Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

Kompresija je kompresija. Vec sam negde napisao da nemam bas neke kutije ali su kompresione. I taj bas ne moze da se poredi sa bas reflexom. Meni se do sada ni jedan bas reflex zvuk basa nije svideo, jednostavno nije odsecan i na mestu. Uvek ima onaj VUF efekat, dok je kod kompresije udarac u stomak i bubne opne su kontrolisane od strane zvucnika.

 

Delim tvoje misljenje druze ! 

 

Licno sam ljubitelj zvuka kompresionih bass kutija , najbolju definiciju bass spektra postigao sam iskljucivo iz relativno velikih , cvrstih i dobro dampiranih kompresionih kutija , jednostavno iz takvih kompresionih kutija nikada nisam dobijao onaj neprijantni i nedefinisani burasti prizvuk kao iz bass reflex kutija .

  Iz mog iskustva Zaista Dobri a relativno jeftini zvucnici za komresionu  DIY kutiju jesu Madjarski Videoton  zvucnici, recimo 12`` model  Videoton HA31-422 svira za sve pare , nista losiji nije ni manji 10`` model . 

 

Pozdrav ! 

post-556-0-98790000-1370076580_thumb.jpg

post-556-0-25026100-1370076611_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jao samo sam jedan post napisao u temi i covek hoce da pravi kompresionu kutiju i da batali ono sto ima. :)Napisao sam da mi kutije nisu u rangu nekih skupih, Sony SS2070 sa visokotoncima iz Sonu G1, ali ljudi to ima tako dubok i mastan bas da ne mogu da vam opisem. Moja omiljena grupa je ZZ TOP, dakle trio. Ako bih imao los bas ne bi bilo ni muzike, jerbo u triu ucestvuju bubnjevi, bas gitara i solo gitara sa vokalima koji ne zalaze u vise frekvencije. Bilo bi bas blesavo kada bi Bili pevao ko kineskinja :DVerovatno da BR moze da svira bez vuf efekta ali ja to nisam cuo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...