Jump to content

Fotografija, foto aparati i dodatna oprema


revox

Preporučeni Komentari

Jest slikano iz ruke, ali ni stalak (tronožac) ne bi ništa pomogao jer je vetar stalno prisutan. Što više pokušaja ostvarim, sve mi je manje jasno kako se uspevaju ljudi približiti toliko objektu (zverci) da ista ne pobegne dok prtljaš po prstenu za fokusiranje. Pauk na drugoj sličici je u žbunju (tronožac samim tim neupotrebljiv) i veličine reda nekih 3-4mm. Najmanji nagao pokret i zbrisao je. Nisam mogao da prinesem aparat na bliže od desetak santimetara. Svaki put kada bih to učinio, pauk bi u trenu nestao pa bih morao da čekam desetak minuta da se vrati u vidni domet. Pošto je žbun u dvorištu gde nam je radionica a pauzu za doručak sam hteo da iskoristim da uškljocam ponešto, nekoliko snimaka me koštalo više od pola sata strpljenja i nekoliko slika od kojih je većina slika stražnjeg dela pauka koji se povlači u dubinu žbuna :( Ova je jedna od retkih gde pauk strpljivo čeka da izoštrim... Maslačak, e, maslačak se naplesao na vetru... Malo mi falilo da odustanem... Čekam dan da mi se neki insekt napenali i strpljivo sačeka da nanišanim, izoštrim i škljocnem. Autofokus ovde ne funkcioniše. Poludi od gomile raznih površina u bliskom okruženju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nedovoljno ostro , a da ne pominjem nedovoljnu dubinsku ostrinumakro ili radis kako treba .......... ili ne radis - kao ja :sarcastic_hand:

Eh, dubinska oštrina... Pametniji od mene naslažu gomilu slika (u slojeve - layere) i sa programom ostvaruju dubinsku oštrinu. U suprotnom, sa ovakvim aparatom možeš jedino da imaš ili nemaš sreće. U većini slučajeva, insektu ili uspem da uhvatim oštro glavu ili krila ili telo. Sve ostalo bude uglavnom zamućeno. Ako insektu pre toga ne dosadi i ne prhne...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedna makro muva na šajbni, slikano u okolini Szabadke (Bajmok, ako se dobro sećam), Aparat Canon SX100 ili tako nešto... ...tako da nije istina da Subotički insekti begaju od aparata, ili je ova baš volela da se slikuje. :sarcastic_hand:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slika sata je skroz ok, bar sa aspekta zanatlijskog. Šteta što nisi tip koga ovo dovoljno zanima da kupiš neki "standalone" foto aparat :)Elem, pošto sam dugi niz godina imao samo "kompakt" aparate, a vidim da i danas ima takvih koji su čak i "bolji" od mog DSLR-a, neću se baviti bezveznim pljuvanjem po slikama koje nisu izašle iz neke skupe, profi makine. Dobra slika je dobra slika. Amen. ;)PS. keep on shkljocing!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slika sata je skroz ok, bar sa aspekta zanatlijskog. Šteta što nisi tip koga ovo dovoljno zanima da kupiš neki "standalone" foto aparat :)

Elem, pošto sam dugi niz godina imao samo "kompakt" aparate, a vidim da i danas ima takvih koji su čak i "bolji" od mog DSLR-a, neću se baviti bezveznim pljuvanjem po slikama koje nisu izašle iz neke skupe, profi makine. Dobra slika je dobra slika. Amen. ;)

PS. keep on shkljocing!

znas sta, nije da nisam zainteresovan, evo ovaj nikon mi je velika zelja, ali nekako mi uvek pare odu na neke druge stvari.

jednostavno, nema se para za dva hobija

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepa je ovo mašinica (friška i stalno se reklamira) ali mislim da ko voli a nije spreman da uloži neke veće novce, ima jako finih Panasonic aparata u klasi dostižnih kategorija cene, mali su, zgodni za poneti a rade ne samo izuzetne slike nego i full HD video itd... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pre mislio na Panasonic TZ22, na primer...

http://www.panasonic...9463/index.html

ima 14MP, 16x optički zoom, 3D snimanje, full HD video, GPS, Leica 24mm objektiv, mogućnost okidanja do 10 slika u sekundi (moja kanta za cca duple pare može svega 2 slike/sec!) touch display sa 460.000 tačaka (moj displej ima upola manje tačaka) itd, itd... Idealna spravica za poneti na putovanje... Trenutačno ima jedan takav na KP: http://www.kupujempr...lter_id=6084216

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je li neko slucajno zainteresovan za Minoltu Dynax 700si? Nije digitalna nego analogna.

Ja sam imao analogni (35mm film) Canon EOS 3000... Mislim da sam ga tako povoljno utrapio da se može reći da sam ga "poklonio"... Na ebayu telo može da se dobije za ispod $20 na "buy now"...Ova tvoja Minolta je kudikamo više cenjena. Najjeftinija na ebayu preko 200€ a sumnjam da ovde neko želi da izdvoji toliko za SLR... http://www.ebay.com/itm/Minolta-Dynax-700si-mit-Tamron-AF28-200mm-5274-/350386472470?pt=DE_Foto_Camcorder_Analogkameras&hash=item5194a94616
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imao analogni (35mm film) Canon EOS 3000... Mislim da sam ga tako povoljno utrapio da se može reći da sam ga "poklonio"... Na ebayu telo može da se dobije za ispod $20 na "buy now"...Ova tvoja Minolta je kudikamo više cenjena. Najjeftinija na ebayu preko 200€ a sumnjam da ovde neko želi da izdvoji toliko za SLR... http://www.ebay.com/...=item5194a94616

Ja sam vise mislio kao poklon, ali samo ako se misli koristiti ;-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo par terenskih fotki sa posla...

Pimp my lokomotiva, fabrika stakla Pančevo

Postavljena slika

Otvoreni bazen na Tašmajdanu, fotografija sa krova zatvorenog bazena

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam vise mislio kao poklon, ali samo ako se misli koristiti ;-)

Nakon što sam na godišnjem koncertu/baletskoj predstavi svoje ćerke "ispucao" ravno 620 klikova u nekih sat i po, mislim da meni nema povratka na klasičan film. To je za nekoga ko ume da podesi aparat i pametno iskoristi svako okidanje... :) Moram dodati, veoma lep gest... (poklon) :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo par terenskih fotki sa posla...

Pimp my lokomotiva, fabrika stakla Pančevo

Postavljena slika

Otvoreni bazen na Tašmajdanu, fotografija sa krova zatvorenog bazena

Postavljena slika

Odlične fotke! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon što sam na godišnjem koncertu/baletskoj predstavi svoje ćerke "ispucao" ravno 620 klikova u nekih sat i po, mislim da meni nema povratka na klasičan film. To je za nekoga ko ume da podesi aparat i pametno iskoristi svako okidanje... :) Moram dodati, veoma lep gest... (poklon) :respect:

Sutra je vec kasno, jerbo :wild:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...