Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo preciznije, opseg od oko 1K pa do 2-2.5K strasno je dominantan kod kompresionih jedinica i on ostaje netaknut ako se radi skretanje na recimo 1K ili samo blago stisan...To je donji spektar komp. jedinice uslovno receno.drugo, i refleksije su na tom delu velike i upadljivekao i koncentracija dogadjaja koji pocinju na srednjem spektru 200 - 600 Hzto jest njihovi harmonici....Za damping se potpuno legitimno jos od ranije koristi damping usne supline.NIJE zezanje to je komplement a u vecini slucajeva i bolje kada su kompresion jedinice u pitanju na maloj udaljenostiNisam izmislio nego procitao u staroj literaturi i probaoonako pomaze koliko i akupunktura protiv pusenja....

Taj deo opsega od 1-2 khz ....nešto malo više i manje je dominantan pre svega jer je ljudsko uvo tu najosetljivije .....kad se uzme u obzir i pojedinačna divljanja pojedinačnih zvučnika u tom opsegu na izgled i nakon merenja zaista zanemarljivi ......ne može se pretpostaviti koliko ti detalji doprinose vrištanju zvuka .......neko bi rekao pa gde to dirati kad se skoro i ne primeti na opsegu ....je tačno , ali još je tačnije da lokalizovani pikovi iako mali utiču da taj deo komletno vrišti ..... Totalno je apsurdno da se pojedinci pozivaju na totalno nepoznate likove i kutije koje nisu čuli a pri tom se ne uvažava mišljenja nekih koji su tu u komšiluku , takoreći , ponešto i radili sa tim ili nečim sličnim
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim Davidove postove u zadnje vrijeme.

Nadam se da sluša muziku i uživa! :)

Ti si pogodio sta se radi! :D

Prezadovoljan sam i nemam vremena za drugo sem da sedim, slusam i uzivam! :music:

Ne da rade Sonido-i u Zen-ovom izvodjenju - nego i bolje nego sto sam mogao ocekivati.

Moja vizija je "pogodjena" i cak prevazidjena!

Nisu jos potpuno finisirani (delovi u skretnici i jos poneka sitnica) ali i ovako rade predivno!

Ja sam SVOJ zvuk nasao...

...a Vi tragajte dalje! :hyper:

Pozdrav svima!

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti si pogodio sta se radi! :D

Prezadovoljan sam i nemam vremena za drugo sem da sedim, slusam i uzivam! :music:

Ne da rade Sonido-i u Zen-ovom izvodjenju - nego i bolje nego sto sam mogao ocekivati.

Moja vizija je "pogodjena" i cak prevazidjena!

Nisu jos potpuno finisirani (delovi u skretnici i jos poneka sitnica) ali i ovako rade predivno!

Ja sam SVOJ zvuk nasao...

...a Vi tragajte dalje! :hyper:

Pozdrav svima!

:cheers:

Fucken telefon! Prvo sam poslao poruku bez teksta i sad editujem...

Znači cilj je dosegnut i sada odlaziš? :buehehe:

Hajde stvarno kad ti se bude dalo malo zadovolji našu znatiželju, pa otvori neku temu o Sonidima by Zen and Hifish.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad su usisivači u pitanju...dobio sam od tasbine dobar neki zamzungov.http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-usisivac-vc-4147.htmlOvaj odvajač krupne prašine je prava stvar, a i usisivač vuče samo tako.Nego, pošto ja i cenovno i kvalitativno ipak naginjem na sonido stranu, koju skretnicu predlažete s obzirom sa kojim će drajverom biti uparen ? Wayne predlaže za 12" da "rezna tačka" bude na 1,6KHz odnosno sa takvom 3rd order skretnicom u 4pi zvucnicima je dobio onako ravan odziv DE250 i H290.Nije loše pročitati kako je Wayne rešio problem rezonancijskih pikova u horni http://www.pispeakers.com/Speaker_Crossover.doc ,Ovo je njegova tema o pi skretnicama u kojoj je dao neke vrednosti komponenata u skretnici za određene rezne tačke i određeni red skretnice za pojedine zvučne jedinice.http://audioroundtable.com/forum/index.php?t=msg&th=12067

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

si ti cuo to kod Davida ?idi cuj to , pa uporedi sa onim sto si cuo kod Synca , pa onda biraj stranu gde ces da udaraskad se odlucis - ako se odlucis za EW - like , onda pocni od Parhamove skretnice , pa tweakuj za tvoje uvoa ako se odlucis za full Sonido varijantu kao David , skretnicu i nacrt kuteje vec imasneces na ovom forumu naci nikoga ko je Parhamu do clanaka .......... zato ne trosi prste kuckajuci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Membrana je od polyimid-a. Mislim da je isti materijal u pitanju kao na reaconim-a jedino nije iste boje. Razlika je i u papučicama, odnosno kod ovih mojih nema clamp-ova za kablove već se isti leme direktno što mi uopšte ne smeta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je original. Ako se neko baš tako dobro potrudio da isfejkuje, svaka mu čast !Mislim da je u pitanju samo serija. Od prodavca sam dobio potvrdu da je prodao gro ovih drajvera i nekad mu stignu sa tim štipaljkama a nekad ovako sa papučicama.Pa pogledaj samo onaj tvoj DE500 ? Zašto je on skuplji drajver od ovoga, a na slici na sajtu je prikazan sa papučicama ?Uostalom, zvučni test i poređenje sa seleniumom će sve reći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...