Jump to content

DIY linear tonearm


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 383
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Off: imao ga već pre nekih 4-5 godina i eto...

Tvoj stav o Heliku me podseca na onaj V.B.Vib-ov aforizam - Nekada sam bio uobrazen. Sad sam to eliminisao i postao savrsen! Veliki mislilac XX veka i kasnije Srbije u tranziciji, erudita opste prakse i matori prdonja ( kako neki zlobnici tvrde na forumu), Milosav Grozni Blagoserivi ima obicaj da kaze - Svaki uzrok ima svoju posledicu. Svaka posledica ima  sto uzroka. Ako nema direktne veze izmedju uzroka i posledice, garant si se zahebo. Tek te ceka prava posledica da ti objasni uzroke. :oldtimer:  E sad, zasto ovo. Jednostavno, mamuran sam od sinoc, Basista jos uvek spava, a ja moram nekome da tupim. TO JE MOJA POSLEDICA.

Pozdrav i slusaj  Doktora. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umal' da zaboravim .... preventiva protiv "heliko"-a :drinking-2:

Doza : 1 x pre rucka :

 

Postavljena slikaLek protiv heliko-a.jpg

 

http://www.tastebrandy.com/en/plum-gentian-brandy-lincura-p-119

Nema leka apoteka moj Doktore. Sve me bole i gore i dole. Juce sam lecio Helika verovatno za 20 godina unapred. Sad me glava bole, moj Doktore.

Pozdrav :aloofandbored10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema leka apoteka moj Doktore. Sve me bole i gore i dole. Juce sam lecio Helika verovatno za 20 godina unapred. Sad me glava bole, moj Doktore.

Pozdrav :aloofandbored10:

Hbg.

Nisi se drzao preskripcije leka ( procitaj pazljivo post #245 ). :wink2:

Ti si izgleda uzeo 1 x 1 flasica od 0,7 l u toku veceri.

E to je onda druga prica. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sreća pa je ova tema već davno otišla u off... :)

 

Elem, što se mene i alkohola tiče, jako smo posvađani od vremena kada sam bio adolescent. Sada tu i tamo, jako retko popijem neko lagano pivo ili dobro vino, u dečijim količinama... I to je to... Popijem li šta jače ili više, postajem jako naporan i mnogo pametan. Ili padnem zbog nedostatka koordinacije između opijenog mozga i ostatka tela.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sreća pa je ova tema već davno otišla u off... :)

 

Elem, što se mene i alkohola tiče, jako smo posvađani od vremena kada sam bio adolescent. Sada tu i tamo, jako retko popijem neko lagano pivo ili dobro vino, u dečijim količinama... I to je to... Popijem li šta jače ili više, postajem jako naporan i mnogo pametan. Ili padnem zbog nedostatka koordinacije između opijenog mozga i ostatka tela.

Nemas masu pa pijes detinje kolicine. Sto meni i Groznom ne smeta? :drink: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sišla prva strana http://www.diyaudio.rs/topic/6264-trenutno-na-gramofonu/page-21#entry165122 a da ni jedan jedini put ploča, tj igla nije preskočila. Sada svira druga strana i so far, so good. Ležaj čist, bez teflona, osovina ispolirana koliko je ispolirana, na prvu, pod lupom se ne vide više sitne ogrebotine. Osovina takođe suva, bez teflona ili bilo kakvog maziva. Desi se da tu ili tamo čujem neki "puc" ali nije u pitanju preskok unazad ili unapred. Bude li ovako nastavilo još, recimo tri ploče, smatraću da sam uspeo. Posle toga mogu da se posvetim slušanju gramofona, proceni kako svira RIAA i tako... Sada sedim podalje a iza mene, gramofon svira bez greške. Ali, ajd, da ne ureknem... pu-pu-pu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je da je ležaj "prohodao". U pravu si ti kada kažeš - Ako može japanac, mogu i ja -, treba biti uporan i tražiti uzrok nefunkcionisanja.

