Jump to content

Udrobljena automobilska tema.


chakija

Preporučeni Komentari

4 hours ago, Gorfili said:

Tu ima caka. Današnji dizel je drugačiji u odnosu na period kada su se proizvodile ove pumpe. Mnogo je suvlji i kvari ih.. 

Odavno znam za tu suvocu odnosno posnost ovih modernih dizel goriva , po neki put mi i ne smrde na dizel nego na nesto izmedju petroleja i benzina , odavno zato uvek iz posebne kante u kojoj je mesavina od oko 50/50 motornog ulja i dizela dodajem u rezervoar malo toga da napravim taj dizel masnijim , recimo na oko 40L cistog dizela dodam oko 2dl takve mesavine , ipak moram da pohvalim ova moderna dizel goriva po pitanju izuzetnog kvaliteta , pre svega cistoce gde odavno nisam primetio primese prljavstine ili pak vode , tako da filter goriva menjam tek na svake 2 godine .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Vix said:

 

Ironicno, ispada da je najbolji benzinac Fiatov kilavi 1.4 :)

 

Iz nekog mog indirektnog iskustva odlicno se pokazao i Fiat benzinski motor od 1,2L , sa multipoint ubrizgavanjem benzina , ekonomicni i  jednostavni dvoventilas sa bregastom u glavi motora (OHV) , ako me pamcenje sluzi bio je snage od oko 60KS .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebao sam napisati uz konstataciju u mojoj poruci, mea culpa, ne želim da me se pogrešno shvati. Ne mogu se naviknuti na zvuk dizel motora u kabini i što se tiče vožnje, više mi odgovara odziv benzinca, atmosferca u vožnji. To je moj stav, ne namećem ga nikome, par dizela koje posjedujem a ni ostali u kojim sam se vozio/koje sam vozio nisu ostavili dojam na mene. Ne ulazim u tehnikalije jer se ne razumijem, ali kakvih sam se priča naslušao (ne ovdje, nego kroz život) i hvalospjeva a nijedan nije imao blage veze sa stvarnošću.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, BANAT said:

Iz nekog mog indirektnog iskustva odlicno se pokazao i Fiat benzinski motor od 1,2L , sa multipoint ubrizgavanjem benzina , ekonomicni i  jednostavni dvoventilas sa bregastom u glavi motora (OHV) , ako me pamcenje sluzi bio je snage od oko 60KS .

Znam, imao sam Punta. Cale jos vozi Fiat Pandu za tim motorom. Taj motor je super, ali je mali. Moze za Punto i Pandu. 1.4 je slican, ali atmosferac od 95 je slabasan, Fiat 500 L je trom s'njim.

  E, njega vadi turbina, te isti 1.4 sa turbom ima 120 ks, i on lepo tera Fiat Tipo, Doblo itd. 

Tako da bi taj motor po meni bio najrazumnija opcija, (iako vise volim atmosferce).

Dizel, slazem se sa LightMatic om, ne volim ih niti sam ih ikad voleo. Koliko god stedljivi i brzi bili, sa kamionskim obrtnim momentom (imao sam i Stila Jtd, znam sta moze), ne volim taj zvuk, vibracije, smrad... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Aleks said:

Još gore hibrid! Plag in :bad: :bad: :crying:

U Nišu kad sedneš u nekog starijeg Priusa na taksiju pogledaj kilometražu. One je radna mazga da nema dalje a po gradu troši manje nego bilo šta drugo.

Imaju po evropi primeraka tih kola sa skoro sedmocifrenim kilometražama na taksiju.

Jedina im mana što ja numem automatik... nije bezbedno po okolinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, ManicP reče

Jedina im mana što ja numem automatik

Kad spomenuste automatik.....e to tek nevolem, kao u pjesmi "Namćor" pok. Balasševića, ta me pjesma najbolje opisuje:Viannen_loungelizard:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 41 minuta, Vix reče

ne volim taj zvuk, vibracije, smrad... 

