Jump to content

Gramofonske glave


revox

Preporučeni Komentari

@Doktor - sve OK!

. . .

@Ras  - :oke:

 

Rondo Red, moja prethodna zvucnica je imala gaznu silu 2,3 gr. Trenutno koristim Rohmann koji "gazi" sa 2,5 gr.

Concord ima int. impedancu 750 Ohm-a za razliku od 2M Black-a koji ima cak 1.2 kOhm-a.

Interesantno bi bilo cuti Concorde vs. recimo taj 2M Black.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Ras  - :oke:

 

Rondo Red, moja prethodna zvucnica je imala gaznu silu 2,3 gr. Trenutno koristim Rohmann koji "gazi" sa 2,5 gr.

Concord ima int. impedancu 750 Ohm-a za razliku od 2M Black-a koji ima cak 1.2 kOhm-a.

Interesantno bi bilo cuti Concorde vs. recimo taj 2M Black.

 

Izgleda da se slažemo oko toga da je manja impedansa bolja (bar mi iskustvo tako kaže). 

 

Ne znam kako se u tu priču uklapa Miloševa (i ne samo njegova) ljubav prema AT440 :)

 

Coil impedance : 3,200 ohms at 1 kHz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Igla se i dalje ne vidi :( , treking je odličan, ali ergonomija - nula. Naravno, ova primedba je subjektivna i nekome će biti nebitna. 

 

 

nisi bio jedini,i nije bio jedini razlog,al 150MLX isto..igla podvucena,tanka u 3PM,nista se ne vidi,ako oces da je vidis,moras gram odici-previse,odavde drugi ergonomski problemi ce se javljati..

post-653-0-38318700-1421417013_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da se slažemo oko toga da je manja impedansa bolja (bar mi iskustvo tako kaže). 

 

Ne znam kako se u tu priču uklapa Miloševa (i ne samo njegova) ljubav prema AT440 :)

 

Coil impedance : 3,200 ohms at 1 kHz

Iskustvo te ne vara. :wink2:

 

Ja sam svoje misljenje o kompletnoj gami AT svojevremeno izlozio.

Ukratko, njihov "flagship" model AT-OC9 MKII me nije ama bas ni malo "pomerio".

Takodje, isto telo, pa komplet "vandenhulirana" licno kod VdH - preostro za moj ukus.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskustvo te ne vara. :wink2:

 

Ja sam svoje misljenje o kompletnoj gami AT svojevremeno izlozio.

Ukratko, njihov "flagship" model AT-OC9 MKII me nije ama bas ni malo "pomerio".

Takodje, isto telo, pa komplet "vandenhulirana" licno kod VdH - preostro za moj ukus.

 

 

Nisam baš tako isključiv kada je čitva AT gama u pitanju. Recimo, meni je OC9 ostavila jako dobar utisak, ali to je neka druga priča... 

 

Zapravo, delim Milošev stav iznet na prethodnoj strani i razumem njegovu rezignaciju nakon nastale štete - želim da slušam muziku, a da ne gubim previše vremena na uređaje. Jednom oformljen sistem koji me drži zadovoljnim uglavnom ne diram i nisam previše radoznao da čujem nešto drugo.

 

A nedavno sam, igrom slučaja čuo Elac zvučnicu (MM) koja je na klot SL1210, odnosno na njegovoj ručici svirala jako dobro. Ne pamtim joj čak ni oznaku, a prijaviću kada budem pročitao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Ras - opet sve OK.

 

Ima tu i ostalih veoma bitnih parametara za konacan utisak i zakljucak o zvucnici ( RIAA, SUT ili MC preamp, gram.baza, pa rucica, licni afiniteti za karakter zvucnice etc., etc. ). Moguce je da sam ja stekao zato drugaciji utisak po pitanju AT OC-9 ?

 

Milosev stav je sasvim OK, ali moje licno misljenje da sam u toj "kozi" ( a bio sam kada sam pokidao iglu na Ortofon MC10 Super, brzo resio kupovinom Ortofon MC20 MKII ) sam odmah napisao kao predlog/savet ( ista zvucnica ili "korak dalje" ).

Svaka regresija, tj. kupovina zvucnica iz nizih cenovnih razreda, slabijeg kvaliteta je "pucanj u prazno".

Znam da je ovaj nas "sport" skup, ali je tako.

Jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da svi elementi nekog gramofonskog setup-a igraju ulogu pri formiranju utiska, ali ipak postoje neki zaključci koji su zajednički i koje pripisujemo karakteru zvučnice.

 

Miloša što se tiče, slažem se da je bolje da ako je potrebno bude strpljiv prilikom nabavke drugog primerka voljene zvučnice, umesto da luta levo-desno, gubi vreme, novac i živce. Pogotovo što u kući ima dovoljno rezervnih varijanti da premosti vreme do nabavke.

