Jump to content

6c33 or to 300b


bata bane

Preporučeni Komentari

Fala kolezi na prevodu :good2: Elem, 12W Ge amp je je bilo previse pa reko 8W je taman. PP ne, ili bar ne ovaj put :coffee:

Nešto tu ne štima,Pogledaj karakteristike koje su date za tvoje kutije. Nominalna snaga,.....itd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nešto tu ne štima,Pogledaj karakteristike koje su date za tvoje kutije. Nominalna snaga,.....itd

To nisi trebao da mu kažeš. Još svi ćutimo da bi se smirio i napravio amp, a ti ga sad upropasti sa tim da nisu samo dB/W bitni :to_become_senile::blum3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče grejanja oko cevki. Ima dobar trik: uzme se i probuši malko povekja rupa, još četiri manje za vijke, i montira rešetka koja se regularno montira na napajanja ispred ventilatora u PC napajanjima, iseče višak u sredini sečicama i montira podnožje. Bez obzira na odabranu lampu. Ako se rešetk montira preko malih gumenih podloški, može se neka od osetljivih lampi i umiriti da ne skuplja vibracije... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se :Viannen_loungelizard:si mislio na oni varijantu sa autotrafoom u katodama ?

Tako je ! Ali nezavisno od bilo koje upotrebljene topologije Tube ili SS Amp -a cenim da te Odlicne vintage zv. kutije traze bar 30 W `autoriteta` i pune kontrole nad njima iz power Amp -a . Poz :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a i ja bik reko ...... al' pusti ga kad se zadispetao ......

:give_ros:Elem, PPP-Circlotron je u stvari OTL ili se moze koristiti i u standardnoj topologiji sa izlaznim transformatorom :scratch_head:Ufff,a ne bi imao nista protiv ni nekog OTL-a 10W, samo da ne vuce 1kW struje :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešto tu ne štima,Pogledaj karakteristike koje su date za tvoje kutije. Nominalna snaga,.....itd

Zoki, prilikom slusanja Cabassa, 1/2 (prethodne) snage mi je vise nego dovoljno, preko toga postaje neprijatno glasno :rolleyes: E sad, odokativno govoreci prilikom normalnog slusanja, ne koristim vise od 5-6W. Svojevremeno dok sam koristio Daudijev amp, sa kutijama od 90dB bilo je skoro pa dovoljno a on sam ima oko 8W na kutijama koje su bile mnogo manje osetljive od Cabassa sa nekih 90dB :rolleyes:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@batabaneKao što je ZenMod rekao, prvo poslušaj 300B i 6C33C. Lampa GU50: kao stvorena za gitarska pojačala, boja zvuka je izvanredna. Slično svira kao EL34, ima tu neku toplinu u zvuku, neko to voli a nekom smeta.Preporuka za rusku 6P3C ( ne 6P3C-V ), ona svira veoma dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O tome kako će Sloop svirati sa cevima male snage ili solid state pojačalom male snage zavisi od veličine prostorije u kojoj će biti smešteni, tj. njene kubature, kao i akustičkih osobina date prostorije. Naravno, ulogu u svemu tome ima i vrsta muzike koja se sluša, ali ja lično to nikada ne uzimam u obzir pošto volim da slušam orgulje, horove i velike orkestre. Nasuprot meni, neko ko sluša samo kamernu muziku ili kamerni džez može biti zadovoljen i sa daleko manje snažnim pojačalom.U svakom slučaju, moj predlog bi bio da se proba neko manje mišićavo pojačalce i vidi kako će da radi.Inače, moje lično iskustvo sa Sloop-ovima datira iz vremena Kluba Audiofila kada smo ih u par navrata slušali uz Cyrus Two, i to bez PSX napajanja. Ako vam kažem da moja ljubav prema Cabasse-ima datira iz tog perioda onda sam vam rekao sve. Za one koji ne znaju, taj naš klub je radio u prostoriji sa preko 100 sedećih mesta koja je prvobitno bila predviđena kao pozorošno-bioskopska sala i tamo se često dešavalo da pojedini sistemi zvuče blago rečeno jezivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:give_ros:Elem, PPP-Circlotron je u stvari OTL ili se moze koristiti i u standardnoj topologiji sa izlaznim transformatorom :scratch_head:Ufff,a ne bi imao nista protiv ni nekog OTL-a 10W, samo da ne vuce 1kW struje :Viannen_loungelizard:

