Jump to content

Lepota dizajna


Fukushima

Preporučeni Komentari

  • 4 nedelje kasnije...

http://www.dddac.com/dddac1794.html

 

Evo, ovde su sve informacije, to je TI dac, čini mi se top of the line, i ovaj lik je uspeo da go potera u NonOversampling modu, i kao NOS dac bolje radi ako se više čipova potera u paralelni rad (valjda sam to dobro shvatio)... Pa zato grade ove soliterčiće. Uspešna implementacija je Metrum Octave i Hex dacovi (mada sa navodno drugim nekim dac-čipom, tajna, neki industrijski čip). Rad u paraleli valjda kompenzuje to što nema oversamplinga, a zadržava prirodniji zvuk NOS daca... 

 

http://www.6moons.com/audioreviews/metrum2/2.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E upravo to, Pchelac!
Napisao sam pigyback jer me slaganje pločica sa dacevima podsjetilo na svojedobno popularan način stavljanja u paralelu više od nekoliko TDA1543 što su na velikom diya nazivali pigyback.
Ako se ne varam negdje početkom onog threada na big diya su objavljene shema i izgled pločice?
Mislim da s tim podacima ne treba kupovati kit koji sa troškovima transporta i davanja nije jeftin.
A navodno cijeli taj nonos dac funkcionira odlično sa modernim hi-res i DSD formatima. Sjećam se da mi je TDA1541 radio prirodnije u NONOS modu, tako da meni ovako na papiru ima smisla cijela priča.
A što se tiče dizajna - :D - ne mogu reći da je to nešto najljepše (naravno da nije niti ružno)  što sam vidio, ali tko sam ja da postavljam standarde ljepote. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...