Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

Evo ja nisam gi... Strucnjak, al' mogu da pogledam :laugh1tooht:

E sad ozbiljno, meni fali da zacujem zvuk benzinca. Okolo sve cadjavci, a mrzim njihov smrad i klokotaranje...

Alternativa: Prolazi pored Reno Zoe na struju, i ima zvucnik da bi ga pesaci culi. Cuje se otprilike ko nekada 101 zimi, u leru, sa povucenim sauh-om... :bad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Zen Mod said:

ti ne znas ?

 

:Viannen_loungelizard:

Ja sam dovoljno star da sam naucio da sve ne znam.  :D

 

A to elektricnim automobilima i baterijama i razvoju u kojem ide, ipak malo bolje znam no vecina ovdje. 

Volim klasicne sus motore ali moram da priznam da kad pocnes da vozas bev:ove ne mozes da ostanes hladan i tesko da hoces nazad.   :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, ninja said:

Volim klasicne sus motore ali moram da priznam da kad pocnes da vozas bev:ove ne mozes da ostanes hladan i tesko da hoces nazad.   :guitarplayer:

Sva je prilika, dovoljno sam star da mogu samo da razmišljam, ne i da se nadam, da je, ovde, razvijena infrastructure koja bi podržala upotrebu istih, bio bih među prvima koji bi stali u red za neki polovnjak (nisam, ikada, imao novo vozilo) te vrste. Ali, avaj.... Sumnja mi je jača od nade...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma necu ja to kupiti, sada je preskupo i tehnologija nije jos razvijena, nema standarda a i jos uvijek je neprakticno da se putuje juznije. Drzave jos nisu odlucile kako ce uzeti svoj kolac koji gube na porezu goriva, itd, itd.

Ali, samo, pritisces gas a on samo ubrzava, grijenje (klima) ide puno brze ... samo tezina je sada "veliki" problem. 

 

Solarne celije se uveliko koriste (mnogi na kucama a uskoro i u autima) a i "vjetrenjace", Danci su to daleko otisli.

Izmenjeno od ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, ninja said:

Ma necu ja to kupiti, sada je preskupo i tehnologija nije jos razvijena, nema standarda a i jos uvijek je neprakticno da se putuje juznije. Drzave jos nisu odlucile kako ce uzeti svoj kolac koji gube na porezu goriva, itd, itd.

Ma gde gube, kada se puni na komercijalnim brzim punjačima skuplje izađe nego da se vozi na tečna goriva, poredili ovi iz Sat na putu Bg-Istra elektro i dizel Mercedes. Razlika skoro duplo u Hr. Uberu oni tu porez samo tako nego i akcize dobro dođu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ManicP said:

Ma gde gube, kada se puni na komercijalnim brzim punjačima skuplje izađe nego da se vozi na tečna goriva, poredili ovi iz Sat na putu Bg-Istra elektro i dizel Mercedes. Razlika skoro duplo u Hr. Uberu oni tu porez samo tako nego i akcize dobro dođu.

Mislim da ce to da se "resi" onda kada budu spremne baterije koje se mogu brzo napuniti (super kondenzator ili sta vec). E onda ce prodavati "struju za aute" koja nece biti kompatibilna sa onom za domacinstva (drugi napon, zaboravite "punjenje kuci" ), a mozda i neki "patentirani" prikljucan koji vas obavezuje da "punite na pumpi". Sve to sa ciljem da bi mogli da vam prodaju struju sa "napumpanom"  cenom. 

A kako ce oni da proizvedu tu struju, to je vec drugi problem (mini nuklearke na svakoj "pumpi") a vlasnici ce biti ti isti koji nam danas prodaju dizel...

Eto, moje "predvidjanje" za buducnost... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se dobro secam odavno su Svabe predlagale da se tipovi baterija za El.auta unificiraju ,recimo da kada El.auto dodje na uzputnu stanicu recimo pored nekog auto  umesto da stoji i puni svoju praznu bateriju jednostavno je brzo zameni potpuno punom i tako nastavi putovanje do sledece stanice i tako dalje ..., vozac bi tako trebao da placa samo utrosenu El.energiju + neku amortizaciju za baterije i uslugu brze zamene .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, gluv_i_udaren reče

 




Ideš!!!! I to sve stigne kontrolirano izgoriti u zadanom vremenskom okviru????
Svaka čast!
P.S. Možda se čudim kao pura glisti, ali laiku, tj. tek načelno informiranom čovjeku je ovo za Ripley-ja
EDIT: Da, jasno mi je da "ne suklja" toliko dugo svaki put kad je u fazi ubrizgavanja , ali ipak!

 

pre 3 časa, BANAT reče

Ako se dobro secam odavno su Svabe predlagale da se tipovi baterija za El.auta unificiraju ,recimo da kada El.auto dodje na uzputnu stanicu recimo pored nekog auto  umesto da stoji i puni svoju praznu bateriju jednostavno je brzo zameni potpuno punom i tako nastavi putovanje do sledece stanice i tako dalje ..., vozac bi tako trebao da placa samo utrosenu El.energiju + neku amortizaciju za baterije i uslugu brze zamene .



Znači nešto kao plinske boce za domačinstva?
Dođeš sa jednom praznom i odeš sa drugom punom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...