Jump to content

Fotografija, foto aparati i dodatna oprema


revox

Preporučeni Komentari

Eve ga i jedan moj što živi pored Morače...post-13-0-10393400-1340976919_thumb.jpg :)

ovi žuto bijeli su iz ravniceamo su samo crni :wink2:

da predjes na golace i na aktove - i ima da bude 5000 ljudi onlajn :msn-rofl:

je pa da ga žena spuca :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da predjes na golace i na aktove - i ima da bude 5000 ljudi onlajn :msn-rofl:

Imam ja i od toga, ali mislim da ovo nije mesto za to... Možda nešto diskretno...post-13-0-79533800-1340983542_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel ovo iz ruke il sa stativa :rofl:

Sve je počelo k'o zezanje... Nabacim ja pitanje da li bi, a ona ladno: " a što da ne?"... i nema posle da begaš, makar koliko se zapravo utrtario... posle je bilo veoma opušteno. Sve slikano iz ruke.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fotografisanje ti je kao alkohol: u malim količinama čini da se osećaš dobro, ume da razgali, međutim ako se zaneseš i preteraš... :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid', sprdat se može svako sa svakim. Mene fotografisanje "drži" još od malih nogu kada sam imao Smenu 8. U srednjoj sam između ostalog imao i nastavni predmet fotografiju a otac je bio strastveni škljocaroš, s tim, da je on za sebe odvojio Zenit-a sa celokupnim koferom, dodatnim objektivima, telezoom, filterima itd, a večito, čini mi se, patio što nema para za Praktiku... Ja sam, sticajem okolnosti svoj prvi SLR (Canon EOS 3000) nabavio u vreme kada je digitalni fotoaparat itekako bio rasprostranjen... Prošao sam sve faze od Konica-Minolte, preko Fuji S5600 pa Canon Powershot S3 IS kompakta da bih sada konačno opet stigao do DSLR aparata. Jest, čisto low end i početničko/amaterski body, ali to ne umanjuje moju ljubav za škljocanjem i pronalaženjem trenutaka i motiva koje bih zabeležio. Posle nekih, sada bliže 2000 okidanja u manje od mesec dana, imam i dovoljno jasno formulisano mišljenje o ovom Canonu EOS 1100D.

U recenzijama aparata (pre kupovine) sam pročitao sve napisano i došao do zaključka da one tri stvari koje su na vrhu liste zamerki ili "nedostataka" ako tako hoćete, meni nisu na listi najvažnijih stvari koje od aparata očekujem. Prvenstveno mu je zamereno "slabašno" telo, tj nedostatak strukturalne površine na gripu i sveukupno utisak jeftine plastike od koje je telo urađeno. Moš' mislit. Drugo, zamereno mu je što je mali broj max frejmova u kontinualnom okidanju. Da, moglo bi daleko bolje od dva frejma u sekundi, ali meni lično to opet nije na spisku prioriteta (pogotovo što mene prvenstveno privlači makro fotografija, slikanje prirode, pejzaža i ponekad portreta). i zamereno mu je što je kartica u zajedničkom pretincu sa baterijom u dnu aparata pa je nezgodno menjati karticu dok je aparat na stativu. Uz to, od cele serije ima najmanji displej (2.7") i ima još dosta takvih zamerki koje meni nisu bile prepreka...

Kako već rekoh, mene to uopšte ne tangira. Meni više smetaju/nedostaju neke druge stvari, na primer, displej bi mogao da ima mnogo bolju rezoluciju što je mnogo važnije od same veličine, Bilo bi dobro da se isti, može zagasiti u potpunosti da se slika i meni ne prikazuju konstantno jer hoće da iritira ako si naučio da slikaš sa oba oka otvorena (fora koja se nauči u streljaštvu) -istina, nisam ni proverio da li može da se zagasi :-/

Kod nas aparat varira u reonu nekih 50000RSD u kit varijanti sa 18-55mm objektivom a moj je došao iz Mađarske za 350€ na ruke u Subotici pa sam prelomio. Hteo sam da kupim varijantu sa dodatnim 75-300mm objektivom u kitu, međutim, ta opcija je već bila rasprodata. Kupio sam naknadno jedan polovan 100-300mm objektiv i to je to. Fali mi samo veća torbica... Deklarisani kapacitet baterije je oko 600-700 okidanja, kod mene je posle prvih cca 2000 klikova još uvek indikacija napunjenosti na full pa mi je jako drago zbog toga, a prazna se napuni u roku od dva sata. U svakom slučaju, jako sam zadovoljan šta sam dobio za uloženo. Sad odo na posao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmo poneko pocetnicko pitanje za foto strucnjake...Izgleda da mi je sa laptopa presao virus na fotoaparat, nema slikanja, prebacivanja slika, gledanja...Je li virus na kartici,ili u samom aparatu, ili moze biti na oboma...Moze li to resiti servis za komp.,i kako se zastititi od toga, znaci svaki put pri prebacivanju slika rizikujes

