Jump to content

6c33 or to 300b


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

BB

ne se zaebavaj sa vadjenjem cevi i prespajanjem

BUM!

pogledati semu zasto je to tako

inace - samo BB je u stanju da turi gain stage sa ~ 30x pojacanjem - ispred ampa sa line level osetljivoscu :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace - samo BB je u stanju da turi gain stage sa ~ 30x pojacanjem - ispred ampa sa line level osetljivoscu :sarcastic_hand:

Sve znam....ne sekirate, prosao sam to varijntu sa prstom i uticnicom odavno :sarcastic_hand: Elem kada sam prvi put kacio moj gain stage na 6c33, nije imao 30x pojacanje pa je bilo ok...ali sam zaboravio da je nakon toga kasko-diran, CCS-ovan, sta-ti-ja-znam-vec.... :sporty095_2: javljam se sa rezultatima istrage...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kaži ti nama da li se lampe gube pri malo glasnijem slušanju.Mogu li kontrolisati zvučnu sliku kad krene ozbiljniji bas sa dosta pozadine.Ulazne impedanse su samo finese.Nemoj da ispadne slušam svilu sa 3w, ALI imam repić uključen u struju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kaži ti nama da li se lampe gube pri malo glasnijem slušanju.Mogu li kontrolisati zvučnu sliku kad krene ozbiljniji bas sa dosta pozadine.Ulazne impedanse su samo finese.Nemoj da ispadne slušam svilu sa 3w, ALI imam repić uključen u struju.

Рећи ће нам тек када схвати да је меродавно једино кад повеже извор преко пасивног преампа,са појачањем мањем од 1.у том случају неће имати свилу од 3W, већ здравих 8-10W.Све остале комбинације неизбежно воде у засићење-изобличење.У 1dm^3 може стати само 1l воде,све преко тога прелива ;) Поента приче је да се сагледа како која лампа звучи,а не да се нервира комшија изнад,испод са стране.Снага код ове бабушке је толика јер се ишло на квалитет,а ако је до квантитета постоје и раширене топологије где се извлачи и по 20W грмљавине,али чему онда лампе.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Бата Банепредпостављам да си свестан чињенице да за одлуку: чије туђе је слађе,је потребно да у оба случаја користиш само и само CD-LDR-amp.И једино у том случају можеш да поредиш ова два појачала.Моја бабушка то захтева и једино тако ће радити у нормалном режиму,чика С појачало је интегралац и неће му ништа шкодити.Наравно мучи те шта са 6н23п?У овом случају мораћеш је се одрећи. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja mu rekoh davno da mu je napravljeno sa 6Н23П pakung sa Ge folover ampovima ..... i slicnimauostalom - treba i sinu ozvuciti sobu :Viannen_loungelizard:@ Daudio - izvinjavaj ako sam propustio - rece li kako se najlepsi clan vase vamilije zove ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ovako drugari.... :to_become_senile: Posle preliminarnih osluskivanja, situacija je sledeca...dinamika, bas ekstenzija, dubina, prostor, prirodnost...na mojim zvucnicima....6c33 ubedljivo :matrix002: Cak je 6c33 zvucala daleko bolje samo sa step atenuatorom , CD-atenuator-amp....a onda smo eksperimenta radi priklicili i 6n23p.... :shok: BRUKAAAAA, bas jos nizi, dinamika, a kontrola zvucnika...ma ne mrda, utegnuto ko svastikne gace... 5:0 za 6c33c u gostima...Jeste da je max slusanje na 11 sati, ali sve je do J... :wave: 300b je dosta prijatnija i razumem zasto ima svoje poklonike narocito u sveti FR drajvera, ali mislim da nije dorasla za ove zvucnike :rolleyes::drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja mu rekoh davno da mu je napravljeno sa 6Н23П pakung sa Ge folover ampovima ..... i slicnima

Dok nije bila "skroz" namunjena 6n23p, radilo je taman kako treba sa 6c33, sad ima previse pojacanja sa svim ccs-kaskodama, ali u zavisnosti od izvora zvuka i snimka koji se slusa jer ima dosta varijacija pa treba ponekad malo "odvrnuti"...ocu reci doliti ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim - vredelo bi ga za'ebavati i da je obrnuto umislio :sarcastic_hand:

Pa zar ti mislis da ja pravim ovo zato sto mi treba... :buehehe: ...a kad bude doslo, bice i PP ...sve u svoje vreme... :to_become_senile: ...cordon blue ili skembic... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može li paralela germanijum-cev.

Aj... ;) Taj Ge amp je prosao dosta iteracija i prepravljanja dok nije dosao do konacne varijante. E sad vrmenom svaka prepravka koja je isla je davala svoj pecat kopletnoj zvucnoj slici....dobijao je na prostoru i dinamici, a moram reci da je gubio od "duse" :rolleyes: Sadasnji Ge amp ima oko 12W 2A mirne struje, jedina zamerka koju mogu da navedem je da mi instrumenti nekako zvuce tanje u odnosu na cevke...sve ostalo je na strani Ge ampa, dinamika, nizi utegnutiji bas, prostor...itd.e sad...to bi moglo da se resi sa odabirom odgovarajuceg izvora...verovatno :coffee:Ali Ge ne svetli..... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Daudio - izvinjavaj ako sam propustio - rece li kako se najlepsi clan vase vamilije zove ?

Обзиром да су кум и кума црногорци још увек је расправа између љуте гује и сокола :frusty: Сва срећа па се у овој држави ни име не мора давати по рођењу одмах него има неки рок од 30 дана.Ако се кумови не усагласе за који дан,биће Лазар
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Обзиром да су кум и кума црногорци још увек је расправа између љуте гује и сокола :frusty: Сва срећа па се у овој држави ни име не мора давати по рођењу одмах него има неки рок од 30 дана.Ако се кумови не усагласе за који дан,биће Лазар

Nećeš valjda to učinjet kumovima :serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...