Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

Kao bass u paru sa Alpair 7 može i neka hifi jedinica od 8" (4 Ohma). Taj Alpair 7 ima eff. 84 dB. Za kućnu upotrebu je bolje uzeti neku manju bass jedinicu labavijeg kretnog sistema. I spakuje se pasivna varijanta: bass + FR sa rezom u području 200-300 Hz.

Hajde da zaboravimo na trenutak da imam alpair-e ?Zaglibio sam se sa B&C drajverima i eminence hornama...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovu družinu svakako NIKO ne može da isprati...

Može Chuck! :rofl:

Hajde da zaboravimo na trenutak da imam alpair-e ?

Zaglibio sam se sa B&C drajverima i eminence hornama...

Jesi li vidio na Sonido-voj stranici nacrt za onken sa SWR300? Dokle to dobacuje? Možda na to nakačiš hornu i režeš višlje nego što si planirao?

Ako je pitanje nebulozno nemoj zamjeriti. Znaš da ne pokušavam pametovati! :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi li vidio na Sonido-voj stranici nacrt za onken sa SWR300? Dokle to dobacuje? Možda na to nakačiš hornu i režeš višlje nego što si planirao?Ako je pitanje nebulozno nemoj zamjeriti. Znaš da ne pokušavam pametovati! :cheers:

Post #132, ali dobro je podsetiti se. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koje 12" ??? Kao što sam već rekao, bejme koje sam slušao nisu opcija jer im je cena otišla ne normalno gore. Takođe, eminence deltalite 12" nije opcija zbog istog razloga, a i one se teško mogu nabaviti u nas. B&C nema ništa od 12" i 15" a da može da dovati 40Hz u nekoj normalnoj kutiji. Beyme ovi iz PSP-a teško nabavljaju, uglavnom ono što je interesantno nema na lageru. Zid jbt... Sonido pobeđuje i u ovom aspektu.Na kraju ću popizdeti i uzeti prokleti eminence sa limenom korpom :P

Hajde da probam da ti dam jednu suludu ideju :)Kupi SuperFijev econowave.SuperFi bi ti sigurno izašao u susret u smislu davanja kinte kada prodaš to sa čime si zaglibio. Imaćeš econowave sa materijalom koji ne bi mogao sa sanjaš da ubaciš u svoje zvučnike, a pri tom će opet biti jeftinije nego te što ćeš da napraviš (sa lošijim komponentama).Ubiješ nekoliko muva jednim udarcem .Imaš jedne od lepših kutija na forumu, imaš toliko priželjkivane 12LW30/N i još što šta i to po ceni nižoj od cene materijala koji si ti spreman da daš za te svoje.Neću ni da ulazim u onu priču sa početka o merenju zvučnika bez kog ne može nikakva skretnica. Može da se nabode nešto ali da to bude frekventno i fazno ispravno ...... nema šanse. Mislim, možda ima ako te ukaki :D Kod SuperFijevih je već sve to urađeno i upeglano do tančina.Bog zna da se ja ne bih maltretirao ni trena da sam znao da će ih on prodavati za godinu dana.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što sam ja video na njihovom sajtu je projekat za BR kutiju za SCW300 i za SFR175. Verovatno ću na kraju ići sa tom kutijom, malo prilagođenom za rad sa hornom odgore.Superfijeve kutije lepo izgledaju, ali mislim da ne bih mogao da gledam u te šiljke što pucaju iz bejmi. Drugo, ženi se nikako ne uklapa finiš njegovih kutija u enterijer :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Post #132, ali dobro je podsetiti se. :lol:

Vidio sam tvoj post i baš me on podsjetio da Sonido ima objavljen nacrt za onken kabinet.EDIT:Pogledao sam na Sonido.hu i nema onkena za 300mm drivere. Samo za SWR 200.Mea culpa!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Superfijeve kutije lepo izgledaju, ali mislim da ne bih mogao da gledam u te šiljke što pucaju iz bejmi...