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd da krenemo od pitanja da li je taj, kako ga opisuješ "virus" jasno identifikovan kao virus "taj i taj" ? (u windowsu)Drugo, koji metod prebacivanja fotografija koristiš? (kabelom direktno sa aparata ili vadiš karticu pa preko adaptera)?Treće, da li si probao da odradiš slikanje sa nekom drugom karticom u aparatu?Četvrto, da li možeš da sa foto aparatom odradiš format ili još bolje low level format memorijske kartice?I peto, ne manje važno, koji fotoaparat koristiš? Windows je operativni sistem na PC-u, fotoaparati ne koriste MS Windows kao OS (ja još nisam čuo za takav)?Ovo zapravo može biti neki hrkljuš koji nije virus (u tom smislu reči) nego problem do softvera za komunikaciju sa fotoaparatom (većina proizvođača digitalnih fotoaparata uz aparat daje neki softver - ja to nerado koristim)... Ajmo redom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a zasto jednostavno ne odradis formatiranje kartice ali iz fotoaparata?prebacivanje fajlova bi trebao da radis direktno sa kartice koju prethodno turis u citac kartica koji bi trebao da imas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajmo poneko pocetnicko pitanje za foto strucnjake...Izgleda da mi je sa laptopa presao virus na fotoaparat, nema slikanja, prebacivanja slika, gledanja...Je li virus na kartici,ili u samom aparatu, ili moze biti na oboma...Moze li to resiti servis za komp.,i kako se zastititi od toga, znaci svaki put pri prebacivanju slika rizikujes

a zasto jednostavno ne odradis formatiranje kartice ali iz fotoaparata?prebacivanje fajlova bi trebao da radis direktno sa kartice koju prethodno turis u citac kartica koji bi trebao da imas

Crni je dao pravi savjet.odradi formatiranje kartice u aparatu.jedino rijesenjeimao isti slucaj sa mojim DSLR om
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid', sprdat se može svako sa svakim. .............................

Pogrešan zaključakNi na kraj pameti mi nije bilo da se sprdam, čak što više - isti smo 8 obijektiva 1dslr i 2 filmaša
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogrešan zaključakNi na kraj pameti mi nije bilo da se sprdam, čak što više - isti smo 8 obijektiva 1dslr i 2 filmaša

Ko je tebi šta rek'o? :PNisam nikoga prozivao, no mi u rano jutro to prvo palo na pamet da napišem... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd da krenemo od pitanja da li je taj, kako ga opisuješ "virus" jasno identifikovan kao virus "taj i taj" ? (u windowsu)Drugo, koji metod prebacivanja fotografija koristiš? (kabelom direktno sa aparata ili vadiš karticu pa preko adaptera)?Treće, da li si probao da odradiš slikanje sa nekom drugom karticom u aparatu?Četvrto, da li možeš da sa foto aparatom odradiš format ili još bolje low level format memorijske kartice?I peto, ne manje važno, koji fotoaparat koristiš? Windows je operativni sistem na PC-u, fotoaparati ne koriste MS Windows kao OS (ja još nisam čuo za takav)?Ovo zapravo može biti neki hrkljuš koji nije virus (u tom smislu reči) nego problem do softvera za komunikaciju sa fotoaparatom (većina proizvođača digitalnih fotoaparata uz aparat daje neki softver - ja to nerado koristim)... Ajmo redom...

E ovako...Aparat kupljen nov, practica luxmedia 12-z4, snimio 20 slika i nece da ih prikaze, samo trepce...Na servisu u garanciji uradjena ploca-konektor tastature i donet ispravan. Uradim desetak fotografija i prebacim ih kabelom na laptop (picasa )i u toku prebacivanja na crnom ekranu aparata po sredini izadje traka na kojoj pise-pogreska kartice. Sada na modu kamere i modu fotoaparata po sred slike ona ostaje horizontalno ispisana, a kada hocu da pregledam slike, pozadina je crna a ista traka sa tekstom opet ima...Par puta sam izvadio karticu i vratio je nazad i isto.Sad, kad vec to pitam, sta da radim da slike od 2, 3 MB smanjim da moze da se prebaci na forum...Ovo prvo, menjanje kartice za pocetak, ako sam dobro shvatio, a ovo drugo molim pojednostavljeno objasnjenje jer sam tanak u tome, tacnije slabo pamtim a jos brze zaboravljam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ovako...Aparat kupljen nov, practica luxmedia 12-z4, snimio 20 slika i nece da ih prikaze, samo trepce...Na servisu u garanciji uradjena ploca-konektor tastature i donet ispravan. Uradim desetak fotografija i prebacim ih kabelom na laptop (picasa )i u toku prebacivanja na crnom ekranu aparata po sredini izadje traka na kojoj pise-pogreska kartice. .....................

Uzmi račun i fino im ga vrati pa neka se oni zezaju sa njim.

Kupio si novi aparat u radnji i ne radi i neka ti ga zamjene

ako neće i ako te upućuju na servis zovi tržišnu inspekciju napravi frku

ima zakon o zaštiti potrošača i dužni su da ti daju novi

kontaktiraj zastupnika ili uvoznika

nemoj im dozvoliti da te maltretiraju za tvoje pare

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmi račun i fino im ga vrati pa neka se oni zezaju sa njim.Kupio si novi aparat u radnji i ne radi i neka ti ga zamjeneako neće i ako te upućuju na servis zovi tržišnu inspekciju napravi frkuima zakon o zaštiti potrošača i dužni su da ti daju novikontaktiraj zastupnika ili uvoznikanemoj im dozvoliti da te maltretiraju za tvoje pare

E pa ne moze, istekla je garancija...Iako skoro nije ni koriscen, slikao sam uglavnom mobilnim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...