Jump to content

Gramofonske glave


revox

Preporučeni Komentari

Nabavio sam gramofon sa fabrički podešenom ortofon lmb12 glavom. 

Na netu sam pročitao da je to predhodnica OM serije i da su OM10/20/30/40 drop in zamena za lmb...

Ono što nisam našao je odgovor na pitanje koja je OM igla pandan lmb12 igli?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

Ono što nisam našao je odgovor na pitanje koja je OM igla pandan lmb12 igli?

 

http://ortofon.com/hifi/support/replacement-styli

Copy/paste sa gornjenavedenog linka :

 

Super OM 10, OM 10, OMP 10(p-mount), OMB 10(bulk), OMT 10, LM 10, Concorde 10, Concorde EC10, TM 10H, LMB 12, SMB 12, LMA 12, Concorde STD, Dual ULM 65E, Dual ULM 66E

 

Dobro dosao u Ortofon klub. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim da je kompatibilna tvoja trenutna Ortofon LMB 12 sa Super OM20 iglom.

http://ortofon.com/hifi/support/replacement-styli

 

Super OM 20, OM 20, OMB 20(bulk), OMP 20(p-mount), LM 20, Concorde 20, LM 20H, TM 20U,TM 20H, Concorde STD, Dual ULM 65E, Dual ULM 66E

 

Savet : ako imas nameru da zadrzis i slusas LMB 12 nemoj eksperimentisati. Poruci kako je i Ortofon napisao : Super OM 10.

http://www.ortofon-shop.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_lite_pdf.tpl&product_id=96&category_id=33&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=244

( skraceno  = 57.5 eura ).

 

U "prolazu" nadjoh ti i ovo :

http://www.kupujemprodajem.com/Tonska-glava-za-gramofon-Ortofon-OM-10-20776988-oglas.htm?filter_id=20700284

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad smo kod Ortofona-a :)..ja bas ne spadam u slepe sledbenike firme,cak bih rekao da sam antiprotivan u globalu,cast izuzecima(Rohmann/SPU/VMS30/M20)  :shinymj5: ,kod mene prolazi 540/II naspram recimo 2MBlack,ili Rondo Red-a :respect: dobra koherencija,atak,drajv za vintage snimke sa FG70 profilom igle..naravno kod padavicara,nije na odmet imati pri ruci neki Stanton 681EEE,ili 881S..

 

:drinking-2:  :)

post-653-0-99492400-1439990187_thumb.jpg

post-653-0-85195900-1439990225_thumb.jpg

post-653-0-88118900-1439990262_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad smo kod Ortofona-a :)..ja bas ne spadam u slepe sledbenike firme,cak bih rekao da sam antiprotivan u globalu,cast izuzecima(Rohmann/SPU/VMS30/M20)  :shinymj5: . . .

 

Ovde bih samo jos dodao Ortofon-ov vintage landmark model MC 7500.

Koja je to "glavudza", da se raspametis. :unbelieveble:

Moj definitivno sledeci "target" za pronaci skrsenu, defektnu, . . .  pa opet direkt fabrika u Nakskovu, Danska " na kanal". :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ortofoni što su jeftiniji to je zvuk siroviji, tvrđi. Sa rastom cijene ulazi se u mirne vode. Jednostavno.

 

 

formula nije tako jednostavna kako se cini..MC5000/T5000,ili prva serije MC20Super,jos sa VDH iglom nisu bile nimalo jeftine stvari..ni prica sa SPU nije tako jednostavna kako se cini..nekad manje,zna da bude vise.. :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ortofon MC 5000 - jedan od najvecih ( ako ne i najveci promasaj ) Ortofon-a sto se tice zvucnica uopste. Mislim da bi je se sa zadovoljstvom odrekli i da ne nosi vise njihovo ime. :)

 

Ortofon MC A90 - zvucnica je jedan od njihovih najboljih "novih" zvucnica ( ili ne vintage zvucnica ). Malo remek delo koji su nakon njenog izlaska mnogi brand-ovi pokusali da kopiraju. Bezuspesno.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

formula nije tako jednostavna kako se cini..MC5000/T5000,ili prva serije MC20Super,jos sa VDH iglom nisu bile nimalo jeftine stvari..ni prica sa SPU nije tako jednostavna kako se cini..nekad manje,zna da bude vise.. :guitarplayer:

pajo, sta bi od boljih trafoa preporucio za tu MC 20 super koja je kod mene na T20, a da je napredak cujan...naravno nesto razumno, ako postoji,  cak je vrlo pozeljno da je polovno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pajo, sta bi od boljih trafoa preporucio za tu MC 20 super koja je kod mene na T20, a da je napredak cujan...naravno nesto razumno, ako postoji,  cak je vrlo pozeljno da je polovno

 

 

iskreno,pojma nemam,ja se ne MCisem,i ne pratim taj segment..ima tu koji su verziraniji oko toga :)..onomad je to korisceno sa T30,Quad 44 nekom karticom i nije se padalo od nje u trans..al je to bila prva generacija,jos sa VDH iglom,bejase uzas blagi,kupila je prljavstinu iz brazde,i jako tesko se odrzavala cistoca igle...drugar mi ima neku varijantu te 20 Super danas,koja je tacno varijanta ne pitaj,koristi Apt Holman-a kao preamp, bez trafoa...svira sasvim normalno,prebacivali smo svojevremeno neke redje LP-e na CD pomocu toga....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ali tvoja nije OM serija, vec LM. Skoro pa isto, ali za malo. :)

Uostalom, tvoj novac, tvoj izbor.

