Jump to content

6c33 or to 300b


bata bane

Preporučeni Komentari

Vreme je da se krene dalje, posto su me uspesno odvratili od samoubistvenog projekta od 1Kv sa GM-70, moprao sam da razmisljam od necemu pristupacnijem i manje komplikovanom :to_become_senile: Obzirom da sam postao vlasnik Cabasse Sloop M4 sa 94dB, u igru ulaze i cevna pojacala manje snage. :Viannen_loungelizard: Konceptualno, SE toplogija dolazi u obzir ,a koliko sam shvatio 300b i 6c33 su cevi koje bi zadovoljive moje apetite po pitanju snage 7-8W. Obe cevi su relativno lako dobavljive, nisu preterano skupe, a i izlazni trafoi za njih su dostupni u raznim varijantama.Interesuje me iskustva "starijih" clanova u vezi ovih cevi i njhove preferencije u izboru :coffee:post-62-0-44512500-1302687080_thumb.jpg :drinks:Evo i karakteristika zvucnika, mozda pomogne... :to_become_senile:post-62-0-74337600-1302687796_thumb.jpg...i ne mora, ali da iskoristim priliku da se pohvalim :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja imam dobra iskustva sa EL34 u triodnom režimu. Sa rusima tj njihovim cevkama odkako je kolega skoro umro u dimu samozapaljenog Priboja jednostavno ne želim više ništa da imam, a 300B je cevka koju sam samo jednom uživo imao priliku da čujem u jednom sistemu. Bilo je lepo, ali mene su, da kažem, na kraju, ipak impresionirale neke druge stvari. Tako da ako imaš visoku osetljivost, stabilnu impedansu a želiš stvarno nešto jako lepo, onda to po meni može da ti pruži samo trioda u SE modu. 300B, 2A3... ti biraš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine - Priboj je los amp , nisu ruske cevi losea propo ГУ50 - tesko da postoji zahvalnija cev od te procitati na Jogis sta je i kako je - kako je nastala i sta joj je bila uzor lampa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... onda to po meni može da ti pruži samo trioda u SE modu. 300B, 2A3... ti biraš...

Pa koliko sam shvatio i 6c33c je isto trioda :scratch_head: Jesi slusao nesto sa doticnom babuskom kavkve su utisci sa njom. Ono sto sam nasao na netu je kao i kod svakog cige i njegovog konja, doduse mislim da ni ovdi necu proci drugacije :sarcastic_hand: Braca Lazari takodje imaju famozne "babuske", Daudio je uradio odlican amp sa babuskom, ali 300b nisam imao priliku da poslusam sa druge strane, kompletna toplogija daje svoj pecat krajnjem zvuku pa bi zato i moj sud bio pristrasan jer nemam puno iskustva :rolleyes:

a propo ГУ50 - tesko da postoji zahvalnija cev od te

Znam da cee ti se brk najezi, ali samo SE varijanta dolazi u obzir. Za PP nisam morao da jurim ni zvucnike, zbog toga citava zbrka :to_become_senile::crazy: "SE madnes" :krstix:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi li siguran da to ide sa 8w !Male snage sam odavno prestao da razmatram.Kod njih uvek fali još jedan krug na potišu.Verujem da nisi slučajno odabrao 30cm bas. <_<

Uvek fali bar cm, to je uvek tako u koj god probematici. Sa 90dB mi je 12w bilo vise nego dovoljno, sa 94dB valjda je 8W to :Viannen_loungelizard: A sto se tice 30cm basa, iso je u toj kombinaciji pa nisam mogao da biram, ali se ,mislim, ne zalim ;) Ovaj zvucnik moli za cevku! :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ti cev problemnego izlazni trafo.za 6C33C skoro da mozes sam i da namotas, deblja zica manji broj namotajane zahtev veliku induktivnost primara itd itdkriticna su podnozija i mehanika oko podnozija posto se divljacki grejeisto tako nisu potrebne vece voltaze elektrolita...izbor driverske cevi je bitan zbog vecih dinamickih kapacitivnosti.300B ima mnogo veci unutrasnji otpor pa je potrebno oko 40Hy u primarusto je veci broj namotaja i to tanjom zicom pa je to sve teze i namotatia i pronaci odgovarajuca jezgra za trafoobicne lamele koje se mogu naci tu ne dolaze u obzir zbog niske relativne permeabilnostipa ni pored toga sto ce broj namotaja biti veci induktivnost nece imati dovoljnu vrednost...rezultat mutan i nedovoljno dubok bas.vece naponske vrednosti elektrolita u napajanu.snaga ti nece biti problem ni u jednom ni u drugom slucaju... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daudio ima BabuskuSloba ima 300B ( Lazarovan Pik Audio primerak)pa se ti rasprobavajja bih ipak pravio PP sa ГУ50 ....... 15W u triodi nije mala stvaral- kao sto rekoh - imas sta probati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2A3 i 300B su lampe mnogo puta sonicnije od babuske. e sad, sto se ticeizlaznih trafoa, 2A3 i babuska ne traze zahtevne trafoe. sve u svemu, izbornije lak.mada, kao sto rece kolega stein, sa EL34 moze da se napravi ubistven SE.pravio sam 2 verzije, sa EF86 na ulazu i sa 6SL7GT. stvarno ubistven zvuk.a snaga je vise nego dovoljna za tvoje zvucnike. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2A3 i 300B su lampe mnogo puta sonicnije od babuske. e sad, sto se ticeizlaznih trafoa, 2A3 i babuska ne traze zahtevne trafoe. sve u svemu, izbornije lak...... :cheers:

kolezi imenjace , ne bih se mogao sloziti sa vamani po pitanju sonicnosti ( jerbo svira topologija a ne deo u njoj , principijelno govoreci ) , a ni po pitanju toga da je lako napraviti trafo za 2A3 ;da je tako - i ja bi ih pravio mislim na dobre trafoe los moze svako da napravi :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

GU50 jako mocno izgledadebelo, kvalitetno staklo bez nabora pri livenjua tek podnozijaima ih vise tipova ali to jedno robusno je stvarno stravaplus ona kapica od bakelita za koju se cev prihvata akoja semoze i odvrnutifenomenalno!au PP ili cak PP-ultralinear ce raditi kao od sale :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bih ipak pravio PP sa ГУ50 ....... 15W u triodi nije mala stvar

O tome smo pricali jos onomad, skembic je u pitanju tu razum ne postoji il SE, il "ladna Morava", trece nema :sarcastic_hand: Recimo da bih se opredelio za PIK izlazne trafoe za obe cevi, cuo da su vise nego korektni sto se tice kvaliteta i cene...u stvari u pitanju je bio izlazni za 6c33c. Sa vise strana sam dobio ohvale za njih :ok: Lazari su imali iskustva sa obe verijante, moracu da ih "presretnem" ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

preporucuje ti 30-50W/ch , a konjfiguriracija da bude Push Pull ili Push Pull Parallel ( meaning 2 para mooda u Push Pull-u) :sarcastic_hand:

Fala kolezi na prevodu :good2: Elem, 12W Ge amp je je bilo previse pa reko 8W je taman. PP ne, ili bar ne ovaj put :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista - zatvaram temu dok ne dovuces kuci Babusku i 300B da poslusas i da se resis :sarcastic_hand:

Cekaj, nemoj jos, mozda Zrenjaninci imaju da kazu koju u pero :sarcastic_hand: Ako je neko probao sve , oni su :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...