Jump to content

Moj sistem :)


zeljkor

Preporučeni Komentari

Hvala puno! Sada preostaje uzivanje u muzici  :) Naravno nije dobro da mozak ubajati , mozda neko od kolega sa foruma odluci da pravi slicne konstrukcije pa se nadjem da pomognem. Bas bi me to radovalo.

 

Hvalim te bože, da je neko ovde napravio zvučnike, a da doživljava ovakve laskave pohvale u pogledu kvaliteta svirke. Zeljkor, čestitam na uspehu  :respect: , šta dalje?...sada kad si nebo dodirnuo.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad bolje razmislim, pa to su sve zvucnici normalne velicine. Druga je stvar sto se neko setio da ih smanji, i kaze kako je to u redu. Kao kad bi nam sada svima poskidali Tv-e vece od 20-tak cm i rekli kako je normalno i drustveno prihvatljivo imati jako mali TV, a oni sto hoce veliki...eee ne moze ima zena da ih bije...i onda nakon 30 godina neko sklopi veliki TV i skonta kako je to super, ali je po drustvenim merilima malo OFF.... E sad....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeste. moj prijatelj ima slike tog beogradskog sistema, vlasnik ga je pozvao da cuje i vidi ali se u medjuvremenu predomislio.

Ko se predomislio, onaj što je pozvao ili onaj što je pozvan?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako to izgleda, pogled iz ugla..

 

Zeljko svaka cast, ovo je milina za oci.

 

Nego gledam i gledam i gledam i nije mi jasno sledece:

 

1. Tupljenje o paralelnim stranicama kutije

2. Tupljenje o zlatnom preseku

3. Tupljenje o zaobljenim ivicama

4. Tupljenje o uvucenoj prednjoj stranici kutije

5. Tupljenje o MDF, iverici, sperploci....

 

I ko zna koje kakava jos tupljenja pobijaju ovi zvucnici.

 

Iskreno nikada nisam cuo ovako nesto ali verujem ljudima koji kazu da dobro zvuci. Meni se nikada nije dopao ni jedan bas iz kutije sa rupama ali verujem da ovo izuva i voleo bih da cujem zvuk iz takvih kutija kao sto su tvoje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas tako...

 

Mene zanima da li bi mogli sa Sonido drajverima da se sastavi neka kutija koja bi licila na neki od JBL projekata....... Kako li bi to izgledalo. Mada koliko sam citao ovde po forumu ovi Sonido basovi ne idu bas visoko a ni bas bas nisko kao JBL da bi bili rastereceni jao drajveri u tvojim kutijama, ono o cemu je pisao Zvu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice slusanja ako ti naleti neki vikend put u Beograd ti se javi.

 

Ovo pod obavezno.

 

 

T/S za 2235:

 

 

THIELE - SMALL PARAMETERS:   fs: 20 Hz Re: 6.0 ohms Qts: 0.25 Qms: 2.5 Qes: 0.28 Vas: 460 L ( 16.2 ft3) Sd: 0.089 m2 ( 138 in2) Xmax: 8.5 mm (0.33 in) Vd: 757 cm3 (46 in3) Le: 1.2 mH

 

 

Sunce ti Bogovo.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas danas pricam sa kolegom Ivicom. Ova kutija bi po svim teorijama trebala da zvuci ocajno. Ali u praksi nije tako. Zato .... tesko pitanje :)

 

pa dobro , nije bas tako - pricasmo juce

 

jednostavno - Demonstracija Sile .....

 

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...