Doc, dužan sam da raportiram...

Kupio sam OM20 glavu i probao da ubacim iglu u LMB12 telo. Igla ulazi, ali mi se činilo kao da nije baš dobro nalegla. Zvuk je nešto bolji nego sa starom LM12 iglom ali nije to ono što sam očekivao.

OM20 igla ne ulazi u LM telo.

OM i LM se drastično razlikuju u visini - skoro 5mm moram podići ručicu da bi je doveo u horizontalan položaj kada stavim OM glavu.

Sa OM glavom OM20 igla daleko bolje svira.

Ultra laka ručka na akai-ju je legla samo tako na ovu glavu.

Kudos to doc ;)

post-14-0-81627100-1440072529_thumb.jpg

post-14-0-37466100-1440072659_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbrka je nastala zbog toga što su sve igle iz OM zamenjive jedna sa drugom kad je u pitanju OM telo.

Po toj logici, ako u LM glavu ulazi OM10 igla, ući će i OM20 :)

I ulazi, ali ima razlike u odnosu na OM glavu. Po meni bolje svira sa OM glavom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pajo, sta bi od boljih trafoa preporucio za tu MC 20 super koja je kod mene na T20, a da je napredak cujan...naravno nesto razumno, ako postoji,  cak je vrlo pozeljno da je polovno

Pitao si direktno @paja959, pa rekoh da se ne "utrpavam". :wink2:

Medjutim, znamo se, i zasto ne odgovoriti ti iz mog licnog iskustva.

Imao sam Ortofon MC20 MK II Super ( sa F. Gyger iglom, ne sa VdH na svu srecu ).

U prvo vreme sam je slusao sa Ortofon STM-72, ali odlican mach je bio sa Ortofon MCA-76. Nije trafo, tj. SUT, ali vredi sve pare.

Nisam to sam izmislio, vec se rukovodio prepiskom na Vinyl Engine sajtu.

http://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=17886

Generalno, ne vidim razlog za promenu T20, jer se taj SUT i uparivao tada sa MC20 zvucnicom i to je preporuka dikretno iz Ortofon fabrike ( uostalom kao i preporuka za Ortofon  MC Rohmann je T 3000 SUT kao pravi mach pair ili T20 SUT za one sa "plicim dzepom" ).

Posedujem u Ortofon kolekciji i STM-72 i MCA-76, pa ti to mogu dobaciti kada budem posecivao tvoje krajeve ili ti mozes pokupiti ako dolazis do Bg, pa probaj, uporedjuj. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon mjesec dana Slušanja novopristigle Grado Sonata1 mogu kazati da se radi o vrlo dobroj zvučnici koja je uz bok supljim MC zvučnicama. Zvuk je eufoničan, dovoljno detaljan i definitivno na "mekaniju" stranu. Ima odličnu količinu "živosti". Kao mana može se navesti da je zvuk ipak koloriran, nije toliko precizan kao npr sa Benz Micro ACE. U svakom slučaju vrijedi uloženih novaca i sigurno će i dalje imati svoje ljubitelje. Cijena me "po preporuci" :) izišla oko 400 eura.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitao si direktno @paja959, pa rekoh da se ne "utrpavam". :wink2:

Medjutim, znamo se, i zasto ne odgovoriti ti iz mog licnog iskustva.

Imao sam Ortofon MC20 MK II Super ( sa F. Gyger iglom, ne sa VdH na svu srecu ).

U prvo vreme sam je slusao sa Ortofon STM-72, ali odlican mach je bio sa Ortofon MCA-76. Nije trafo, tj. SUT, ali vredi sve pare.

Nisam to sam izmislio, vec se rukovodio prepiskom na Vinyl Engine sajtu.

http://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=17886

Generalno, ne vidim razlog za promenu T20, jer se taj SUT i uparivao tada sa MC20 zvucnicom i to je preporuka dikretno iz Ortofon fabrike ( uostalom kao i preporuka za Ortofon  MC Rohmann je T 3000 SUT kao pravi mach pair ili T20 SUT za one sa "plicim dzepom" ).

Posedujem u Ortofon kolekciji i STM-72 i MCA-76, pa ti to mogu dobaciti kada budem posecivao tvoje krajeve ili ti mozes pokupiti ako dolazis do Bg, pa probaj, uporedjuj. :)

fala lepo na info, ako te ovamo nanese put, recimo tamo na jesen, uz Dejanovu dobru volju bi trebala biti i neka prinova, pa bi to rado isprobao, pogotovu MCA 76. Nazalost,ili ne, ovo je vdh igla...Budem li skoro u tvom kraju, zvacu...Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...