Jump to content

6c33 or to 300b


bata bane

Preporučeni Komentari

Aj... ;) Taj Ge amp je prosao dosta iteracija i prepravljanja dok nije dosao do konacne varijante. E sad vrmenom svaka prepravka koja je isla je davala svoj pecat kopletnoj zvucnoj slici....dobijao je na prostoru i dinamici, a moram reci da je gubio od "duse" :rolleyes: Sadasnji Ge amp ima oko 12W 2A mirne struje, jedina zamerka koju mogu da navedem je da mi instrumenti nekako zvuce tanje u odnosu na cevke...sve ostalo je na strani Ge ampa, dinamika, nizi utegnutiji bas, prostor...itd.e sad...to bi moglo da se resi sa odabirom odgovarajuceg izvora...verovatno :coffee:Ali Ge ne svetli..... ;)

Dok god ne dobiješ taj utegnuti bas ne može se reći da je posao završen.Meni je još ostala varijanta sa otl-om,pa ako ne da dobre rezultate zauvek napuštam cevne snagaše.Ono što ću sigurno uvek imati je cevni preamp.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Meni je još ostala varijanta sa otl-om,pa ako ne da dobre rezultate zauvek napuštam cevne snagaše.

Uf, OTL...to mi je bila prva zelja, ali znam da je za mene kao entuziastu DIY-era poprilicno nedostizna :rolleyes: Sa druge strane kad covek preracuna potrosnju, onda je malo preterano da jedan amp trosi struje kao manja TA pec :to_become_senile: Neka varijanta sa F4 bi verovatno bila kompromisno resenje, tako je koncipiran i Ge amp, kao bafer :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok god ne dobiješ taj utegnuti bas ne može se reći da je posao završen.Meni je još ostala varijanta sa otl-om,pa ako ne da dobre rezultate zauvek napuštam cevne snagaše.Ono što ću sigurno uvek imati je cevni preamp.

Sadmi pade napamet, jesi probao vise pojasni koncep... :to_become_senile: Da imas jedan izlazni trafo za nize podrucije i jedan za mid-visoke... stari je koncep, a naleteh ovde slucajno http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=12435 :rolleyes:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bata bane, Obzirom da si mi totalno ocrnio pojačalo (kako sad da ga prodam !? :sarcastic_hand:), logično pitanje se nameće, kad ga vrćaš ?:tongue10:

Слобо,да сам на твом месту ја бих отишо лично код Банета и сам се уверио у његове тврдње.Нешто ми ту није све на свом месту,или му се свидео 300В те покушава да ти обори цену,или га пре коначног суда умлатила жена :drinks:ЕДИТ: Забринуо сам се ја и за своје но сам спречен да одем тако далеко :scratch_head::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Слобо,да сам на твом месту ја бих отишо лично код Банета и сам се уверио у његове тврдње.Нешто ми ту није све на свом месту,или му се свидео 300В те покушава да ти обори цену,или га пре коначног суда умлатила жена :drinks:ЕДИТ: Забринуо сам се ја и за своје но сам спречен да одем тако далеко :scratch_head::buehehe:

Ne brini komšo. Idem kod bata baneta i otimam redom:1. 300B2. 6c333. Zvučnike:buehehe::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok god ne dobiješ taj utegnuti bas ne može se reći da je posao završen.Meni je još ostala varijanta sa otl-om,pa ako ne da dobre rezultate zauvek napuštam cevne snagaše.Ono što ću sigurno uvek imati je cevni preamp.

