Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

@stein

Nevaljao moderator, mračan, pu, pu, dalekobilo :)

 

Ne vredi priča mnogo van konteksta.

Izvorni #1: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Most_Toys

Izvorni #2: http://jimsdailyawakenings.blogspot.com/2011/11/he-who-dies-with-most-toys-wins.html

 

Suština fraze je upravo u tome da naglašava notornu činjenicu da su muškarci zanavek deca. Postoji onaj urođeni trip da nam treba još jedna igračka, a ko ima više para, kupuje veće i skuplje igračke. Uvek je to takmičenje, pa čak i kad to sebi ne želimo da priznamo, čak i kad nema direktnog takmaca - svi ostali su konkurencija. Fraza ujedno ukazuje i na svu besmislenost bahatog trošenja energije i novca na stvari koje nam zapravo ne trebaju nizašta drugo nego puko smirivanje sujete - veće je bolje, skuplje je bolje. Mi, smrtnici, što moramo da radimo da bismo imali šta da trošimo, smo ograničeni resursima (finansijama) a oni koji imaju bez da moraju da rade, i dalje se upinju da od mnogo stvore još više i kupuju i troše novac na stvari koje im na tren smiruju žudnju za igračkama. Sve dok ne ugledaju skuplju i veću igračku... Skupi satovi, auti, jahte, kuće, zgrade - you name it...

Ono što mnogi previđaju je da je pobednik u isto vreme i gubitnik - mrtav je i nema više takmičenja, nema više igračaka - nema više igre... A i pored toga, igra se nastavlja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što mnogi previđaju je da je pobednik u isto vreme i gubitnik - mrtav je i nema više takmičenja, nema više igračaka - nema više igre... A i pored toga, igra se nastavlja...

 

U toj igri pobednika nikada nema - uvek neko ubaci nekakvu novu i poželjnu kost. dakle - preživećemo  :hot:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U toj igri pobednika nikada nema - uvek neko ubaci nekakvu novu i poželjnu kost. dakle - preživećemo  :hot:  

 

 

Dašta nego preživeti :)

 

 

Nećemo. Još nitko nije preživio igru zvanu "Život".

 

 

(toliko o Steinu kao mračnom moderatoru ovdje. :rofl: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako to sad... 'oćetel' da mrete ili ne? Dosta više tog predomišljanja, taman se nekako upodobim, spremim suzu da pustim, da javim Gagiju da nazuje mantiju i potpali tamjan, a ono ništa. Pih. Eeee kakva bi to sa'rana bila. Grobari bi vas triput na bis dizali  :msn-rofl:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Joj otkad nisam čuo Belu od Bauhausaaaaaaa!!!!!!Zen, osim sa Coilom, maltretirao sam komšiluk i sa ovom pjesmom! :rofl: A Swans-e i Mizar da ne spominjem. Nekako su me najviše mrzili kad sam otkrio Pixiese. :rofl:

 

 

(vezano za jedan chat koji sam imao sa Zenom neki dan....ma ono - interna spika. :rofl: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...