Jump to content

Fotografija, foto aparati i dodatna oprema


revox

Preporučeni Komentari

U proteklih dva meseca dva puta sam veoma lepo poslovao sa trgovcem iz Subotice koji mi je povoljno obezbedio dva fina fotoaparata.Prvo sam kupio ovaj komplet i poklonio sinu : Canon EOS 550D sa kit objektivom EFS 18-55 IS II + obj. EF 50 f/1.4 USM + obj. EFS 55-250 f/4-5.6 IS IISebi sam pre nedelju dana kupio jedan fini Olympus SZ-30MR , koji je prava mala lutka šta sve može a stane u džep letnje košulje.Moram priznati da sam pre ovih kupovina imao bojazan da poslujem sa nepoznatim čovekom jer se ipak radi o ne malom novčanom iznosu.Danas sam zadovoljan kupac koji je uštedeo popriličnu svotu, jer nisam kupovao kod lokalnih prodavaca foto opreme. Ušteda je reda 30 - 35%.post-11-0-49927000-1341554655_thumb.jpg post-11-0-62983200-1341554682_thumb.jpg post-11-0-79626000-1341554698_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sebi sam pre nedelju dana kupio jedan fini Olympus SZ-30MR , koji je prava mala lutka šta sve može a stane u džep letnje košulje.

Leonardo, ja sam uzeo SZ-31MR, i jako sam zadovoljan kako radi. jedina mana je baterija, ali sta sve moze da zumira... Moj prvi ozbiljniji aparat, prijatelj mi je savetovao Sony Nex5, ali je bio daleko van budzeta. Jos uvek ucim neka manuelna podesavanja, iAuto mod nije uvek pametan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leonardo, ja sam uzeo SZ-31MR, i jako sam zadovoljan kako radi. jedina mana je baterija, ali sta sve moze da zumira... Moj prvi ozbiljniji aparat, prijatelj mi je savetovao Sony Nex5, ali je bio daleko van budzeta. Jos uvek ucim neka manuelna podesavanja, iAuto mod nije uvek pametan.

Bogami... http://www.dpreview.com/news/2012/02/08/Olympus_SZ-31R_announcedAuto-mod je uvek bolji od loše/neadekvatno podešenog manuelnog :)U zdravlju ga trošio ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steinika ce vise da kaze o legendi

Fotografija je delo subotičkog fotografa Gorana Popovića http://www.goranpopoviccoga.com/ lik na slici je subotička urbana legenda Stipan. Poznatiji kao "Ludi Stipan"... Čovek koji nosi vence na groblju. Kažu, krenuo na fakultet, bio student generacije i inda naprosto "prso"... Niko zapravo ne zna pouzdano sve detalje, tako da je sve to uglavnom i deo urbane legende... Onomad kažu, kamiondžija (koji nije iz Subotice) krenuo da se uparkirava repom, na to dođe Stipan i navodi ga... malo još, još... još, ajde, ajde, još... tras! kamion se razvali i nasadi na ulaz... Izađe kamiondžija i sav u neverici gleda, a Stipan će njemu, "E sad dođi da vidiš šta si naradio!" ... Ima još takvih... recimo, odvalio majci jednog mog prijatelja pre tridesetak godina: "Joj što si lipa! Kad ćeš umrit pa da ti nosim vinac?" .... Zanimljivo je da lik nije ostario ni dana od kada sam ga prvi put video kao klinac, a tome ima više od trideset godina... Ponekad imam osećaj da će nas Stipan sve nadživeti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leonardo, ja sam uzeo SZ-31MR, i jako sam zadovoljan kako radi. jedina mana je baterija, ali sta sve moze da zumira... Moj prvi ozbiljniji aparat, prijatelj mi je savetovao Sony Nex5, ali je bio daleko van budzeta. Jos uvek ucim neka manuelna podesavanja, iAuto mod nije uvek pametan.

Slažem se u vezi malog kapaciteta baterije, mogli su to uraditi malo bogatije obzirom na mogućnosti snimanja HD klipova i ostalih dobrih karakteristika.Mislim da struju najviše potroši e-motorčić auto fokusa ili zuma, odnosno ako se često i dugo gledaju snimljene slike.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radio i TV repetitor na Lovcenu... ako ste se pitali kako izgleda a niste bili dovoljno blizu da vidite?Slikano sa plaze, "iz ruke", udaljenost oko 6NM (10km), visina 5900 feet-a (1780m), max zoom 24x :whistle2:post-543-0-42076800-1342163853_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo spada u "dodatnu opremu" :

Postavljena slika

A spy flying machine... :buehehe:

Miko, upoznao sam proletos tipa koji ima tu zverku (mislim na oktokopter)... nama je prikazao kako radi manji, kvadro sa samo cetiri motorica. Ovaj veliki moze da nosi 2kg tereta!! Moze da se programira po GPS-u da ode i da se vrati. Vec je pala ideja kako bi mogao da "prenese" svasta pomalo, pa ako "padne", pao je "sam" :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se ne zamlaćujem prebacivanjem velikog broja slika a svaka je veoma, veoma dobra: http://www.theatlantic.com/infocus/2012/07/national-geographic-traveler-photo-contest-2012/100339/

Ukratko: The 24th annual National Geographic Traveler Photo Contest has just wrapped up, and judges will soon be selecting the winners -- but voting for the Viewer's Choice award is open until Friday, July 20, at 9 a.m. National Geographic was kind enough to allow me to share some of these amazing entries with you here, gathered from four categories: Travel Portraits, Outdoor Scenes, Sense of Place, and Spontaneous Moments. [40 photos]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se ne zamlaćujem prebacivanjem velikog broja slika a svaka je veoma, veoma dobra: http://www.theatlant...st-2012/100339/Ukratko: The 24th annual National Geographic Traveler Photo Contest has just wrapped up, and judges will soon be selecting the winners -- but voting for the Viewer's Choice award is open until Friday, July 20, at 9 a.m. National Geographic was kind enough to allow me to share some of these amazing entries with you here, gathered from four categories: Travel Portraits, Outdoor Scenes, Sense of Place, and Spontaneous Moments. [40 photos]

Naravno, i http://www.theatlant...-1-of-2/100337/ ...Možda da stavim i u odgovarajući thread...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...