Phaseplug je samo lepljen epoksidom. Odlepiš i kupiš kalote u sinevoice. Imaju kartonskih i platenih kalota svih prečnika.Ako hoćeš mogu ja da ti kupim kalote i pošaljem za Footog u kuverti.

Drugo, ženi se nikako ne uklapa finiš njegovih kutija u enterijer :D

Il' te voli i otrpeće (ali ćeš i ti morati nekad nešto) ili vam je suđeno da ne budete zajedno. Ako se sada brineš o tome šta će reći žena za finish kutija (koji je po mom mišljenju prelep u odnosu na ono što sam viđao što DIY što fabrički) šta će biti za 10 godina ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Il' te voli i otrpeće (ali ćeš i ti morati nekad nešto) ili vam je suđeno da ne budete zajedno. Ako se sada brineš o tome šta će reći žena za finish kutija (koji je po mom mišljenju prelep u odnosu na ono što sam viđao što DIY što fabrički) šta će biti za 10 godina ?

Evo ga još jedan za „lepak“. Kako se, ono, lijepi post...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Phaseplug je samo lepljen epoksidom. Odlepiš i kupiš kalote u sinevoice. Imaju kartonskih i platenih kalota svih prečnika.Ako hoćeš mogu ja da ti kupim kalote i pošaljem za Footog u kuverti. "Puno mi je to zahebancije. Ne bih bas rekao da je "samo" zalepljen epoksidom. To mora dobro da drži, a ja da se bavim odlepljivanjem tako nečega :angry27:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Puno mi je to zahebancije.

Ne možeš da napraviš omlet, a da ne razbiješ nekoliko jaja.

Ne bih bas rekao da je "samo" zalepljen epoksidom. To mora dobro da drži, a ja da se bavim odlepljivanjem tako nečega :angry27:

Meni je tako pre par godina Sync rekao (dok smo još bili u kontaktu) pa ako je on slagao mene i ja lažem tebe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chakija,ako te ne mrzi dodji do mene i poslusaj ih ili jos bolje ih odnesi kuci kod sebe pa probaj. Phase plug izgleda extra uzivo, ha ha, o ukusima zaista ne vredi raspravljati. Meni licno 200x bolje nego originali :guitarplayer:Po Syncu srednji su sa phase plugom bolji. Bas treba poslusati u ipak vecoj prostoriji od njegove...mada sumnjam da ima ikakve razlike...Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

chakija, ne znam bas za strukturu tvog nervnog sistema, ali prosta stvar na koju sam hteo da ukazem jeste da je besmisleno da ako si vec uleteo u kupovinu B&C kompresionih, na pomen o mogucnosti da ispod alpair-a gurnes bass helper naprasno shvatis da si zaglibio.. strpi se malo i naci ces bass/midbass ako zelis i to onakav koji bi mogao za obe varijante da upotrebis..sta si se uskopistio ko da te neko dere..ja licno nista lose ne vidim kod ovih sonida..inace i meni je pala ideja koju ti je zvu predlozio, sto se superfi-jevih kutija tice.. a brate ako ti je do ph plug-ova, onda odma idi i obesi se za prvi maslacak..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj konačno nešto konkretno da se desi u ovoj temi...Grafik SCW-300 !Po meni ovo izgleda predobro. Sad ni sam ne znam kako skretnicu odrediti kada ova čuda sviraju linearno do 3,5-4KHz za razliku od svih do sada woofera koje sam gledao?

post-14-0-31695200-1320511325_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

definitivno zadnji post od strane mene u ovoj temi :sta trubim zadnjih dana o lakoci membrane , krutosti vesanja , tezini kretnog sistema , old school vs. moderni pro driveri ..... ?bas si k'o seoska mlada .......... :buehehe:idi kupi Beyme 12" ...... i ugradi ih u vrljavi bass reflex :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...vrljavi bass reflex :crazy:

Pa što bi BR morao u startu da bude vrljav ? Mislim da je sve stvar ličnog ukusa i afiniteta. Da BR kao koncepcija ništa ne valja ne bi JBL (kao i mnogi drugi) pravio njihove vrhunske monitore da rade na tom principu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...