Jump to content

Zanimljivi & smešni na You Tube


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 6.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Kronicna upala sinusa vec preko dva desetljeca. Neoperiran. Sa nekoliko teskih upala godisnje od kojih me bole svi zubi u gornjoj celjusti. Osim maksilarnih sinusa pogodjeni su mi prednji sinusi, te zaboravih im ime - oni iza ociju prema uhu.
Tamo oko 2000-te sam bio pred operaciju i napravio sve pretrage, pa sam odustao. Od tada ih ne lijecim na nekakav planiran nacin osim inhaliranja sa cajevima.
Redovito koristim Omronov inhalator. Proslo ljeto nisam bio na moru zbog korone i situacije na poslu, pa je sad sve jos jace izrazeno.
Svakodnevne glavobolje. Na pregledu za vid preklani mi je doktorica sama ispricala sve o mojim sinusima da joj nisam nista rekao. Rekla je da mi se vid pokvario, ne jako, bas zbog cestih upala sinusa.
Danas sam naisao na ovaj video. Ja sam valjda najvise zacudjen covjek koji ga je pogledao i iskusao - stvar funkcionira! Barem kratkorocno.
Nakon jedne ili druge "vjezbe" sinusi jednostavno procure i surla se otcepi. Mozda je i bolje da nisam to vidio jer sam se sad podsjetio kako je to kad imas bistru glavu i kad mozes normalno disati.
Steta sto djelovanje nije trajno nego se za sat vremena vrati u normalu, ali barem mogu povremeno otvoriti slavinu i ispustiti visak van.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kronicna upala sinusa vec preko dva desetljeca. Neoperiran. Sa nekoliko teskih upala godisnje od kojih me bole svi zubi u gornjoj celjusti. Osim maksilarnih sinusa pogodjeni su mi prednji sinusi, te zaboravih im ime - oni iza ociju prema uhu.
Tamo oko 2000-te sam bio pred operaciju i napravio sve pretrage, pa sam odustao. Od tada ih ne lijecim na nekakav planiran nacin osim inhaliranja sa cajevima.
Redovito koristim Omronov inhalator. Proslo ljeto nisam bio na moru zbog korone i situacije na poslu, pa je sad sve jos jace izrazeno.
Svakodnevne glavobolje. Na pregledu za vid preklani mi je doktorica sama ispricala sve o mojim sinusima da joj nisam nista rekao. Rekla je da mi se vid pokvario, ne jako, bas zbog cestih upala sinusa.
Danas sam naisao na ovaj video. Ja sam valjda najvise zacudjen covjek koji ga je pogledao i iskusao - stvar funkcionira! Barem kratkorocno.
Nakon jedne ili druge "vjezbe" sinusi jednostavno procure i surla se otcepi. Mozda je i bolje da nisam to vidio jer sam se sad podsjetio kako je to kad imas bistru glavu i kad mozes normalno disati.
Steta sto djelovanje nije trajno nego se za sat vremena vrati u normalu, ali barem mogu povremeno otvoriti slavinu i ispustiti visak van.
 
Ja sam kao dete koristio narodnu medicinu. Mogu da preporucim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, zerowaf said:


Mozes. :D

Uzmeš lejku, cmrk, tikvu za vodu ili kako se već u kom kraju zove:

https://narodni.net/cmrk-ili-tikva-za-vodu-stara-svakodnevna-pomagala/

Odabrati ovu sa pravim cilindričnim vratom i loptastim delom na dnu.

Osušenu kao na slikama. Odrežeš sam vrh gde je stabljika da služi kao poklopčić. Sipaš provrelu vodu u lejku, staviš poklopčić i hermetički zatvoriš selotejpom. Ostaviš da stoji 7 dana. Posle toga otvoriš i sipaš sadržinu u staru bočicu od kapi za nos, onu sa pipetom. Staviš  2 kapi u jednu nozdrvu. Sledećeg dana u drugu. Ponoviti posle 7 dana ukoliko je potrebno.

Napomena:

1. postupak obaviti kada se ima 2 dana slobodno tj kada ne radiš

2. najbolje uveče pred spavanje

3. uzeti veliki peškir i staviti na vrat ispod brade. Iznenadićete se koliko toga isteče iz nosa. Kod mene je teklo celu noć, kompletna posteljina je bila mokra.

Meni je ovo pomoglo kada sam bio dete. Uradio sam jednom i nije mi se vraćalo. Treba voditi računa posle toga, ne izlaziti sa mokrom glavom napolju, izbegavati vetar...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, prophet reče

Uzmeš lejku, cmrk, tikvu za vodu ili kako se već u kom kraju zove:

https://narodni.net/cmrk-ili-tikva-za-vodu-stara-svakodnevna-pomagala/

Odabrati ovu sa pravim cilindričnim vratom i loptastim delom na dnu.