Оно што је сигурно,не треба бежати од цеваша због снаге и утегнутих басова.Причам о дотичном цевашу који ми је стајао на столу око годину дана и пролазио разне фазе.За оволико уложеног новца ово је по мени итекако успешан пројекат.Не желим да наврћем воду на своју воденицу,али тај амп није оставио никог равнодушним кога је послушао.Да се имало уложити јо коју стотину преко,мислим да би дошао до ултимативне верзије.Специфично за њега је да је 90% уради сам,од концепта,избора цеви,мотања пригушница,излазних трафоа.Опет не желим да уздижем себе,али покушавам да укажем на то да уколико се не уложи пре свега знања и рада,пројекат неће бити успешан.Са друге стране куповати комерцијалне или готове трафое није само по себи најбоље решење,узимати трафое из старих радио апарата и заваравати себе и друге како са тако мало уложеног то свира за све новце је такође бесмислено.Опет не треба заборавити колико пута се издизао бели дим из Банетовог германијума,и колико је тек германијум преживео трансформација док није дошао до тренутног стања.Зашто све ово оволико писање,вероватно да би се коначно схватило да не свирају ни цеви а ни транзистори ако се са њима мало не поигра и не експериментише не би ли се нашао неки оптимум.Озлоглашени излазни трафо код цеваша не мора увек бити црна овца и не значи да ће ОТL сам по себи имати бољи бас.На крају крајева и стицајем околности дотично појачало и нема цевни изглед,тако да визуелно и не утиче на коначан суд слушају ли се цеви или транзистори.Мислим да се треба одрећи предрасуда и доносити ставове на основу објективних чињеница.Наравно слух је субјективна категорија и свако вуче на своју страну,али ако се више људи сложи да је нешто генерално добро или генерално лоше,онда би се требало запитати у ком смеру плови лађа. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lako je vama, a moje muke tek pocinju ;) To sad mora da se vidi kako ce to da izgleda pa da li ce biti CL napajanje za babusku, CL-shunt posebno za driver, interstge trafo, anode choke ili CCS za drajverku, baterijski bias za katodu babuske, itd....muke su to :coffee: Salim se, sad laganeze znam sta bih zeleo pa cu onda kako se ukaze prilika i mogucnosti da nabavljam deo po deo...naravno pre tga izbor toplogije i razmatranje i optimizacija radnih tacaka sto drajverke sto 6c33c....ili da prodam Jamo D830 i kupim sve delove odmah :buehehe: ...o slatkih li muka :) Malo sam gledao kako izgedaju 6c33c ampovi i nisam ni najednom mestu video da su se potrudili oko cevke da joj sve ugode i da se jos radio o 1/2 cevke...sve nesto do pola. :huh: I koliko sam video rusi vole da koriste istu drajverku ko i nas Daudio 6E5P...Joj sto volem da se igram...:drinks: P.S. Cika S, sutra se javljam, pa cu posle posle posla da vi vrnem pojacalo, ali kaze da nece u mracni orman nazad... :blum3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pojacalima moraju postojati male razlike u zvuku ,medutim izmedu lampi malih snaga i tranzistoraca su te razlike itekako osetne.Bar su takva moja iskustva.Lampe su na prvu loptu i pri malim snagama odlicne, kristalni visoki i obilje basa.Nevalja što je taj bas kao sa ukljucenim loudness-om.Isto tako ne volim nijednu kutiju tipa horni,transmisija.....Od tih akustickih pojacavaca me boli glava pri dužem slušanju.Jednostavan primer: govori normalno ,a zatim stavi ruke oko usana.Dobiceš jaci zvuk .ALI !!!. Danaske sam slušao cevni pojačavač (jeste kinez ali 6xEL84 po kanalui ).oko 35w.Kutije su KEF 91 db ,ali sa brdom drajvera.Na 11h volumena pojačavač počne da se gubi i onda zaosciluje.Gledajući osetljivost rekli bi sasvim ok ,međutim zvučnici usisavaju wate.Zvučno... isto kao što sam opisao gore,a kad pređosmo na tranzistore videsmo moć te kutije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo babe malo zabe - ako se pojacalo gubi sa kutijama - nije za njih - pa da li je cevno ili ne - nema nikakve veze- a propo ostalog - dobar zvucnik je dobar zvucnik , bez obzira na vrstu konstrukcije isto tako - dobar amp je dobar amp , bez obzira na vrstu konstrukcije- iz tvog pisanja je evidentno da se nisi sreo sa dobrim horn i TL zvucnicima , kao ni sa dobrim cevnim ampom ; ili se jesi sreo sa istima , ali u pogresnim kombinacijama .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...