Jump to content

Moj sistem :)


zeljkor

Preporučeni Komentari

ufff..pade mi na pamet interesantan obicaj iz neke tamo druge polovine 19tog veka, mozda pri kraju.. pesnici, osetljive duse, egzistencijalno nemirni svagda - odu, kupe knjigu, odmah i pistolj.. procitaju knjigu i roknu se ... e tako bi i ja da me nije groznica popustila, pa sa mnogo manje tenzije podnosim opporavak posle slusanja necega ovakvog sto bih rado posedovao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas srednjetonac radi sve od 300Hz do 1800Hz gde je frekvencija ukrštanja sa hornom čiji je izlaz 2". 2" kompresioni drajver u horni radi od 1800Hz do 10000Hz gde se ukršta sa super visokotoncem. 

Zar nije u originalu bilo 1200Hz 12db/oct između bas srednjeg i kompresionog? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas 18dB/oct aktivno, midbas 18dB/oct aktivno dole, gore 12dB/oct pasivno.

Zar nije u originalu bilo 1200Hz 12db/oct između bas srednjeg i kompresionog?

Kod 4355 nema puno izmena. Dimenzije kutija su kao u originalu, osim rupa na prednjoj ploci za "virtuelne" zv. jedinice. To sam izbacio. Takodje su L-padovi simetricni , hteo sam da ozicenje bude sto krace. Zavojnice u skretnicama su vazdusnog tipa. Manje vise to je to. Dimenzije sobe su 5.5m x 3.75m. Ja sam se plasio bas zbog sobe kako ce to da zvuci ali na kraju je ispalo vise nego dobro. Iznenadjenje u pozitivnom smislu. Kako li bi tek radilo u vecoj sobi mogu da zamislim.

Izvinjavaj ako si negdje već napisao. Pregledao sam thread od početka i nisam primjetio da ima koja riječ o konkretnim izmjenama.Kakve izmjene si zapravo napravio? Za prethodne kutije sam našao da si povečao volumen za deset posto, ali za 4355 mi je promaklo. :(I da, svakog pitam koje su dimenzije sobe kad vidim velike kutije, pa moram održati tradiciju. Željko, koje su dimenzije sobe? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedno je kad ti neki bastovan napravi BR , a drugo kad su ga uradele cike odonda :whistle2:

 

to o vazi i za bilo koji drugi princip

 

pa ti razmisljavaj ...........

 

:buehehe:

 

Urade i danas čike ali Everest košta 60000 usd :(

 

No bitno je da se o bas refleks kutijama sudi po onima koje su nove koštale <1000 evra - u najboljem slučaju :P

 

Chakijini Sonido SCW300 u njegovim kutijama su radile jedan od najboljih baseva koje sam čuo. Sasvim slučajno su bile bas refleks kutije. Tom zvuku su dakako doprineli i dušeci kojima je dampirao prostor iza zvučnika.

 

Ne guram br koncept kao ultimativni već hoćem reći da čike i danas naprave izuzetno dobar bas refleks samo treba malo truda, a ne tek izbušiti rupu na kutiji :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sudim po onome što vidim i čujem. Da je valjalo, valjalo je. Isto kako sam ti tada rekao da horna ne radi dobro koliko econowave, tako sam ti rekao da nemaš čega da se stidiš što se tiče basa.

 

To je audiofilska buđ :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sjajno! Pa ti Željko više ne moraš da jurcaš zvučnike... mislim -- šta preko ovoga tražiti?

Kakav je najniži bas? Onaj fundament, mekani, što samo leluja... ? Znaš na šta mislim.. Baš bih voleo da čujem ove kutije!

Što reče neko ranije, treba ići na hadžiluk a meni glupo da se namećem sad tu nešto... šta sad svi da krenu do tebe....pa tvoja žena bi šiznula od gužve po kući...

 

A što se tiče BR koncepta ništa neću da kažem....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je na 1800Hz ko što je Hadži Zvule napisao ili na 1200Hz?

 

1800 bar mi tako Željko reče  :D

 

Zvule Hadžinedić :D

 

EDIT: Sad sam pogledao datasheet - 1200 Hz je ipak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod 4355 nema puno izmena. Dimenzije kutija su kao u originalu, osim rupa na prednjoj ploci za "virtuelne" zv. jedinice. To sam izbacio. Takodje su L-padovi simetricni , hteo sam da ozicenje bude sto krace. Zavojnice u skretnicama su vazdusnog tipa. Manje vise to je to. Dimenzije sobe su 5.5m x 3.75m. Ja sam se plasio bas zbog sobe kako ce to da zvuci ali na kraju je ispalo vise nego dobro. Iznenadjenje u pozitivnom smislu. Kako li bi tek radilo u vecoj sobi mogu da zamislim.

 

 

Puno hvala! Izgleda da dužina sobe pomaže iako bi možda metar širine pride dobro došao. Svakako je ovo primjer velikih zvučnika koji nisu u svađi sa malom sobom. :ok:

 

 

 

 

1800 bar mi tako Željko reče  :D

 

Zvule Hadžinedić :D

 

 

Hađo-Mlađo. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam i dalje u soku od juce  :hot:

onakav BR bas nisam nikada cuo... reference :respect:

dubina i sirina pozornice, super definicija svakog dela zvucnog spektra.... ukljucis i zaboravis na zvucnike, ostaje samo muzika  :sleep1:

ja bih se samo malo poigrao sa amplifikacijom, mozda neki lampas za srednje i visoke  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno, ja planiram da sada zabatalim vise pravljenje kutija i posvetim se uzivanju u muzici. Uvek se nesto juri , hoce covek bolje, ali na kraju mora negde da se stane. Mislim da sam ja dosao do te tacke. Najnizi bas je jako dobar, 4345 je isla za nijasnu nize ali je imala druge probleme. Svako je dobrodosao ali moramo da to radimo lagano posto ce zena da me izbaci iz kuce :)

 

Sjajno! Pa ti Željko više ne moraš da jurcaš zvučnike... mislim -- šta preko ovoga tražiti?

Kakav je najniži bas? Onaj fundament, mekani, što samo leluja... ? Znaš na šta mislim.. Baš bih voleo da čujem ove kutije!

Što reče neko ranije, treba ići na hadžiluk a meni glupo da se namećem sad tu nešto... šta sad svi da krenu do tebe....pa tvoja žena bi šiznula od gužve po kući...

 

A što se tiče BR koncepta ništa neću da kažem....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Deluje kao "mission impossible " ali ja mislim kada bi se nase kolege forumasi dobro organizovali ima smisla da se ovakve stvari nabave jako povoljno.

 

i jos par njih da ode na hadziluk , i pravimo grupne nabavke za JBL.  si ? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...