Bata Bane druze ne zameri tvom drugaru iz Banata ali cu na tvoje kratko pitanje ipak dati malo duzi odgovor : PPP ( Circlotron ) jeste Univerzalan elektronski spoj ( balansirani pojacavacki most ) i mozes ga naci u mnogo varijanti i subvarijanti najcesce upotrebljenog kod Cevnih Amp- ova i nije iskljucivo OTL . Eto i nesto malo iz istorije Hi - Fi -a na ovu temu : Prvobitna PPP varijanta jeste nastala ranih 50 - tih kao pronalazak cuvenog Finskog Audio Inovatora i pronalazaca Gdina Tapio Koykka (PPP , definisanje pojave TIM , Twin Spark plug gas engine, ... ), taj prvobitni Koykki-n PPP (Circlotron ) bio je zaista pravi OTL sa dve katodno spregnute El86 cevi u izlaznom stepenu koji je terao Philipsov 800 ohma zvucnik direktno (OTL ) , nedugo zatim Philips placa licencu Gdin-u Koykki i pravi dva komercijalana HI - FI / PPP Tube Amp -a AG 9006 (20 w ) i AG 9007 (60 w ) ali transformatorski spregnuta sa zvucnikom , nezavisno od Philipsa Gdin Koykka osniva svoju firmu VOIMA (snaga ) i pravi po svom PPP principu seriju od nekoliko Hi - Fi i Gitarskih Tube Amp-ova ali sa manjim komercijalnim uspehom . Nakon odbijanja ponude i neuspelih pregovora da radi za Bell Laboratory Gdin Koykk-in PPP patent Elektro Voice USA inzinjeri ( Wiggins / Hall )bezobzirno kradu i patentiraju ga kao Circlotron i prave svoju odlicno sonicnu seriju Circlotron Tube Amp-ova ( A 20 - A100 ) sa kojima imaju odlican komercijalni uspeh . Ti EV Amp -ovi bili su sa izlaznim trafoom , na primarnoj strani katodno spregnuti a na sekundarnoj sa Zvucnikom . Nakon toga PPP ili Circoltron spoj vise ili manje polako pada u zaborav (pre svega dolaskom komercijalnih SS komplementarnih Ampo-va ) sve dok se ranih 80 ` Ralph Karsten ( Atmasphere ) nije ponovo pozabavio tim principom i razvio Odlicnu seriju OTL Circlotron Amp -ova koji se sa uspehom proizvode i prodaju i dan danas kao vrh Tube Hi - End- a .Osim obicno Katodno spregnutog PPP mosta postoje i varijante sa Anodno spregnutim PPP mostom , isto kao sto postoje Komercijalne ili DIY `source follower` SS Circlotron Ampo- vi , isto tako postoje i Komercijalni ili DIY ` drain follower ` SS Circlotron Ampovi . Prednosti PPP : Izbegavanje ` prekidackih ` tranzijenata u izlaznom stepenu do skoro same B Klase bias-a izlaznih cevi i samim tim tako siromasnim biaso-m se automatski i produzava vek izlaznih Cevi znacajno tako da je ekonomicnost tako koncipiranog Tube Amp -a vrlo dobra do odlicna , mnogo manji procenat THD nego kao kod konvencionalnog PP Amp- a , mnogo siri ` open loop ` passband , nepostojanje DC komponente u izlaznom trafou , vrlo jednostavna kontrukcija OPT - a , itd .Mane : Duplo napajanje tj zahtevniji ispravljac . Za nas DIY `cevase ` ipak jesu najcesce interesantne varijante PPP sa Trafoom, Autotrafoom ili cisti PPP OTL ,sve u zavisnosti od toga sta hocemo da postignemo sa tako ciljanom topologijom Amp - a i naravno od kolicine $$$ koje imamo viska za ulaganje u to . Poz :cheers:

post-556-0-82053900-1302790738_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bata Bane druze ne zameri tvom drugaru iz Banata ali cu na tvoje kratko pitanje ipak dati malo duzi odgovor : PPP ( Circlotron ) jeste Univerzalan elektronski spoj ( balansirani pojacavacki most ) i mozes ga naci u mnogo varijanti i subvarijanti najcesce upotrebljenog kod Cevnih Amp- ova i nije iskljucivo OTL . Eto i nesto malo iz istorije Hi - Fi -a na ovu temu : Prvobitna PPP varijanta jeste nastala ranih 50 - tih kao pronalazak cuvenog Finskog Audio Inovatora i pronalazaca Gdina Tapio Koykka (PPP , definisanje pojave TIM , Twin Spark plug gas engine, ... ), taj prvobitni Koykki-n PPP (Circlotron ) bio je zaista pravi OTL sa dve katodno spregnute El86 cevi u izlaznom stepenu koji je terao Philipsov 800 ohma zvucnik direktno (OTL ) , nedugo zatim Philips placa licencu Gdin-u Koykki i pravi dva komercijalana HI - FI / PPP Tube Amp -a AG 9006 (20 w ) i AG 9007 (60 w ) ali transformatorski spregnuta sa zvucnikom , nezavisno od Philipsa Gdin Koykka osniva svoju firmu VOIMA (snaga ) i pravi po svom PPP principu seriju od nekoliko Hi - Fi i Gitarskih Tube Amp-ova ali sa manjim komercijalnim uspehom . Nakon odbijanja ponude i neuspelih pregovora da radi za Bell Laboratory Gdin Koykk-in PPP patent Elektro Voice USA inzinjeri ( Wiggins / Hall )bezobzirno kradu i patentiraju ga kao Circlotron i prave svoju odlicno sonicnu seriju Circlotron Tube Amp-ova ( A 20 - A100 ) sa kojima imaju odlican komercijalni uspeh . Ti EV Amp -ovi bili su sa izlaznim trafoom , na primarnoj strani katodno spregnuti a na sekundarnoj sa Zvucnikom . Nakon toga PPP ili Circoltron spoj vise ili manje polako pada u zaborav (pre svega dolaskom komercijalnih SS komplementarnih Ampo-va ) sve dok se ranih 80 ` Ralph Karsten ( Atmasphere ) nije ponovo pozabavio tim principom i razvio Odlicnu seriju OTL Circlotron Amp -ova koji se sa uspehom proizvode i prodaju i dan danas kao vrh Tube Hi - End- a .Osim obicno Katodno spregnutog PPP mosta postoje i varijante sa Anodno spregnutim PPP mostom , isto kao sto postoje Komercijalne ili DIY `source follower` SS Circlotron Ampo- vi , isto tako postoje i Komercijalni ili DIY ` drain follower ` SS Circlotron Ampovi . Prednosti PPP : Izbegavanje ` prekidackih ` tranzijenata u izlaznom stepenu do skoro same B Klase bias-a izlaznih cevi i samim tim tako siromasnim biaso-m se automatski i produzava vek izlaznih Cevi znacajno tako da je ekonomicnost tako koncipiranog Tube Amp -a vrlo dobra do odlicna , mnogo manji procenat THD nego kao kod konvencionalnog PP Amp- a , mnogo siri ` open loop ` passband , nepostojanje DC komponente u izlaznom trafou , vrlo jednostavna kontrukcija OPT - a , itd .Mane : Duplo napajanje tj zahtevniji ispravljac . Za nas DIY `cevase ` ipak jesu najcesce interesantne varijante PPP sa Trafoom, Autotrafoom ili cisti PPP OTL ,sve u zavisnosti od toga sta hocemo da postignemo sa tako ciljanom topologijom Amp - a i naravno od kolicine $$$ koje imamo viska za ulaganje u to . Poz :cheers:

:sporty095_2: Zemo, baš sam to hteo da kažem :Viannen_loungelizard: Vidite kako smo mi iz Banata (M-city) teoretski potkovani :cheers::drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bata Bane druze ne zameri tvom drugaru iz Banata ....

Pa gdi da zamerim :blink: Svaki put to uradi :crazyrocker: Moja prva zelja je OTL, ali obzirom da je to tvrd orah i za ozbiljne DIY-ere nekako sam to izbrisao iz glave. :connie_nutzo: No svakako hvala za informaciju, na netu sam ranije dok sam pretraziivao nalazio oprecna misljena u vezi Circlotron topologije. Kao i u svemu sto ima veze sa ovim hobijem :to_become_senile: Uskoro, a verovatno vec sutra dogovoren je sastanak sa gospodinom S u vezi preuzimanja robe sa 300b u cilju isprobavanja iste :Viannen_loungelizard: Prve informacije i slike u vezi testiranja bice objavjne vec, verovatno, sutra :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa gdi da zamerim :blink: Svaki put to uradi :crazyrocker: Moja prva zelja je OTL, ali obzirom da je to tvrd orah i za ozbiljne DIY-ere nekako sam to izbrisao iz glave. :connie_nutzo: No svakako hvala za informaciju, na netu sam ranije dok sam pretraziivao nalazio oprecna misljena u vezi Circlotron topologije. Kao i u svemu sto ima veze sa ovim hobijem :to_become_senile: Uskoro, a verovatno vec sutra dogovoren je sastanak sa gospodinom S u vezi preuzimanja robe sa 300b u cilju isprobavanja iste :Viannen_loungelizard: Prve informacije i slike u vezi testiranja bice objavjne vec, verovatno, sutra :drinks:

