Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sa linka citat:

This is a second hand unit, the usual spring terminals have been replaced with a soldered cable. The previous owner apparently has a tendency to tweak everything.

Nije mi namera da zahebavam, već samo želim da upozorim ako se uopšte ima radi čega upozoravati. Ništa više. Ako je tebi dobar, meni je 100 puta dobar. Stvarno nisam upućen u serije i razlike između njih pa pišem samo na osnovu onoga što vidim sa neta.

.......................

Pa pogledaj samo onaj tvoj DE500 ? Zašto je on skuplji drajver od ovoga, a na slici na sajtu je prikazan sa papučicama ?

Uostalom, zvučni test i poređenje sa seleniumom će sve reći.

B&C DE500-8 koji imam, ima i na slici na sajtu B&C-a papučice za lemljenje:

http://www.bcspeaker...oduct.php?id=81

Skuplji je jer ima Ti membranu, neodimijumski magnet pa je samim tim lakši za oko 30%. To je neka moja, odokativna, procena jer je proces izrade Ti membrane malo komplikovaniji (opet pretpostavka) i Nd magnet je sam po sebi malo skuplji. Za ostalo, morat ćeš poslati upit fabrici B&C :D Ja sam ih svakako dobio za cenu DE250, (pa rekoh, što da ne kupim) tako da me nisu izašli skuplje.

Ako hoćeš i da ga poslušaš i utvrdiš zvučnu razliku sam (ako je ima, ja stvarno nisam slušao oba), navrati u BG kod Gagija. Pozajmio sam mu i sluša ih trenutno u kombinaciji sa Yuichi 480fl hornama i svojim EV. Neka uživancira dok ja ne ispeglam skretnice za svoje Seleniume. Onda ću da probam i DE500 kako radi u waveguide-u. Ponesi i DE250-8 pa da pravimo uporedni test :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I kako to svira? Jel može da se tera sa nekim manjim SET-om ili T-ampom ?

a ebaga ko da zivis na marsu, dodji do vracara pa slusaj, mozes i T-amp u dzep pa probaj (ja sam svoj davno spalio, ni ne znam gde je skoncao...)realno ti za summe u 22m2 treba zdravih 5-10w, osetljivost je 97db/m i impedansa mislim da ne pada ispod 6 oma ali kao sto je vec boki crtao ovaj majstor ciji je projekat je stavio (verujem iskljucivo iz glupih komercijalnih razloga) B&C pro bass drajver vrlo teske membrane koju bi verovatno vredelo zaobici u sirokom luku (cenu od 440e za par da ne pominjem). mene mrzi da cekam mesece na usviravanje novog bas drajvera a imam u stanu i jednu laganu bejmicu sa membranicom od nekih 70g (i ne dao bog i BD-15 koji ima 50-tak grama) sto verujem da bi znacajno olaksalo posao kod koriscenja pojacala male snage i zanemarivog damping faktora.... ipak ruku na srce moram da kazem da se 10Y sa 2w junacki bori, stvarno je mnogo mucio na pocetku sa neusviranim drajverom ali kada je pola babuske odradilo posao na usviravanju, sada je sasvim druga prica.zvuk summa - masivan, ima stofa i potencijala, odlicna disperzija horne, lici na west coast zvuk 70-tih (JBL studijske mrge), relaksiran i nenaporan, dinamicki propulzivan. mane - pa to sto me smara da se bavim optimizacijom i tjunovanjem svega i svacega, punjenje kutije, portovi, kondovi, qrac palac. sviri i ovako.... najveca mana u filozofskoj ravni je taj fejzplag od sundjera koji sluzi za ubijanje HOM u horni sto mi je resenje ko da u gepek automobila koji ima mekano vesanje stavis dzakove cementa da ti auto malo bolje lezi na balkanskim dzadama...... ko oce da cuje neka dodje. a moze i da nosi za cenu delova, trenutno imam 3 para zvucnika u sobi i 2 moraju da idu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na opisu zvuka.Lomim glavu šta ta radim. Za sada Sonido 12" vodi po pitanju svih parametara, a pogotovo cene. Best baj u svakom pogledu. Jedini je problem što nisam video do sada još ni jedan dijagram odziva. Od 15" drajvera bih izbegao taj 15TBX100. Skup mi je previše, a mislim da ima dosta pro petnajski koje su jeftinije a odradile bi posao. Prostor mi je manje-više problematičan. Neka max. zapremina kutije bi bila oko 120-130l.Gledam B&C trenutni proizvodni program i jedino što mi je zapalo za oko je 15NDL76 kao neko nazovi rešenje, ali taj zvučnik ispod 45Hz ne bi svirao :(Daleko bolja alternativa je 15PH40 međutim taj zvučnik nije više u proizvodnji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Graf koji si okačio je za SWR a ne za SCW...BTW, već se dopisujem sa Vargom. Rekao je da će mi poslati graf...Ono što mi je malo čudno je to što sam T-S parametre za SCW video na 3 mesta i na sva tri su različiti ?Konkretno, ti parametri što si okačio razlikuju se nego oni u .pdf-u sa njihovog sajta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mea culpa :rofl:ali - znajuci Vargin pristup konstrukciji , meni licno bi bio dovoljan i pogled na T-S od SCW300uostalom - imas isti kod Hifisha .......... koristi usi umesto tastature i ociju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako je ubiti main driver - bacite cebe na njega , a ti ponesi dvekrokodilke da kratkospojis spulne na basovimau vezi T-S parametara - ne znam ni ja vise sta je aktuelno ..... ali ne menja mnogo na stvari ;old school driver - lagan , brz , a mekano vesanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...