Jump to content

Fotografija, foto aparati i dodatna oprema


revox

Preporučeni Komentari

ja sam napravio korak prema telefonima...kad god treba da fotkam iznutrice hifilisticarske samo fotkam telefonom...mrzi me da pokrecem sve drugo

Kad telefon dostigne rezultat DSLRa iz donje klase, tad bih fotkao telefonom "iznutrice hifilističarske"... :)

post-852-0-77514000-1422288937_thumb.jpg Olympus E-420... Pošto nisam kupio širokougaoni 24mm za 5 godina, da sad kupujem pre bih uzeo neki prosumer sa 24mm... A i to će da sačeka... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imao DSLR. Više nemam. Što se tiče kvaliteta slika, i najjeftini Canonov DSLR je radio neuporedivo bolje slike od ovog Canona što sad imam. A ovaj me koštao više za stoju nego koliko sam dobio za polovan DSLR u mint stanju sa dva objektiva (18-55 i 70-300mm). Na gubitku sam što se tiče kvaliteta a na dobitku što se tiče praktičnosti. Sada da kupujem nov aparat, opet bih kupio DSLR, pa makar bio i nepraktičan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DSLR je super, ali ponekad zna biti pretezak za nosenje.

U zadnje vreme ga ni ne nosim sa sobom kada negde putujem, jer je pretezak i sama pomisao da vucaram dodatnu  torbu od 10Kg mi stvara mucninu.

Zato sam ja sebi uzeo ovo ;)

 

7179889431_8dc1d506d6_z.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ljudi, puno vam hvala na pregrštu korisnih informacija

ne žurim nigde, pa ću još istraživati.

možda naletim na neki popust, akciju pa to bude odlučujuće.

prosumeri su sjajna stvar ali oni kvalitetni koji mogu da se nose sa dslr-om su čini mi se skuplji.i uglavnom nemaju tražilo što je meni mana jer još nisam video displej koji može potpuno da posluži na jakom suncu

što se korišćenja aparata tiče, to bi bilo sasvim konvencionalno korišćenje. znači, izleti, letovanje i dosta noćnog snimanja u gradu ili snimanje u uslovima slabog osvetljenja

videću

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DSLR je super, ali ponekad zna biti pretezak za nosenje.

U zadnje vreme ga ni ne nosim sa sobom kada negde putujem, jer je pretezak i sama pomisao da vucaram dodatnu  torbu od 10Kg mi stvara mucninu.

Zato sam ja sebi uzeo ovo ;)

 

7179889431_8dc1d506d6_z.jpg

koji je ovo aparat?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aferim duale i neskore!

@neskor...onda zumiras nogama ko nasi stari. razmisljao ja o tome ali onda mi proradi zmijsko ulje pa kazem sebi:

a Fuji Pro...ej rodjaci PRO (Kure je kupio BeNVea). onda kaznim sebe...onda ajd da ublazim kaznu pa pazarim leshinu od Philipsa CD 202...malo posle razmisljam...da li sam ja dzanki?hahahhahahah

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

salu na stranu...stvarno ima 2 sajta na kojim se prilicno nauci.

jedan je Ken Rockwell (lekcije o sastavljanju foto 'sistema' i lekcije o tvrdicluku...bukvalno)

drugi je

https://pixelpeeper.com/

Ako se odlucis za Nikon ne propusti da pazaris sa njim u kitu ili posebno 18-55 zoom ali VR II. probao ga, pazario. ubio je na licu mesta moj 18-70 a nije se prestrasio ni od 'PRO' 17-55/2.8. Kad ga uzmes u ruku...nista...bednih 100tinakg u poredjenju sa ova 2 kilasa.

Drugim recima, ako 'oces da izgledas kao Pro, bolece te ledja od tezine i stvari koje samo vuces a retko koristis i ogadice ti celu pricu. Ako oces da slikas 'lakse je bolje'.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Simpatičan tekst sa jednog bloga, o analogiji i hipsterima: ​Da li hipsteri sanjaju analogne ovce?

 

"Imate sigurno nekog prijatelja koji je napravio tehnološki korak unazad, a da vam nije jasno zašto. Najverovatnije je kupio ploču i pokušao da vas ubedi da je zvuk neuporediv sa digitalnim zapisom, ali vi niste ništa čuli kada vam je to demonstrirao.

Ili vam se desilo da vas je pitao imate li neku zaostalu rolnu filma iz vremena kada su ih foto radnje davale nakon svakog razvijenog besplatno, ne bi li industrija opstala. Pošto nemate, možda ipak imate neki stari aparat, pitaće vas, a vama ponovo nije jasno da li je ozbiljan ili je hipster (ovde u smislu - konzument kontraških konzumtibilija).

Slične situacije poslednjih godina doživeo sam sa vokmenima, komponentama hi-fi uređaja, posetio sam i neka okupljanja audiofila po beogradskim hotelima, umalo sam poverovao da treba da oživim svoj stari gramofon. Ali odloleo sam..." 

 

E pa ja nisam odoleo. Hipster ili ne, na digitaliju u muzici se ne vraćam, a ni digitalna fotografija me više ne zanima! Kao što sam se već hvalio, nabavio sam ikonični Canon A1 iz 1978:

 

Canon%20S.jpg

 

Posle mesec dana zafrkavanja sa Kanonom i filmovima, mogu da kažem da sam se navukao skoro kao na gramofonsku iglu, i da mi povratka u digitaliju više nema. Ponovo se radujem, ponovo me zabavlja fotografija. Više uopšte ne mislim na foto tehnikalije - ništa ne podešavam jer nema štada se podesi. Tražilo je veliko i svetlo kao plazma televizor, objektiv 1,4 crta skoro u potpunom mraku, blic imam ali mi ne treba. Svaku fotografiju isplaniram i kadriram, ne pritiskam kao mentol pa šta bude. Fotke ne uvlačim u Fotošop, Lajtrum je istorija, ušteda vremena je ogromna i mogu da se posvetim fotkanju. Ponovo imam onaj dečji entuzijazam, aparat nosim svuda sa sobom. raduje me što više ne moram da se smaram sa hiljadama digitalnih fotki od kojih su većina dobre, ali nijedna nije odlična. Analogni život je romantičniji, živopisniji, lepši :)

 

Analogija%20%281%29.JPG

 

Analogija%20%282%29.JPG

 

Analogija%20%283%29.JPG

 

Analogija%20%284%29.JPG

 

Analogija%20%285%29.JPG

 

Analogija%20%286%29.JPG

 

Analogija%20%287%29.JPG

 

Analogija%20%288%29.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se s tobom, ali ja ću zadržati pravo da mislim i radim drugačije :)

Imao sam DSLR aparat koji je radio bolje fotke ali sam zbog praktičnosti morao da prelomim (ili-ili) i vratih se na stupidni digitales...  Fotke su lošije, ali kad me se natera da uslikam sve na čega žena uperi prst, nema šta mnogo da se izvoljeva... jbga... A i volim što imam (max) 1250mm objektiv, ma koliko on bio loš u usporedbi sa pravim objektivom od 300mm....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...