U tom smislu su bili i moji komentari, u kojima sam ukazivao na moguće uzroke zastoja.

Konačno, radovaću se ako se utvrdi da prašina i onečišćenje staze ležaja neće bitnije remetiti rad, i uživanje u muzici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I sta sad biva, O, sta sad biva , veliki magu tangencija i skrivenih sila samo tebi prikazanih? Radi li to na kraju? Dugo nas drzis u neizvesnosti. Ne reci samo da ti je vazniji rucak od svekolikog izvestavanja nas ljubopitljivih, zeljnih vesti ovde na forumu. :hmmm:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćera i ja smo, po običaju pretežno sami. Danas je to pretežno. To znači da se treba obaviti sve što treba da se obavi a deli se na mene. Balet, vatra, ručak, spremanje... Ne mogu da se žalim da mi ne dotekne vremena za ovo ili ono, samo je stvar odabira hoću li odvaliti dremku ili ću da sedim ispred kompa ili zvučnika. Danas sam to podelio na malo kompa, malo muzike i malo dremke. Malo je pre toga bilo i ručnog rada u smislu poliranja osovine a procenio sam da nije dobro da mi prsti direktno preko krpe vrše pritisak na osovinu da kojim slučajem ne izazovem neku vrtu talasanja na površini pa sam uzeo dva manja pravougaona komada stirodura i preko toga krpicu i pastu i tako, uzdužnim potezima žuljao do glatkoće...

Slušni test je prošao dobro, za sada nije bilo ni jednog preskakanja a kad se opet nameračim, posle akumulisanja malo prašine iz okruženja, da svučem (prebrišem) istu sa osovine i probam opet. Trebalo bi da bude ok. Ako kojim slučajem ipak zapne, sleduje još jedna tura poliranja jer mi se verovatno omakla neka mikro brazgotina.

Dakle, za sada je (konačno) dobro iliti tehnički zadovoljavajuće... Rekoh ja lepo, ako japanac može... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ブラボー着陸、あなたは私たちのヒーローよくやった彼らはそれを行うことができれば、私たちはできる!東京パース、ミルウォーキーセルビア

Prevod da se ne zahebavate na translejtu.

Bravo Stajne, ti si nas heroj. Svaka cast. Kad mogu oni, mozemo i mi. Subotica do Tokija, Perta i Milvokija.!!! :clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš slike svuda. Trenutačno je ručica ogoljena, tj ima delova kojih nema. Pleksi koji je inače zamišljen da bude poklopac je skinut zarad lakšeg pristupa tokom skidanja i stavljanja ručice na osovinu klizača. Deluje neugledno ovako kako jeste. Drugo, svi delovi nosača su samo mašinski obrađeni ali nisu ispolirani pa će se sve skinuti i polirati, komad po komad - nisam hteo to da radim sve dok ne budem siguran da ima smisla. Bila je funkcionalnost pre svega. Kad prođe još nekoliko ploča, i potvrdi se da je ovako dobro, onda sve rastavljam i poliram delove pa sastavljam komad po komad što ću ispratiti slikama i tehničkom dokumentacijom. Konektori (RCA) više neće biti na zadnjoj strani baze nego se sele na nosač i tako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

 

Treća u nizu testiranja funkcionalnosti ručice. Nekoliko sitnih oštećenja na ploči, ništa strašno. Ručica savršeno odrađuje očekivano. S druge strane, moram da proverim ležaj tanjira, čini mi se da ima blagi wow, na početku "Gone Holliwood" mi se učinilo da malkice zavija. Na bržim pesmama se to ne primeti, samo tamo gde ima neki duži, ujednačen ton. Možda je samo potrebno malo počistiti...

Dakle, ručica radi za sada savršeno korektno. Na prethodne dve ploče to blago zavijanje nisam ni primetio, mada je klavir dušu dao za takav test, biće zato što sam pažnju usmerio na preskakanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...