Ovi noviji ne smrde, naravno ako imaju celokupan izduv (nije skinut katalizator, DPF, isključen EGR itd).

Evo Megi 3 to mu dođe Euro 5, nije baš da miriše na prolećni povetarac, ali zaista nema onog klasičnog odvratnog diesel smrada... imao sam Megija keca 1.9dti pre njega, to je bayo bio traktor, još skinut katalizator ko zna kada, taj je brate smrdeo gore od Tamića. Ako stojim duže u mestu sa upaljenim motorom, to mesto kasnije mora na dekontaminaciju, dolaze oni likvidatori iz Černobilja :D

Doduše, auto i motor su bili babaroga u odnosu na ovaj noviji 1.5 decemi, iako sa samo 80 konja, iako pumpa-dizna, mislim da je imao snage da povuče pomenutog Tamića natovarenog sa bar devet kubika sirove bukve :D

Upravo sada, ManicP reče

U Nišu kad sedneš u nekog starijeg Priusa ...

Bio, sedeo, vozio se, video, pričao sa vozačem - poštujem! Savršeno vozilo za taksi.

Al brate, ja ti nisam taksista.... :D

Kažu da ove novije Toyote CH-R i te mazgice, tipa 2020-o godište prešao 225.000 i tek sada mu prvi put rade kočnice :Dizzy:

Zaista su radne mazge, kvalitetna vozila pre svega, mislim Toyota je poznata, al brte neće duša.

Jedino od Toyote biK terao ovako nešto :D

SUP0006a_23:Large-Landscape?ts=0&resMode

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 minuta, Aleks reče

Ovi noviji ne smrde

Moj rođak ima VW Touareg iz 2014. 3.0 V6 ako se ne varam, neznam koja je oznaka jer ne pratim, to je nešto ukršteno sa nekim Porsche-om "na sprat", kupio ga novog ovdje, od prvog dana kad stoji upaljen na mjestu 10-ak minuta, iz ispuha se "čuje" kao izgoreni sirćet dok moj Citroen C6 2.2HDi, manuelac iz 2008. nema tih problema (ima sve, obe turbine,oba EGR, katalizator,FAP), odnosno nije smrad takvog inteziteta ni fele. Moj drugi dizel, Peugeot 406 2.2HDi, 2002. skinut FAP, isto ne smrdi kao njegov Touareg, samo za razliku od njih Peugeot kad ga "ščepim" negdje uzastranu izbaci oblak crnog dima. Pretpostavljali (majka svih z....) smo rođak i ja da je ovaj smrad vezan uz vrstu tekućine za regeneraciju.....

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Aleks said:

Zaista su radne mazge, kvalitetna vozila pre svega, mislim Toyota je poznata, al brte neće duša.

Jedino od Toyote biK terao ovako nešto :D

SUP0006a_23:Large-Landscape?ts=0&resMode

Meni neće novčanik... ...a taj sa slike bi i ja, samo sa Subaru značkom ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ManicP said:

Meni neće novčanik... ...a taj sa slike bi i ja, samo sa Subaru značkom ;)

Isti su sem značke.

Btw, je l’ ja ovde imam problem sa čulom mirisa ili sam na pogrešna vozila naletao, pa HDi iz 2002 bez FAPa manje smrdi od Touarega V6 TDI sa komplet izduvom iz 2014?! @LightMatic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, gluv_i_udaren reče

Isti su sem značke.

Btw, je l’ ja ovde imam problem sa čulom mirisa ili sam na pogrešna vozila naletao, pa HDi iz 2002 bez FAPa manje smrdi od Touarega V6 TDI sa komplet izduvom iz 2014?!

Prijatelju, kad god hoćeš dođi i provjeri, ja nemam nikakvu namjeru ni razlog da lažem. Moji Peugeot i Citroen, iako su stariji, neprovjerenog porijekla, i kudikamo veće kilometraže, ne smrde kao njegov Touareg, a to je i rođak sam konstatirao. Ponavljam, on je auto kupio novo u ovlaštenog zastupnika u Mostaru, to je tada bio Jelić auto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...