Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jbg-a. Gde se baš ti upeca na ovo ?Chak, ako ode tema u velike vs male membrane, hoćeš da čistim ili da ostavim ? Od volje ti, samo reci.

A da napravimo thread "Najveći zvučnici koje sam imao u xy kvadrata"?Sve sa slikama, opisima zvuka i gabaritima?:)Ili da odem......na kavu!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chakija, a potom i svako drugi ne samo da može, nego i treba da proba sve što se učini kao smislena i makar zarad zadovoljavanja lične znatiželje, zanimljiva ideja. Da li će biti zadovoljan, saznaćemo.

I neće (u ovoj temi) biti rasprava na temu koja je onomad otvorena.

:disdain20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da napravimo thread "Najveći zvučnici koje sam imao u xy kvadrata"?Sve sa slikama, opisima zvuka i gabaritima? :)Ili da odem......na kavu!

Bojim se da ne postane tema "najveći zvučnici koje sam imao u x kvadrata" :DMožeš na kafu ali samo ako i mene pozoveš :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bojim se da ne postane tema "najveći zvučnici koje sam imao u x kvadrata" :DMožeš na kafu ali samo ako i mene pozoveš :D

Ma baš sam takvu temu i imao na umu! :lol:Onomad mi Zen napisa kako on svoje ormane ima u (ako se ne varam) 20 kvadrata i da ih ne bi mijenjao. Ne znam kakve to ormane ima.Već se nekoliko puta na forumu usput napisalo u raznim temama kako su neke zvulje prevelike za tu i tu sobu, pa kad su se već pretresale velićine membrana mogli bi pretresti i velićinu gotovih zvučnika.što se kave tiće znaš da sam ili kod Siniše ili kod Čokija i da si uvijek dobrodošao za moj stol. :cheers:Ne tog Čokija! :) Tako se zovu vlasnici gostionica u koje zalazim kad zalazim. :drink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dzaba se trudite, imamo pobednika

Postavljena slika

Mačka odlazi, sa izrazom na licu: „ja sa ovim, što se dešava, nemam, zaista,, ništa...“...

No, tu je i dokaz da je WOT, zaista, na slušanju...

Ko, još, bude rekao da je moja soba natrpana, šaljem ga da vidi ovu sliku... ;)

Primedba: Postolja za levi zvučnik su daleko bolje postavljena od onih za desni... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sunce te ne grijalo!!!!! :brr:Kakvi su to binovi? Kakve horne? Što je u njima? Tko je to? Kako to da se to radi? Kolika je soba? Što je sa mačkom? Kakva pojačala? Je li to Zenov Wot? Koji je to LP na početku reda? I sva ostala pitanja koja muče modernog čovjeka kad vidi ovakav setup! :buehehe::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je ipak Živorad odneo pobedu. Ako i nema fizički/gabaritno najveće zvučnike, ima najmanju sobu. Samim tim, ako je kriterijum odnos veličina na relaciji zvučnik-soba, onda nema mu takmaca... Soba mu je u proseku visoka oko 1.4metra, zvučnici 1.9m... Pa ti sad vidi kad smo ih unosili u delovima i sklapali na licu mesta, ne bi se mogli uneti sklopljeni... Pajz kad je soba toliko mala da nema mesta ni da se predomisliš, a kamoli presvučeš... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je ipak Živorad odneo pobedu. Ako i nema fizički/gabaritno najveće zvučnike, ima najmanju sobu. Samim tim, ako je kriterijum odnos veličina na relaciji zvučnik-soba, onda nema mu takmaca... Soba mu je u proseku visoka oko 1.4metra, zvučnici 1.9m... Pa ti sad vidi kad smo ih unosili u delovima i sklapali na licu mesta, ne bi se mogli uneti sklopljeni... Pajz kad je soba toliko mala da nema mesta ni da se predomisliš, a kamoli presvučeš... :buehehe:

Mere su ti, sasvim, pogrešne. Najviša tačka je preko 4m visoka. Deo sa kosinom je drugačiji od tvoje precepcije. Srednja visina je preko 2m... Sklopljeni mogu da se šetaju po (skoro)celoj sobi, provereno. Osim, naravno, u delu gde je kosina pala ispod njihove visine. Mogli ste ih uneti, no, pošto je bio prvi put, i zbog stepeništa (zaokreta) bilo je problem-a. Mator si i zaboravan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mere su ti, sasvim, pogrešne. Najviša tačka je preko 4m visoka. Deo sa kosinom je drugačiji od tvoje precepcije. Srednja visina je preko 2m... Sklopljeni mogu da se šetaju po celoj sobi, provereno. Mogli ste ih uneti, no, pošto je bio prvi put, i zbog stepeništa (zaokreta) bilo je problem-a. Mator si i zaboravan...

I stand corrected, ali ipak, ostaje za istoriju da sam ja sav nikakav sa svojih 55kila morao da izađem iz sobe da skinem jaknu... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I stand corrected, ali ipak, ostaje za istoriju da sam ja sav nikakav sa svojih 55kila morao da izađem iz sobe da skinem jaknu... :rofl:

To je, već, drugo pitanje. Takav je željeni položaj zvučnika, tj. oni smanjuju propusnu moć vratiju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...