Osušenu kao na slikama. Odrežeš sam vrh gde je stabljika da služi kao poklopčić. Sipaš provrelu vodu u lejku, staviš poklopčić i hermetički zatvoriš selotejpom. Ostaviš da stoji 7 dana. Posle toga otvoriš i sipaš sadržinu u staru bočicu od kapi za nos, onu sa pipetom. Staviš  2 kapi u jednu nozdrvu. Sledećeg dana u drugu. Ponoviti posle 7 dana ukoliko je potrebno.

Napomena:

1. postupak obaviti kada se ima 2 dana slobodno tj kada ne radiš

2. najbolje uveče pred spavanje

3. uzeti veliki peškir i staviti na vrat ispod brade. Iznenadićete se koliko toga isteče iz nosa. Kod mene je teklo celu noć, kompletna posteljina je bila mokra.

Meni je ovo pomoglo kada sam bio dete. Uradio sam jednom i nije mi se vraćalo. Treba voditi računa posle toga, ne izlaziti sa mokrom glavom napolju, izbegavati vetar...

:drinks:
Za ovo nisam nikad cuo!
Kod nas kazu Tikva, a ponegdje i Cug.
Nego jos nisam nigdje cuo za metodu koju si opisao.
Voda je, pretpostavljam, bunarska? Nista se ne stavlja u vodu? Tvar koja uz vodu pomaze se apsorbira iz lejke?
I sipam vodu u Lejku dok je jos kipuca ili kad se ohladi? Ostalo mislim da sam sve razumio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam koristio vodu sa česme, koja je doduše bila odličnog kvaliteta. Sipa se dok je vrela. Pretpostavljam da na taj način rastvara sastojke iz tikve. Bukvalno osećaš kako ti čupa iz sinusa. Ja sam bio dete pa me je malo i bolelo. Proveriću podatak koliko vremena treba da bude zapečaćeno hermetički pre upotrebe. Ipak je to bilo pre više od 30 godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, prophet reče

Ja sam koristio vodu sa česme, koja je doduše bila odličnog kvaliteta. Sipa se dok je vrela. Pretpostavljam da na taj način rastvara sastojke iz tikve. Bukvalno osećaš kako ti čupa iz sinusa. Ja sam bio dete pa me je malo i bolelo. Proveriću podatak koliko vremena treba da bude zapečaćeno hermetički pre upotrebe. Ipak je to bilo pre više od 30 godina.

Ako ce ovo djelovati pola kako si opisao da je djelovalo kad si bio dijete (ipak sam ja vec postar) onda si mi mozda spasio zivot! Barem njegovu kvalitetu!
Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, prophet reče

Da, kada nalivate vodu u tikvu koristitite oblatno sferoidni waveguide (u narodu poznat kao levak).:D

Kod nas ga zovu Traktir. Sto znaci da su kod mene koristili traktrix horne, ali ih bolila patka za mjuzu. Vaznije je bilo doci do rakije ili vina sa lejkom ili traktirom bez proljevanja. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam zesce bolovao od sinusa do jesnog trenutka i nikad vise.

Prekretnica je bila kad sam uzeo u vrelu vodu u serpi ubacio znacajnu kolicinu bosiljka, ono jak caj da nemoz biti jaci.

Uzmes peskir i nagnes se nad tu serpu, koristeci peskir da para ne ide van sistema...sad ako podje na usi...to nije u planu.

I usmrkavas paru na nos do praga bola.

Posto sam kod zesce upale zapusenog nosa, pokusati pre tretmana otpusiti nos, ali cesto ga i samo naginjanje nad serpu sa vrelim cajem otpusi.

Kad se naparis jedno 5-10minuta...ako si uspeo, znaces po tome sto odjednom prilikom tresenja standardne bistre sline krece i nesto gusto...da ne navodim boje i izgled.

Ako sesija nije pomogla ponoviti sledeceg dana.

Posto se gnoj izbaci, vise nemas temperaturu, nema glavobolje i ako se pazis vise se nikada ne vrati.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam pokusavao sa bosiljkom, ali jesam sa kojecime drugim. Da, pomogne na kratko i vrati se uskoro.
Dobrih 25 godina se zezam s time, a zadnjih nekoliko je bas uzelo maha.
No, nista me ne kosta da uvedem i bosiljak u rutinu. 
Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, zerowaf said:

Nisam pokusavao sa bosiljkom, ali jesam sa kojecime drugim. Da, pomogne na kratko i vrati se uskoro.
Dobrih 25 godina se zezam s time, a zadnjih nekoliko je bas uzelo maha.
No, nista me ne kosta da uvedem i bosiljak u rutinu. 
Hvala!

Neverovatno, ja za drugi lek sem bosiljka nisam cuo...sta ti je zivotno iskustvo, daj mi pricaj o hifi ju, verovatno radis nesto rutinski a ja za to nisam ni cuo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...