 

 

Druga tema koju je Miloš otvorio je šta raditi ako se (opet) dogodi da (skupu) zvučnicu mora da menja pre normalnog/očekivanog/planiranog termina za zamenu?

Stvar izbora, rekao bih. Ili prihvatamo rizik pri kupovini, ako sebi hoćemo da priuštimo malo luksuza, ili pak biramo skromnije. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, uslikao sam :) Na temu "zašto hvalim AT 440 MLa a meni skuplja prašinu". Disclaimer: slede veoma subjektivni razlozi...

 

AT%20440%20003.JPG

 

AT 440 MLa ima štitnik za iglu, popularnu šoferšajbnu, što deluje kao dobra ideja. Ali...

 

AT%20440%20001.JPG

 

Gde je igla??? Kako da potrefim tamo gde želim? Moram da se sagnem do same ploče? WTF?

 

Istina, šoferšajbna može i da se skine. Tako ne vozaš dodatni teret, smanjuješ vibracije, ali...

 

AT%20440%20002.JPG

 

Igla se i dalje ne vidi :( Glava zvuči odlično, treking je odličan, ali ergonomija - nula. Naravno, ova primedba je subjektivna i nekome će biti nebitna. 

 

 

nisi bio jedini,i nije bio jedini razlog,al 150MLX isto..igla podvucena,tanka u 3PM,nista se ne vidi,ako oces da je vidis,moras gram odici-previse,odavde drugi ergonomski problemi ce se javljati..

 

mora da ste spuštili gram na pod pa ne vidite iglu :wink2:

 

šalim se naravno

 

mada ja taj problem sa AT glavama kao ni bilo kojom drugom nemam jer mi gram na 1,5 metara od poda tako da se sve fino vidi

 

jedno od rješenja je bijeli marker

 

post-38-0-85498900-1421431012_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još uvek ništa. Telefon ćuti. Tajac!!! Od jutros čekam da mi se javi neki ovlašćeni distributer: "Miloše, duša me boli da slušaš DJ glavu, evo slučajno imam glavu tu-i-tu, ispala sa kamiona / skinuta sa osiguranja / slušala baba nedeljom, za tebe samo... ma ako imaš keš može i za... slučajno sam na Zvezdari..."

 

Udarila kriza, tanki lageri, šta li je? Simo, Slobo, čitate li vi moju muku? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li neko iskustva sa VdH MC glavama? 

 

Frog,MC Two i Colibri XG,al nista u svom sistemu..najvise puta slusao onu MC Two.....Colibri XG sa custom specifikacijom svira u kucnom sistemu ovdasnjeg Benz dealera...Frog, MC Two simpaticno ovako po secanju..citao sam vec misljenja,da se VDH trebao drzati izrade zvucnica,i da nije trebao da se upusta u proizvodnju kablova..

 

P.S.:ako je ideja zbog profila igle cisto,to se moze zrigtati od strane strucnjaka i u druge (skrsene) zvucnice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

Razmišljam o kupovini VdH glave, nije mi hitno, pa ću čekati neki povoljni momenat za to

Pričasmo svojevremeno o DDT II i Frog-u. :)

 

Ja sam "napustio" tu ideju, jer mislim da je VdH skup u svom rangu cene u odnosu na konkurenciju.

Ako i dalje misliš o tome, KORATO je pravo mesto za savet, izbor i samu kupovinu.

Idemo zajedno ako hoćeš ( blizu mi radnog mesta, a i vlasnici su mi dobri drugari ). :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

Novu ne bih kupovao - pre bih išao na opciju da nadjem polovnu glavu po dobroj ceni , pa bih je vremenom slao u fabriku na servis

Odlično.

I sa ovom opcijom ti je bolje da posetiš KORATO (zvanični distributer za Srbiju http://www.vandenhul.com/distributors#europe), pa ugovoriš reparaciju preko njih.

Vrlo je moguće da će biti značajno jeftinije ako ide preko njih, nego da ti šalješ.

No, o tom-potom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Ako se ne varam i na ovom je forumu bilo, ili jos uvek ima vlasnika Denona 103 i 103R, pa molim za kratak rezime.

Kako bi u najkracem opisali razliku u karakteru zvuka izmedju ove dve zvucnice?

Mehanicke karakteristike zvucnica cine se jednakim, pa bi i za 103R valjalo otezati ruku srednje efektivne mase, poput Ortofona AS212?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se ne varam i na ovom je forumu bilo, ili jos uvek ima vlasnika Denona 103 i 103R, pa molim za kratak rezime.

Kako bi u najkracem opisali razliku u karakteru zvuka izmedju ove dve zvucnice?

Mehanicke karakteristike zvucnica cine se jednakim, pa bi i za 103R valjalo otezati ruku srednje efektivne mase, poput Ortofona AS212?

http://theartofsound.net/forum/showthread.php?37853-Denon-103-vs-103R

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...