad mi ode. Ortofon je novo za mene.

 

btw. Javio mi se Guy Sergeant iz Pure Sound i kaze da nije siguran tacno kolko ali misli da njegov phono (P10) moze da primi i 1V  tako da overload nije problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Pojavilo se, čini mi se juče, nekoliko oglasa za nekoliko Stanton 680 zvučnica. 680-ELMkII, 680-ELMkII MP, 680HP... Znam da je bilo reči o 681 i 881 ali ne znam koliko bi ove 680 bilo kome mogle biti zanimljive. Sve prodaje ista osoba iz Bg, neki "Vlada"... Sve su sa kutijama, koliko kontam, namenjene su za "gaženje" vinila (DJ ?) pa ako nekome baš ovo paše...

 

https://www.kupujemprodajem.com/435994-1-vlada-svi-oglasi.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 nedelje kasnije...

Da se nadje u zapisniku za Audio Technica AT150MLX :)

 

Svako ko je ikada ili ce razmisljati o njoj,nek ovo uzme kao jedan warning:tanak nosac igle,mali profil igle (micro line) roni izuzetno duboko u brazde (MR a la Shure V15/V,Benz ACE SLMR,SAS profil ili Shibata od strane JICO-a) su macji kasalj za ovo,izvrce i vadi prasinu i sitniju prljavstine cak i iz ploca koje na oko izgledaju ko nove,ili su novokupljene i svega par puta slusane uz redovito ciscenje karbonskim cetkama.

(Ovo potvrdjeno od jos par korisnika bivsih/sadasnjih)

 

Drugo.osetljivo je na VTA,ko nema mogucnosti podesavanja za ovo,nek spremi dosta podmetaca,tanje vrste

 

Trece:komplijansa prema fabrickim podacima je 10Cu(mereno na 100Hz/japanski standard) u prakticnom zivotu znaci nekih 27-30Cu-a po uobicajenim standardima merenja na 10Hz-a,sto bi predisponiralo laganije rucke (sa SME M2-9 mereno je 7Hz maksimalnog peaka,ovo sad da li je 7,2Hz-a,ili je to vec 6,9Hz,samo ce matematicku jednacinu malo tjunirati da li ce biti Cu 27,28 ili mozda 30)

 

Naravno sve sa podesavanjima u picinu dlaku oko geometrije rucke/zvucnica(0 tacke)

 

B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...