I treba da probas raznorazne Ampo-ve za te Sjajne Cabasse Sloop zvucnike sve dok ne nadjes 100 % zvucnu varijantu koja licno tebi odgovara .Samo jos nesto jako kratko vezano za Tube OTL : Prvi DIY Amp koji je Gdin Ralph Karsten napravio u svom zivotu negde krajem 70 ` bio je PPP Tube OTL .Poz i Svako Dobro !!! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U principu cev je ona komponenta koja najmanje "svira"i vecina ce veoma dobro raditi u odgovarajucem okruzenjuovde ti je pitanje izvodljivosti adekvatnog okruzenja od vitalnog znacajada bi mogao ispravno proceniti "zvuk" cevi?veoma malo je solidnih konstrukcija...A pausalne ocene kakva je koja cev su totalno preovladalea bez ikakvog normalnog argumenta.mislim da bi trebalo da razmotris prevashodno ostale elementevelicine, cene, itd pa da sve to stavis na papir....And, ask Your self one Q :character13: da li mozes da nabavis WE 300B posto je ona jedina originalza razliku od 6C33 koja to jeste... Isto kao i GU50 itd... :Viannen_loungelizard: pogledaj koliki su tui naponi potrebni,da li ima problema sadriverskim cevima izlazni trafo itd itdCev ti je posleeednja briga :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cev ti je posleeednja briga :crazyrocker:

Upravo tako, zadnjih godinu dana proveo sam dosta citajuci na ovom forumu. Takodje upoznao sam dosta ljudi koji su isto tako nesebicno delili svoje znanje i iskusta sa jednim entuzijastom koji nije znao sta je jednosmerna, a sta naizmenicna struja. :sarcastic_hand: U svom tom haosu u mojoj glavi malo po malo , korak po korak, dolazio sam do mnogobrojnih odgovora na moje dileme, sto uz pomoc drugih dobronamernih ljudi, sto samostalno i to uglavnom na tezi nacin ;) Jednu stvar sam shavatio, a to je da u ovom hobiju nema ultimativnog resenja, postoje samo manji ili veci kompromisi na koje smo spermni da pristanemo. :shok: U ovaj projekat sam usao zato sto zelim da napravim cevno pojacalo, ne zato sto bez toga ne mogu da zivim vec zato sto bi mi to bilo izuzetno zadovoljsto i pricinilo bi mi veliku radost. Ne sumljam da su obe cevi 300b i 6c33c odlicne komponente, ali sam isto tako naucio za svo vreme provedeno ovde, da od njihovog okruzenja u najvecoj meri vazi dali ce one zasvetleti u svoj svojoj lepoti. Vatreno krstenje sa cevnim preampom sam prosao i unapredjivao korak po korak uveravajuci se licno u sva pobiljsanja koja razlicita okruzenja daju. Potpuno sam svestan koliko je to, narocito, izrazeno kod cevnog pojacala i komplikacijama koje ono nosi.Da bih dosao do svega toga zelim da cujem vase misljenje, vasa iskusta, vasa zapazanja, kako bi broj kompromisa na koji sam primoran bi sto manji :to_become_senile: Negde potajno sam vise naklonjen 6c33c , ni sam ne znam zasto, mozda je jedan od razloga bas taj koji je ZZZ naveo jer je ona jedna i jedina nema originala i nema boljih ili losijih, jednostavno to je to :rolleyes: Mada, sutra je veli dan za 300b dobice i ona svoji 5 minuta... ;):drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd sad - originalnost cevi je postala kriterijum ?

to apsolutno nema nikakve korelacije sa kvalitetom ni izrade ni bilo cega drugog .

uzmite samo za primer KT90 - tesko joj je mogla prici bilo koja slicna cev , ukljucujuci i NOS primerke - sve dok je u fabrici bio pravi kadar za proizvodnju

da ne nabrajam dalje - jer ako se uspalim bice bar 30-ak primera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da Zen,ali to su upravo argumenti za to sto sam rekao... :Viannen_loungelizard: .meni se recimo svidja svetlanina verzija 300Ba vidim da ima i dosta replika koje su sasvim originalne ceviipak samo je jedna WE NOS 300B i njeni tadasnji varijetetiali ni recentna 300B od WE nije losa?nisam slusao samo sam video na sliciove druge jesam....ma samo nadji dobre lamele za izlazni ali i mrezni trafovelike, i odgovarajuce permeabilnosti,a ne deblje od 0.35mm ili jos bolje 0.27mmi to onaj standard sa vecim prozorom(bogata izolacija, veci broj namotaja, deblja zica...)i recimo taj prozor se poveca za 2X ako se koriste 2x Eumesto E+I lamele. :Laie_68:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd sad - originalnost cevi je postala kriterijum ?

Bas i ne, nego se meni kao laiku cini laksi odabiri i manja mogucnoist da pogresim...ali to meni kao laiku :to_become_senile: Kao sto rekoh svestan sam da nema univerzalnog resenja, ali kompromis da se svede na najmanju mogucu meru :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bane znas kako kazu,ustini ovde ustini onde idobijes pojacalo iz radio aparata... :rolleyes: (ali ne onog sa AD1...).korisni linkovihttp://www.vacuumschmelze.de/http://www.giuseppebartolucci.com/http://www.pikaudio.com/.Vasner germany ne mogu da nadjem?neverovatno, nemoguce da su se ugasili?To je bila tako dobra firma za transformatorske lamele...eeeee... :heh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...